UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Роботодавцю
  4. Ринок праці України
  5. У яких напрямках, уряд починає створювати нові робочі місця

У яких напрямках, уряд починає створювати нові робочі місця

15.05.2020 744Автор: Олександр Мавлідінов
У яких напрямках, уряд починає створювати нові робочі місця

У яких напрямках, уряд починає створювати нові робочі місця

15.05.2020     744Автор: 

За інформацією Jobs.ua, чергова інвестиційна компанія-іноземець, яка працює, зокрема й в Україні, погіршила прогнозовані показники розвитку нашої вітчизняної економіки, на які очікують цього року. Вже не вперше, аналітики інвестиційних компаній прогнозують зниження фактичного валового внутрішнього продукту нашої країни не менш, ніж на 7%. Щодо данних прогнозів по номінальному ВВП, вперше за всю історію України, його показники стануть менше на 5%, склавши майже 3,8 трильйонів гривень.

Звичайно, наявність такого факту проявиться на розмірі державного бюджету, поширюючи вже існуючий бюджетний дефіцит до 8% від фактичного ВВП. Згідно з даних аналізу інвестиційних експертів, не забариться й доларовий ВВП України, скоротившись на суму близько 20 мільярдів умовних одиниць, до відповідного рівню позаминулого року у 134,1 мільярд доларів США.

Бізнес та ринок праці країни, які вже зараз суттєво потерпають від економічної паузи, спричиненої карантином, скоріше за все, будуть вимушені у таких умовах, просувати процеси «відновлення» нормального ритму праці, трохи довше очікуваного.

Наразі, Кабінет міністрів України презентував та запустив перший етап плану «подолання безробіття, викликаного пандемією», що передбачає нові робочі місця українцям, що втратили роботу. Головна мета даної програми – створення не менш ніж 500 000 нових робочих місць у різних, здебільше, у виробничих сферах економічної діяльності. Для впровадження програми у життя, одразу, на її першому етапі, було профінансоване створення майже 217 000 таких робочих місць, про що відрапортувало Міністерство економіки України.

Вибір сфер діяльності, в яких будуть створені нові робочі місця для українців – результат колективного аналізу ситуації на вітчизняному та світовому ринках праці, над яким працювали разом, майже всі існуючи міністерства країни. Пріоритет у створені нових місць для роботи, отримали ті сектори економіки, що мають на сьогодення найбільші виклики та ті, в яких побудова робочих місць реальна справа та така, що не забиратиме багато часу.

Серед основних ресурсів, на яких базується дана програма уряду, основними називають:

  • допомогу з боку державних та комунальних підприємств країни;
  • обов’язкове надання бізнесу відповідних умов для реалізації мети проекту;
  • наявність дотацій з боку держави та отримання субвенцій низкою секторів діяльності та економічних галузей.

Поки що, точно відомо, що нові робочі місця, незабаром отримають наступні напрямки:

  • роботи у транспортній інфраструктурі;
  • підтримка та розвиток аграрного господарства;
  • фінпідтримка приватного бізнесу для додаткового рекрутингу;
  • робота у лісному господарстві;
  • рекрутинг працівників для роботи на підприємствах малого бізнесу та мікро-бізнесу;
  • будівництво інфраструктурних споруд, будівель та проектів;
  • діджиталізація документів та архівів;
  • будівництво доріг та магістральних шляхів;
  • озеленення та благоустрій міст та селищ;
  • робота з надання поштових послуг.

В Кабміні сподіваються на ефективну допомогу цієї програми у працевлаштуванні наших співвітчизників, які втратили свою роботу через карантинне закриття робочих місць.

З початку запровадження карантинних заходів у березні, в Україні додатково отримали статус тимчасово безробітного близько 197 000 її громадян, продемонстрував вдвічі більший показник у зрівнянні з цим періодом минулого року. 13 травня офіційний показник загальної кількості безробітних в країні сягнув 486 800 осіб.

Читайте також

  • Тестові завдання: перевірка здібностей чи час, який витрачено марно?25 грудень, 2024

    Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?

  • Вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!23 грудень, 2024

    Дорогі партнери, колеги, друзі!

    Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!


  • Новорічні знижки на сайт Jobs.ua23 грудень, 2024

    Шановні клієнти!
    Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.

  • Тривожні сигнали: 5 рис, які мають насторожити рекрутера17 грудень, 2024

    Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.

  • Токсичні колеги: 7 життєвих уроків, які працюють на вас11 грудень, 2024

    Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.


Часто шукають

↑ Вгору