Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Навчання, розвиток, підвищення кваліфікації
  4. Навчання і робота
  5. Стати ментором для когось – чому це корисно для вас самих?

  Стати ментором для когось – чому це корисно для вас самих?

  30.01.2023 255
  Стати ментором для когось – чому це корисно для вас самих?

  Стати ментором для когось – чому це корисно для вас самих?

  30.01.2023     255

  Якщо ви непогано розбираєтеся в своїй справі, вивчили всі можливі нюанси своєї професії – це добра нагода задуматися над тим, щоб стати ментором для когось. Портал з працевлаштування Jobs.ua пропонує вам довідатися, в чому полягає користь менторства для вас самих.

  Прокачка ваших софт скілів

  Щоб ефективно навчати інших людей, потрібно володіти розвиненими софт скілами. Передусім для того, щоб зрозуміло і чітко доносити свою думку, пояснювати матеріал так, щоб ваші підопічні швидко засвоювали нову для них інформацію. І якщо ви як фахівець досягли високого професіоналізму, але із софт скілами є деякі прогалини – менторство над іншими дозволить вам підтягнути їх також. Навчаючи, навчатися й самому – користь тут очевидна.

  Здійснити ревізію власного досвіду

  Будуючи навчальний процес, вам доведеться виокремити для кожної теми найважливіше. Пригадати конкретні випадки з робочої практики та вказати новачкам на найбільш поширені помилки. Можливо, доведеться оновити для себе якусь інформацію, підсумувати власний досвід. В будь-якому разі це зайвим не буде. А якщо трапиться так, що ви не знатимете відповіді на якесь питання підопічного, це стане причиною для вас розібратися в незнайомій для себе темі.

  Можливо, підкоригуєте свою кар’єру

  Ставши для когось ментором, ви зможете комплексно оцінити набуті вами знання та навички, навчаючи інших. Що, в свою чергу, може призвести до того, що ви захочете прицільніше обрати напрямок для подальшого розвитку своєї кар’єри. Все-таки набагато цікавіше поглиблювати знання в тій справі, яка подобається вам найбільше. Менторство надасть вам таку можливість.

  Зрештою, все так і працює. Коли бачите успіхи підопічних, це велика мотивація для свого подальшого саморозвитку.

  Покращення комунікації в команді

  І знову про софт скіли. Навчаючи когось і таким чином покращуючи свій емоційний інтелект, емпатію, ви зможете покращити комунікацію зі своєю командою. І з колегами чи підлеглими. А оскільки для ментора важливо знайти свій підхід до кожного учня, це також дозволить краще розуміти потреби і запити всіх членів своєї команди.

  Подолання синдрому самозванця

  Чимало людей знецінюють свої досягнення через так званий «синдром самозванця». Розкриваючи себе в ролі ментора, ви зможете побачити, скільки всього корисного насправді знаєте. Ділячись своїми знаннями з іншими, це додасть вам впевненості, яка є важливою умовою для подолання синдрому самозванця.

  Додаткова вигода для вашої компанії

  Розвиваючись як ментор, ви зможете «прокачатися» до того рівня, коли найкращих спеціалістів компанії запрошують на профільні конференції чи майстер-класи. Це плюсик до репутації компанії, до впізнаваності бренду і його привабливості на ринку праці. Що теж може стати й для вас додатковим плюсом.

  Як бачимо, менторство відкриває безліч переваг для самого ментора. Залишається лише використати ці переваги з користю для себе. Чого вам і бажаємо.

  Читайте також

  • Цікаві заняття і хобі для зняття стресу після робочого дня23 березень, 2023

   Якщо звичні способи знаття стресу після робочого дня вже не працюють для вас, чи просто не цікаві, чим себе зайняти тоді? Портал Jobs.ua пропонує добірку цікавих бюджетних і небюджетних занять та хобі для зняття стресу після роботи.

  • Новий тренд на ринку праці – «мінімальний понеділок»20 березень, 2023

   Кожному з нас так чи інакше знайома «понеділкова хандра», тобто небажання прокидатися в понеділок вранці та збиратися на роботу. Але нова концепція, яку нещодавно популяризувала тіктокерка Маріса Джо, сподобається більше співробітникам, аніж бізнесу. Чому так – дізнайтеся в матеріалі від Jobs.ua.

  • Основні прийоми які зроблять ваш публічний виступ корисним і цікавим19 березень, 2023

   Cпробуємо вияснити, як зробити публічні виступи корисними та цікавими, адже це запорука професійного успіху, яку б посаду ви не займали, в якій компанії не працювали.

  • Як шукати нову роботу, не звільняючись зі старої 17 березень, 2023

   Думки про звільнення періодично навідують кожно спеціаліста, бо бувають періоди коли труднощі на роботі беруть верх. Але звільнятися у невідомість страшно, адже пошуки нової роботи можуть затягнутися на довгий час, а виплати з минулої швидко закінчаться. Тож більшість обирає безпечний варіант – шукати нову роботу, залишаючись на старій.

  • Небанальні подарунки колегам на день народження16 березень, 2023

   Набридло дарувати колегам банальні подарунки, як-от чашки, сервізні набори і коробки цукерок? Давайте поміркуємо разом із Jobs.ua, якими небанальними подарунками ви можете здивувати колег, коли настає цей приємний день. День народження.


  ↑ Вгору