UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Все про роботу
  4. Це важливо знати кожному
  5. Цифровий мінімалізм: як продуктивно працювати і не стресувати, користуючись благами цивілізації

Цифровий мінімалізм: як продуктивно працювати і не стресувати, користуючись благами цивілізації

24.01.2022 461
Цифровий мінімалізм: як продуктивно працювати і не стресувати, користуючись благами цивілізації

Цифровий мінімалізм: як продуктивно працювати і не стресувати, користуючись благами цивілізації

24.01.2022     461

Чи багато в сучасному суспільстві знайдеться людей, які можуть продуктивно працювати, користуватися благами цивілізації (інтернетом, ґаджетами) і не стресувати при цьому? Якщо вам важко зосередитися на роботі, ви через це нервуєтеся і стресуєте – ця стаття для вас. Можливо, деякі поради від порталу пошуку роботи і працевлаштування Jobs.ua стануть вам у нагоді.

Цифровий мінімалізм, або бережемо себе від стресу

Власне, а через що виникає стрес? Якщо ви навчаєтеся чи працюєте віддалено – та й не тільки віддалено, – безперечно, ви відчували, і не раз, як важко зосередитися на роботі чи навчанні. Так і кортить взяти телефон і погуглити останні новини, подивитися, що цікавенького з’явилося на фейсбуці і так далі. Усе це й створює стресову обстановку, бо час не завмирає на місці, а виконувати робочі задачі чи навчатися потрібно.

Полегшити життя дозволить принцип «цифрового мінімалізму». Це вміння організовувати свій онлайн-простір у такий спосіб, щоб усе необхідне було присутнє в ньому, а все, що відволікає, було відсунуте на другий план. Цього можна досягнути, якщо зможете правильно організувати свій онлайн- і офлайн-простір, а також впровадите деякі корисні звички.

Організація онлайн-простору

Документацію і всі необхідні програми на ваших робочих ґаджетах організуйте так, щоб було складно відволіктися на сторонні речі. Робочі столи ноутбука і телефона повинні бути «кришталево чистими», щоб усі розважальні додатки були сховані подалі від очей. Якщо говоримо про телефон, це легше зробити: на основному екрані залишаєте усі важливі програми, решту – на другий екран. Окрім цього, візьміть собі за правило регулярно чистити «кіберсміття». Для цієї справи можна виділити декілька годин в місяць, щоб видалити непотрібні файли і додатки, перемістити фотографії в хмарне сховище тощо.

Організація фізичного простору

Звичайно, тут теж винайти велосипед не вдасться – просто дотримуйтеся кількох важливих рекомендацій. Якщо працюєте віддалено, обов’язково розділіть місця відпочинку і роботи. Якщо робочий стіл – значить, лише для роботи і навчання, якщо диван – для відпочинку і релаксу. Так вашому мозку буде легше переключатися між роботою та відпочинком. Для кращого занурення в роботу організуйте свій робочий стіл на свій смак. Комусь подобається ставити біля себе ароматизовані свічки, хтось поставить квіти чи милу дрібничку; головне, щоб це допомагало вам в процесі навчання чи роботи. Не забуваємо й про те, що утримувати порядок на робочому столі – теж важливо.

Які звички варто запровадити вже зараз, щоб ефективніше працювати і навчатися?

Якщо ви працюєте за комп’ютером і кладете телефон поруч, то хоча б перевертайте екран, щоб не відволікатися на сповіщення. І не думайте про те, що хтось у цей час напише щось важливе. Почекають. Ви зможете «чекнути» телефон під час перерви. До речі, один з чудових способів себе дисциплінувати – це регламентація робочого часу і відпочинку. Наприклад, працюєте 50 хвилин, а відпочиваєте 10 хв. Або ж працюєте 25 хвилин, а відпочиваєте 5 хвилин. Якщо зможете переключитися на такий режим роботи – ви здивуєтеся, наскільки зросте ваша продуктивність.

Як бачимо, рекомендації вкрай прості. Набагато складніше – дотримуватися їх щодня.

Читайте також

  • Тестові завдання: перевірка здібностей чи час, який витрачено марно?25 грудень, 2024

    Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?

  • Вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!23 грудень, 2024

    Дорогі партнери, колеги, друзі!

    Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!


  • Новорічні знижки на сайт Jobs.ua23 грудень, 2024

    Шановні клієнти!
    Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.

  • Тривожні сигнали: 5 рис, які мають насторожити рекрутера17 грудень, 2024

    Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.

  • Токсичні колеги: 7 життєвих уроків, які працюють на вас11 грудень, 2024

    Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.


Часто шукають

↑ Вгору