Просування по службі або в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А ось з чого починається це сходження і коли? На це питання JOBS.UA знайшов відповідь у соціолога з Оксфорда Марка Тейлора.
Дослідник Марк Тейлор провів опитування людей, яким трохи більше тридцяти, і з'ясував, що таке захоплення, як читання книг в юному віці, допомагає в майбутньому успішно будувати кар'єру. Приблизно 17 200 чоловік, приймали участь в опитуванні, вони розповіли чим захоплювалися і цікавилися в дитинстві. І як виявилося, ні спорт, ні спілкування з однолітками, ні мистецтво в різних його напрямках так позитивно не впливають в майбутньому на кар'єру як читання книг. Ті з опитуваних, хто багато читав різної цікавої літератури в юності, досяг на професійній ниві більшого.
Але чому саме захопленість книгами дає такий результат? Відповідь проста: читання тренує мозок. Ми читаємо, складаючи літери в слова, вголос або просто про себе, шукаємо сенс і одночасно запам'ятовуємо те, про що дізналися, а також свої емоції в той момент і атмосферу. Таке тренування дозволяє мозку краще працювати. Звичайно, подібні заняття варто починати з раннього дитинства, тоді дитині в підлітковому віці буде легше знаходити рішення тих чи інших завдань, які з віком ускладнюються.
На думку фахівців, часто діти відмовляються читати не тому що не хочуть, а тому що їм це важко. Можливо, це пов'язано з особливістю розвитку.
Якщо дитина зовсім маленька, розповідайте їй невеликі віршики, примовки, гуляючи по парку, розповідайте, що навколо вас оточує і відбувається, що робите ви. Трохи підросла дитина, можна взяти книгу з казками, де є великі барвисті картинки, і читати або вигадувати свої історії. Якщо дитина може читати сам, але не хоче, читайте їй вголос, наприклад, на ніч. Почніть захоплюючу розповідь або історію, а продовження дайте дитині самій прочитати. Спробуйте спільне читання – за ролями. Особистий приклад також дуже важливий, частіше відволікайтеся від побутових турбот, інтернета й читайте самі. Нехай у вашому домі будуть книги, невелика бібліотека з цікавою та пізнавальною добіркою.
Читання не тільки розвиває нас, тренує уяву, збагачує нашу мова, покращує здатність до співпереживання і допомагає краще розуміти і відчувати один одного. Крім того, хороша література допомагає боротися із забобонами і може навчити нас розуміти людей інших рас і культур і співпереживати їм.
Художні твори збагачують наш соціальний досвід і допомагають нам краще зрозуміти інших. Книги – не просто спосіб передачі інформації, читання допомагає розширити кругозір, дізнатися життя інших країн, інших культур, історичних періодів. Що таке художній твір, будь це книга, фільм, п'єса або телесеріал? Це фрагмент чужої свідомості, який немов передається з одного розуму в інший. Фантазія, твір різних історій присутній майже у всіх людських культурах. Деякі зневажливо вважають, що ці історії служать тільки для розваги, насправді вони грають дуже важливу роль в нашому житті.
Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».