Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
 1. Робота в Україні
 2. Публікації про роботу
 3. Все про роботу
 4. Звільнення

Що робити, якщо чуєте, що вас звільнено

27.08.2019 196Автор: Лолита Платошкина
Що робити, якщо чуєте, що вас звільнено

Що робити, якщо чуєте, що вас звільнено

27.08.2019     196Автор: 

Зміна місця роботи - сама по собі процедура не із приємних. Ще більше гірко, якщо вас звільнено за бажанням самого директора чи керівника. Ситуація досить нелегка як для спеціаліста, так і для роботодавця. Якщо ви відчуваєте, що ваші відносини з роботодавцем натягнуті, чи саме сьогодні ви отримали від керівника неприємну новину про ваше звільнення, то ця стаття стане вам в пригоді, зрозуміти, як себе поводити та що робити далі.

Будь-який спеціаліст, який працює на керівника компанії, яким би профі він не був повинен бути готовим до ситуації звільнення. На жаль, не всі роботодавці готові приймати помилки спеціалістів, та і не всі помилки можна списувати. Тому, якщо вас спіткала подібна гірка доля, треба бути готовим до цього та швидко зорієнтуватися в наступних діях.

Що рибити при звільненні

Кожен спеціаліст повинен виробити власний план дій при подібній ситуації. Одразу при розмові з роботодавцем у вас є одразу декілька стратегічних власних завдань: дізнатися про причини звільнення; запитати у роботодавця рекомендаційного листа, якщо в цьому є перспектива; дізнайтеся про умови звільнення. При цьому виконання другого буде прямо залежати від першого. Причини звільнення має право знати кожен робітник, тому вимагайте від роботодавця чесності. Якщо причиною не є ваші особисті недоліки в характері, то ви цілком можете запитувати рекомендаційний лист. Єдина порада - зберігайте спокій у спілкуванні з роботодавцем. Не намагайтесь протистояти йому чи виправдати себе, а тільки розлютить керівника та налаштує його негативно проти вас. Не забудьте поцікавитися й про умови звільнення: коли ваш останній робочий день, чи передбачено компанією виплати вихідної допомоги та інше.

Якщо ці перші три завдання вирішено і вас не звільнюють день у день, то у вас напевно є час підготуватися до цього. Перш за все, вам необхідно довести справи до кінця та передати їх тому, хто прийде на ваше місце чи керівнику особисто. По-друге, не забудьте підготувати всі потрібні папери чи подбати про їх підготовку іншими людьми.

Настане день, коли будете вимушені зачини за собою двері в цій компанії. Обов’язково зберіть свої речі, які залишать вам спогади про цей цікавий професійний досвід, скажіть бувайте колегам, дякуючи за щоденне спілкування та пускайтесь у невідомий, але не менш цікавий шлях. Шлях пошуку роботи.


Читайте також

 • Більшість звільнень в Україні - через низькі заробітні плати17 вересень, 2019

  До речі, вирішивши це питання, українська економіка назавжди позбудеться й такого негативного явища, як відтік кадрів за кордони країни

 • Адаптація персоналу в колективі16 вересень, 2019

  Помилки у такому процесі або неуважність до виникаючих в колективі проблем чи непорозумінь з боку керівництва, легко призведе до збоїв, низької якості роботи та втрати перспективних співробітників

 • Причини звільнення співробітників16 вересень, 2019

  Тож, причини чому люди звільняються з роботи, фактично дві, й виникаючи позапланово. Вони обидві здатні нанести суттєву шкоду нормальному розвитку бізнесу.

 • Професійне вигорання на роботі16 вересень, 2019

  Що робити із психоемоційним вигоранням?

 • Підготовка до публічних виступів на роботі15 вересень, 2019

  Публічні виступи у діловому спілкуванні грають важливу роль в досягненні впливу на аудиторію. До публічних ділових виступів можна віднести і доповідь керівника, і презентацію продукту партнерам, і виступ на конференції тощо. Безперечно, публічний виступ повинен бути змістовним, інформативним та впливовим. Сьогодні дізнаємось як до ноьго підготуватися та як впоратись з основним завданням всіх публічних виступів - встановлення контакту з аудиторією.

↑ Вгору