В нашому суспільстві прийнято ставити знак рівності між трудоголізмом і пристрастю до роботи. Але ці поняття геть не тотожні. Трудоголізм небезпечний по своїй суті, а пристрасть до роботи – ні. Розглянемо з Jobs.ua, в чому відмінності між цими поняттями.
Трудоголізм, як і будь-який інший «-ізм», це стан залежності. В нашому випадку – це залежність від роботи, що позначається нав’язливим бажанням працювати. На відміну від пристрасті до роботи, трудоголізм негативно впливає на людину в усіх можливих аспектах: фізично, психологічно, соціально. Він має подібність до інших форм залежності за характерними ознаками: людина стає тривожною, бо відчуває, що щось не так, мислення трудоголіка спотворюється, бо він зациклений на своїй роботі, і через це зациклення може проявлятися обсесивно-компульсивний синдром, тривожні розлади або навіть клінічна депресія.
Розглянемо психологічні аспекти появи трудоголізму.
Трудоголікам може видаватися, що постійне перевантаження себе роботою не несе жодної небезпеки, але це, на жаль, помилкове судження. Виокремимо ризики трудоголізму для фізичного і психічного здоров’я:
Найкраща робота – це монетизоване хобі. Але важливо, щоб робота не займала весь життєвий простір. Важливо жити і працювати, а не працювати і ще раз працювати. В тому й полягає різниця між трудоголізмом і пристрастю до роботи, що в другому випадку людина чітко проводить межі між роботою і відпочинком, роботою і проведенням часу з дорогими людьми.
Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.
Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.
Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.
Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.
Нещодавно ми писали, як обрати навчання в магістратурі за кордоном. Сьогодні пропонуємо вашій увазі топову підбірку нагадувань, що взяти з собою, якщо плануєте навчатися в іншій країні.