Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
 1. Робота в Україні
 2. Публікації про роботу
 3. Навчання, розвиток, підвищення кваліфікації
 4. Навчання
 5. Що визначає кар’єрний успіх ще в юнацтві?

Що визначає кар’єрний успіх ще в юнацтві?

8.01.2020 326
Що визначає кар’єрний успіх ще в юнацтві?

Що визначає кар’єрний успіх ще в юнацтві?

8.01.2020     326

Просування по службі або в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А ось з чого починається це сходження і коли? На це питання JOBS.UA знайшов відповідь у соціолога з Оксфорда Марка Тейлора.

Дослідник Марк Тейлор провів опитування людей, яким трохи більше тридцяти, і з'ясував, що таке захоплення, як читання книг в юному віці, допомагає в майбутньому успішно будувати кар'єру. Приблизно 17 200 чоловік, приймали участь в опитуванні, вони розповіли чим захоплювалися і цікавилися в дитинстві. І як виявилося, ні спорт, ні спілкування з однолітками, ні мистецтво в різних його напрямках так позитивно не впливають в майбутньому на кар'єру як читання книг. Ті з опитуваних, хто багато читав різної цікавої літератури в юності, досяг на професійній ниві більшого.

Але чому саме захопленість книгами дає такий результат? Відповідь проста: читання тренує мозок. Ми читаємо, складаючи літери в слова, вголос або просто про себе, шукаємо сенс і одночасно запам'ятовуємо те, про що дізналися, а також свої емоції в той момент і атмосферу. Таке тренування дозволяє мозку краще працювати. Звичайно, подібні заняття варто починати з раннього дитинства, тоді дитині в підлітковому віці буде легше знаходити рішення тих чи інших завдань, які з віком ускладнюються.

Якщо діти читати не хочуть?

На думку фахівців, часто діти відмовляються читати не тому що не хочуть, а тому що їм це важко. Можливо, це пов'язано з особливістю розвитку.

Якщо дитина зовсім маленька, розповідайте їй невеликі віршики, примовки, гуляючи по парку, розповідайте, що навколо вас оточує і відбувається, що робите ви. Трохи підросла дитина, можна взяти книгу з казками, де є великі барвисті картинки, і читати або вигадувати свої історії. Якщо дитина може читати сам, але не хоче, читайте їй вголос, наприклад, на ніч. Почніть захоплюючу розповідь або історію, а продовження дайте дитині самій прочитати. Спробуйте спільне читання – за ролями. Особистий приклад також дуже важливий, частіше відволікайтеся від побутових турбот, інтернета й читайте самі. Нехай у вашому домі будуть книги, невелика бібліотека з цікавою та пізнавальною добіркою.

Читання не тільки розвиває нас, тренує уяву, збагачує нашу мова, покращує здатність до співпереживання і допомагає краще розуміти і відчувати один одного. Крім того, хороша література допомагає боротися із забобонами і може навчити нас розуміти людей інших рас і культур і співпереживати їм.

Художні твори збагачують наш соціальний досвід і допомагають нам краще зрозуміти інших. Книги – не просто спосіб передачі інформації, читання допомагає розширити кругозір, дізнатися життя інших країн, інших культур, історичних періодів. Що таке художній твір, будь це книга, фільм, п'єса або телесеріал? Це фрагмент чужої свідомості, який немов передається з одного розуму в інший. Фантазія, твір різних історій присутній майже у всіх людських культурах. Деякі зневажливо вважають, що ці історії служать тільки для розваги, насправді вони грають дуже важливу роль в нашому житті.

Читайте також

 • Пошук роботи й соцмережі22 січень, 2020

  Шукаючи роботу, ми намагаємося ретельно скласти резюме, підготуватися до співбесіди. Але інколи забуваємо ще про одне, не менш важливе... Про свої акаунти в соціальних мережах.

 • Вам відмовили? Це можливість рухатись далі!21 січень, 2020

  Кожному з нас колись відмовляли. Це буває в різних ситуаціях: у якомусь проханні до людини при отриманні необхідного документа, при прийомі на роботу, в особистих стосунках і т. п. Нам не приємні відмови, ми від них страждаємо. Особливо страждає наша самооцінка… Але відмову можна повернути з користю для себе.

 • Інтроверт. Як поводити себе у колективі20 січень, 2020

  Незважаючи на те, що більшість суспільства здатна «навішувати» ярлики на тих, хто не схожий на них самих, інтроверту ніколи не слід намагатися змінювати свою особистість та поводитися «як більшість»

 • Критерії вибору першого робочого місця19 січень, 2020

  Перше робоче місце по-різному може вплинути на майбутнє людини. Деколи це розчарування, часто – хороша платформа для подальшої побудови кар’єри. На робочому місці людина проводить третину свого життя. Коли після закінчення навчального закладу постає питання про працевлаштування, необхідно свідомо підійти до його вирішення.

 • Типові помилки, які допускають в перший робочий день19 січень, 2020

  Після вдалого пошуку роботи, коли омріяна посада у вас «у руках», не варто розслаблятися. Перші дні на новому робочому місці дуже важливі. Необхідно проявити свої професійні якості, а також влитися в колектив. Для цього треба не тільки дбати про вдале виконання прямих обов’язків, але й зрозуміти, чого не варто робити.

↑ Вгору