В наш час потрібно вміти швидко підлаштовуватися під нові умови. Адже ті часи давно минули, коли зміни відбувалися досить повільно, і кілька поколінь заставали ті ж самі технології (кінні екіпажі, мануфактурне виробництво і т.д.). А зараз – технології змінюються швидше, ніж змінюється одне покоління. Ще зовсім недавно ми користувалися дисковими телефонами, потім від чорно-білих мобілок ми якось так доволі непомітно спрогресували до кольорових мобілок, а потім, практично одразу за ними – смартфони. Ви зауважили, як швидко це відбулося? Якийсь десяток років, плюс-мінус. А діти теперішні – це покоління зумерів, тобто покоління нової цифрової епохи.
І з цим, хоч-не-хоч, потрібно рахуватися. Тому давайте разом з Jobs.ua пройдемося по найважливіших моментах, як розвивати у дітей стратегічне і креативне мислення.
Нехай ця фраза не звучить для вас зловісно. Навпроти – це дуже гарне формулювання, адже в сучасному світі потрібно змалку привчати дітей і до бізнес-мислення, і до креативності, і до гнучкості мислення. Щоб вони вміли самостійно знаходити та аналізувати інформацію, і, що важливо, застосовувати її на практиці.
До речі, діти частенько настільки креативними бувають, ви зауважили це? Вони в деяких ситуаціях можуть видати настільки швидку і несподівану відповідь, що це ошелешує багатьох дорослих. Але це не ошелешує тих дорослих, які чудово знають – у дітей в голові не вибудувані ще всі ці стереотипні шаблони мислення і поведінки, які притаманні дорослим. Тому діти не задумуються про те, що якусь справу неможливо зробити. Вони навіть не знають такого слова – неможливо. Вони просто беруть і видають неочікуваний результат, бо не знають, що це неможливо. Як і джміль, який літає, напевно, тільки тому, що не знає, що за законами фізики він навіть не мав би піднятися в повітря. Але він про це просто не знає. Тому й літає собі без проблем.
Тому навчайте дітей з дитинства, зокрема, вмінню рахувати гроші і правильно їх витрачати. А щоб діти могли правильно витратити гроші, вони повинні розуміти, на що їх варто витрачати, а на що – ні. Діти повинні навчитися – з вашою допомогою і всіляким сприянням! – повинні навчитися бачити проблему і вміти знайти можливі варіанти її вирішення. І, що важливо, обрати з цих варіантів найоптимальніший. А це вже потрібно вміти і плануванням займатися, і стратегічно мислити.
Що означає – стратегічно мислити, якщо по-простому? Це означає вміти максимально ефективно використовувати ті ресурси, які у вас є. А для цього потрібно вміти думати і аналізувати. А цей навик, між іншим, вкрай затребуваний в бізнесі. Всі великі бізнесмени вміли і вміють стратегічно мислити: Джобс, Маск, Безос, та інші. Інакше вони б не заробили свої фантастичні статки.
Напевно, ми б навіть повірити не могли, якби дізналися, як вирішували ці мільярдери якісь складні моменти в своїй щоденній роботі. Вони вміють знаходити прості та елегантні рішення там, де інші просто тупцялися б на місці, не наважуючись вийти зі своїх закостенілих шаблонів поведінки. А в таких ситуаціях потрібно вміти відкидати вбік звичні шаблони мислення, і тоді легко придумується щось своє. Щось нове і креативне. Оце і є – легкі та елегантні рішення.
Цієї легкості у прийнятті рішень – потрібно навчати з дитинства. Щоб діти звикали до вміння самостійно вирішувати такі питання. І тоді ви зробите добре і їм, і собі. А діти, як вже зазначалося на початку статті, мимоволі підкидатимуть і вам цікаві неординарні ідеї. Просто треба вміти слухати дітей, а не відмахуватись від них, ніби це якісь чужі діти завітали до вашого помешкання, а не свої власні. Хіба не так? Якщо вміти слухати дітей, вони чимало цікавого розкажуть нам, дорослим.
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?
Дорогі партнери, колеги, друзі!
Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!
Шановні клієнти!
Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.
Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.