Все більшої популярності в наш час набувають абсолютно нові професії, що відповідають запитам сучасних викликів та потреб. До однієї з таких нових професій, яка набуває все більшої популярності відноситься фахівець напряму технологічних ризиків. Це — спеціалісти, предметна область яких співіснує зі сферою безпеки та управління ризиками будь-якого типу. Сьогодні пропонуємо вам розбиратися в тому, що ця посада під собою має, та які будуть обов’язки працівника, який її обіймає.
Спеціалісти напряму технологічних ризиків допомагають корпораціям забезпечувати зростання бізнесу, розв’язуючи цілий ряд завдань: від забезпечення безперервності функціонування компанії до ризик-менеджменту.
Насправді типи технологічного ризику можна деталізувати, виділивши основні:
Як ви вже могли здогадатися, в наш час інформаційних технологій найбільш розповсюдженим є саме цифровий. IT сфера досі залишається однією з самих прибуткових та високо затребуваною серед здобувачів та роботодавців на ринку праці. А ефективне управління ризиками, що пов’язані з використанням засобів інформаційних технологій, набувають все більшу важливість й для керівників підприємств та компаній. Основний вид діяльності спеціалістів з технологічних ризиків — консультування бізнесменів щодо вирішення не тільки питань безпеки, але й нормального функціонування організації. Яку роботу такі спеціалісти виконують для гарантії безпеки компанії:
Звісно ж, наявність наступних навичок допоможуть всім бажаючим при пошуку вакансії спеціаліста з технологічних ризиків:
До речі, така вакансія передбачає довгострокове співробітництво та, відповідно, високий рівень зарплати та постійне проходження професійного навчання, що робить спеціаліста ще більш затребуваним та цінним.
На жаль, освітні навчальні заклади не можуть представити та забезпечити повноцінного навчання та отримання фаху за спеціальністю технологічних ризиків. Однак, цю посаду без зайвих труднощів можуть зайняти аналітики з освітою, спеціалісти інформаційної безпеки, а також інформаційних технологій. Проте слід пам’ятати, що повноцінні знання спеціалісти зможуть отримати саме під час виконання робочих обов’язків, а саме на практиці. Роботодавці також зацікавлені в тому, щоб працівники навчалися та отримували знання та відповідні професійні сертифікати (перевага серед CISA / CISM / CGEIT / ISO27001 (Lead Auditor / Lead Implementer) / CEH та інші).
До речі, питання організації професійного навчання — доволі важлива сфера законодавства, в якій повинні орієнтуватися всі сторони трудових відносин. Звісно, навчитися орієнтуватися в цих питаннях може не лише кандидат з профільним дипломом, але саме його наявність значно полегшує процедуру прийняття на роботу здобувачу та дозволяє уникнути доволі непростих ситуацій під час проходження співбесіди з рекрутерами. Часто можна зустріти вимоги роботодавця й до знання англійської мови при прийнятті на роботу такого спеціаліста: не нижче за Upper Intermediate. Які ще умови виставляють роботодавці при пошуку фахівця:
Фахівець з технологічних ризиків може проходити горизонтальний та вертикальний розвиток власної кар’єри. У консалтингових компаніях ця професія може передбачати швидкий підйом по кар’єрних сходинках в посаді, розширенні зони відповідальності та переходу до більш складних бізнес-кейсів. В будь-якому випадку, навіть якщо ви молодий спеціаліст в цьому напрямку, який готовий навчатися, ви можете пройти ці сходинки, набувши досвіду та росту. Зазвичай позиція фахівця з технологічних ризиків передбачає довгострокове співробітництво з компанією й конкурентну заробітну плату, можливі навіть премії за високу ефективність.
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?