UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Все про роботу
  4. Це важливо знати кожному
  5. Стратегічне і креативне мислення у дітей – як розвивати?

Стратегічне і креативне мислення у дітей – як розвивати?

29.07.2021 401
Стратегічне і креативне мислення у дітей – як розвивати?

Стратегічне і креативне мислення у дітей – як розвивати?

29.07.2021     401

В наш час потрібно вміти швидко підлаштовуватися під нові умови. Адже ті часи давно минули, коли зміни відбувалися досить повільно, і кілька поколінь заставали ті ж самі технології (кінні екіпажі, мануфактурне виробництво і т.д.). А зараз – технології змінюються швидше, ніж змінюється одне покоління. Ще зовсім недавно ми користувалися дисковими телефонами, потім від чорно-білих мобілок ми якось так доволі непомітно спрогресували до кольорових мобілок, а потім, практично одразу за ними – смартфони. Ви зауважили, як швидко це відбулося? Якийсь десяток років, плюс-мінус. А діти теперішні – це покоління зумерів, тобто покоління нової цифрової епохи.

І з цим, хоч-не-хоч, потрібно рахуватися. Тому давайте разом з Jobs.ua пройдемося по найважливіших моментах, як розвивати у дітей стратегічне і креативне мислення.

Діти – креативний ресурс

Нехай ця фраза не звучить для вас зловісно. Навпроти – це дуже гарне формулювання, адже в сучасному світі потрібно змалку привчати дітей і до бізнес-мислення, і до креативності, і до гнучкості мислення. Щоб вони вміли самостійно знаходити та аналізувати інформацію, і, що важливо, застосовувати її на практиці.

До речі, діти частенько настільки креативними бувають, ви зауважили це? Вони в деяких ситуаціях можуть видати настільки швидку і несподівану відповідь, що це ошелешує багатьох дорослих. Але це не ошелешує тих дорослих, які чудово знають – у дітей в голові не вибудувані ще всі ці стереотипні шаблони мислення і поведінки, які притаманні дорослим. Тому діти не задумуються про те, що якусь справу неможливо зробити. Вони навіть не знають такого слова – неможливо. Вони просто беруть і видають неочікуваний результат, бо не знають, що це неможливо. Як і джміль, який літає, напевно, тільки тому, що не знає, що за законами фізики він навіть не мав би піднятися в повітря. Але він про це просто не знає. Тому й літає собі без проблем.

Бізнес-мислення, стратегія і планування

Тому навчайте дітей з дитинства, зокрема, вмінню рахувати гроші і правильно їх витрачати. А щоб діти могли правильно витратити гроші, вони повинні розуміти, на що їх варто витрачати, а на що – ні. Діти повинні навчитися – з вашою допомогою і всіляким сприянням! – повинні навчитися бачити проблему і вміти знайти можливі варіанти її вирішення. І, що важливо, обрати з цих варіантів найоптимальніший. А це вже потрібно вміти і плануванням займатися, і стратегічно мислити.

Що означає – стратегічно мислити, якщо по-простому? Це означає вміти максимально ефективно використовувати ті ресурси, які у вас є. А для цього потрібно вміти думати і аналізувати. А цей навик, між іншим, вкрай затребуваний в бізнесі. Всі великі бізнесмени вміли і вміють стратегічно мислити: Джобс, Маск, Безос, та інші. Інакше вони б не заробили свої фантастичні статки.

Напевно, ми б навіть повірити не могли, якби дізналися, як вирішували ці мільярдери якісь складні моменти в своїй щоденній роботі. Вони вміють знаходити прості та елегантні рішення там, де інші просто тупцялися б на місці, не наважуючись вийти зі своїх закостенілих шаблонів поведінки. А в таких ситуаціях потрібно вміти відкидати вбік звичні шаблони мислення, і тоді легко придумується щось своє. Щось нове і креативне. Оце і є – легкі та елегантні рішення.

Цієї легкості у прийнятті рішень – потрібно навчати з дитинства. Щоб діти звикали до вміння самостійно вирішувати такі питання. І тоді ви зробите добре і їм, і собі. А діти, як вже зазначалося на початку статті, мимоволі підкидатимуть і вам цікаві неординарні ідеї. Просто треба вміти слухати дітей, а не відмахуватись від них, ніби це якісь чужі діти завітали до вашого помешкання, а не свої власні. Хіба не так? Якщо вміти слухати дітей, вони чимало цікавого розкажуть нам, дорослим.

Читайте також

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 вересень, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».

  • Піднімайся і йди30 серпень, 2024

    Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?

  • Розміщення вакансій на сайті Jobs.ua19 серпень, 2024

    Jobs.ua хоче підтримати Кращих Роботодавців і розширити можливості Шукачам роботи у важку хвилину, тому продовжує працювати в галузі працевлаштування та зберігає знижки і можливість безкоштовного розміщення вакансій для роботодавців.

  • Як стати дата-аналітиком і чим він займається22 грудень, 2023

    Пропонуємо вам познайомитися з перспективною сучасною професією, яка допомагає компаніям приймати рішення на основі даних, а не інтуїтивно.

  • Новорічні знижки на сайт Jobs.ua22 грудень, 2023

    Jobs.ua хоче привітати вас з наступаючим Новим 2024 роком і порадувати новорічними святковими знижками!

↑ Вгору