UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Все про роботу
  4. Особисті якості на роботі
  5. Soft Skills, що стали ефективними під час війни

Soft Skills, що стали ефективними під час війни

28.07.2022 776Автор: Лоліта Платошкіна
Soft Skills, що стали ефективними під час війни

Soft Skills, що стали ефективними під час війни

28.07.2022     776Автор: 

Від початку війни у кожної бізнес-команди була змога на власному прикладі перевірити, як працюють soft skills. Дуже часто ми вказуємо в резюме цілий набір софт скілс, іноді не замислюючись над тим, які та як часто використаємо в роботі. У всіх нас був шанс оцінити, як наявність та розвиненість soft-скілів допомагає спеціалісту справлятися у кризових ситуаціях.

Ефективні soft skills під час війни

Звісно ж, під час пандемії український бізнес отримав певний досвід випробувати себе на стійкість, проте ніхто не був готовий до нових перевірок нервової системи та наших soft скілів, які стали в пригоді.

Саме вони допомогли нам за короткий час адаптуватися до нових обставин та налаштувати спеціалістів до робочого ладу.

Тайм менеджмент

Найбільшими труднощами в роботі було саме складність спланувати свій робочий день між сигналами тривоги та виконувати той обсяг роботи, який покладався на спеціалістів до початку війни. Крім цього дуже важко було морально себе повернути до роботи, бо думки були поруч з рідними, а повернувши, важко було сконцентруватися на роботі. Ті спеціалісти, хто бездоганно володів тайм менеджментом встигав більше та вчасно закривав дедлайни.

Стресостійкість

Зараз зовсім інакше сприймається критерій стресостійкості в вакансії. Чи змогли б заявити роботодавцю, що ви стресостійка людина? В будь-якому разі все визначається обставинами та реальними випробуваннями. Ви вже молодці, якщо між сигналами тривог вміли повертатися до роботи, зосереджуватись на завданні та без зайвих емоційних зривів спілкуватися з рідними та командою на роботі.

Комунікація та взаємодія

Як і в до воєнний час, комунікація грає важливе значення не тільки в домовленостях всередині команди, але й поза її межами. Налагодження комунікацій дало можливість об’єднуватись в групи для допомоги, волонтерства, розв'язання нагальних проблемних питань, пов’язаним з отриманням інформації щодо переміщень колег в безпечніші міста.

Командна робота

Не дивлячись на те, що спеціалісти довгий час знаходились без прямої комунікації зі своїми колегами, напрацьовані скіли командної роботи дали потужну силу знаходити порозуміння всередині колективу та справлятися з вирішенням поточних завдань.

Зібраність та швидке відновлення ресурсів

Те, чого нам всім часом не вистачало - зібраність. Особливо зібраним важко себе тримати, коли емоційні гойдалки розхитують емоційну стабільність. В цей час дуже важливо було прийняти нові реалії та вміти швидко відновити свої ресурси та покращити свій емоційний стан. В цьому ділі допомагали навіть повсякденні монотонні справи, що вміли відвернути від думки. Монотонні завдання по роботі також частково заміняли цю функцію, на деякий час дозволяла абстрагуватися від важких новин та думок.

Тож для багатьох спеціалістів наявність та висока розвиненість soft skills стали порятунком в нестандартних кризових обставинах. Не нехтуйте вказівкою у власному резюме soft-скілів, зазначайте всі, що будете вважати важливими. Це завжди непогане доповнення до ваших професійних умінь та навичок, високо оціниться роботодавцем та додасть лоску в резюме при працевлаштуванні.

Читайте також

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 листопад, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 жовтень, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 вересень, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 вересень, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».

  • Піднімайся і йди30 серпень, 2024

    Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?


Часто шукають

↑ Вгору