UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Цікаво про бізнес
  4. Жінки, які змінили світ
  5. Історії успіху: мадемуазель Коко

Історії успіху: мадемуазель Коко

22.03.2021 911Автор: Олександр Мавлідінов
Історії успіху: мадемуазель Коко

Історії успіху: мадемуазель Коко

22.03.2021     911Автор: 

Її називають «жінкою-легендою» та «жінкою-епохою», й це не є перебільшенням, якщо подивитися на той величезний внесок, який зробила Габріель (Коко) Шанель у розвиток сучасної моди та, взагалі, суспільства.

Народившись 19 серпня 1883 року у Франції, Габріель стала другою дитиною в родині, батьки якої, навіть, не були одружені офіційно. Трагедії додала смерть матері Габріель під час пологів, до речі, своє ім’я, дівчинка отримала на честь медичної сестри, яка врятувала немовля та допомогла йому з’явитися в цьому світі.

Родина дівчинки жила доволі бідно, потерпаючи від постійної фінансової скрути, й тому, Габріель не дуже любила згадувати про своє дитинство, яке майже не мало щасливих моментів. Габріель було 11 років, коли батько, який й до цього не переймався долею дітей, кинув родину на призволяще. Протягом певного часу, сестрами намагалися опікуватися родичі батьків, проте, вже доволі скоро, діти опинилися у сирітському притулку, розташованому при місцевому монастирі. Зі своїм батьком, Габріель більше ніколи у житті не бачилася.

Зростаючи розумною дитиною та цілком розуміючи реальну безперспективність власного майбутнього, Габріель Шанель все одно, не могла позбавитися від мрій про славу та заможне щасливе життя. Навіть ненависна «безлика» уніформа, в яку одягали всіх дівчат у притулку стала певним мотиватором для майбутньої ікони стилю, яка мріяла відтепер, «красиво одягнути всіх жінок».

Став дорослою та отримав рекомендації від монастирського притулку, Коко влаштувалася на роботу помічником продавця до крамниці білизни, а в свій вільний час, підробляла, співаючи в місцевому кабаре. В цей час, Коко намагалася зробити кар’єру балерини, танцівниці та співачки, тому часто ходила по різних кастингах. Проте, доля не посміхнулася їй, й всі старання минулися дарма.

До речі, в цей час Габріель й стала Коко, отримав таке прізвисько завдяки частому виконанню популярної в ті часи пісні «Ко Ко Рі Ко».

У віці 22 роки Коко Шанель свідомо вирушила до Парижу, маючи тверду мету стати модисткою, проте брак досвіду відкинув здійснення її мрії на цілих п’ять років.

Шанель

Перебиваючись різними підробітками, Коко Шанель не покинула свою мрію та нарешті, зустріла молодого та успішного бізнесмена Артура Капела, який зацікавився її ідеями. У 1910 році Габріель з його допомогою відкрила власний магазин капелюшків у французькій столиці, а вже за три роки – й другий магазин у містечку Довіль.

Спочатку Габріель Шанель створювала лише капелюшки, які мали попит серед відомих паризьких леді. Завдяки стрімкому зростанню власної популярності, Коко змогла увійти до аристократичного суспільства Парижу, почала спілкуватися із видатними письменниками, режисерами та художниками, акторами та іншими представниками французького бомонду.

Згодом, світ зустрів й досі відомі парфуми «Chanel № 5», а за два роки, Коко сміливо започаткувала моду на засмагу. Потім з’явилося її «маленька чорна сукня», яка й зараз є необхідним елементом гардеробу будь-якої жінки. Шанель була перша, хто вдягнув жінок у брючні костюми, демонструючи наскільки може бути «жіночим» та елегантним такий «чоловічий одяг».

Спочатку, піддавшись натиску інших вдалих дизайнерів, Шанель виїхала до Швейцарії де прожила 10 років, поки її слава майже зійшла на нівець. Але, просто посередині приголомшливого тріумфу модного дому «Діор», Коко Шанель повернулася, щоб у 1953 році знову відкрити, спочатку салон у Парижі, а за кілька місяців й справжній Будинок моди Шанель.

У той час «мадемуазель Коко» було 70 років.

Покинула цей світ, жінка-легенда у віці 88 років, завдяки серцевому нападу, просто навпроти свого знаменитого на весь світ Будинку Моди Шанель.

Незважаючи на те, що Коко сама була засновницею багатьох напрямків у моді, в її гардеробі, після смерті, знайшли всього три наряди. Проте, кажуть, що елегантності цього вбрання, «могла б позаздрити й королева».

Читайте також

  • Тривожні сигнали: 5 рис, які мають насторожити рекрутера17 грудень, 2024

    Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.

  • Токсичні колеги: 7 життєвих уроків, які працюють на вас11 грудень, 2024

    Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.

  • Робота над помилками (у спілкуванні) 8 грудень, 2024

    Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.

  • Покоління зумерів: розвінчуємо міфи про їхній підхід до роботи і життя 4 грудень, 2024

    Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.

  • Безперебійна робота під час блекаутів: як адаптуватися компаніям та працівникам28 листопад, 2024

    Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.


Часто шукають

↑ Вгору