UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Роботодавцю
  4. Ринок праці України
  5. У яких напрямках, уряд починає створювати нові робочі місця

У яких напрямках, уряд починає створювати нові робочі місця

15.05.2020 756Автор: Олександр Мавлідінов
У яких напрямках, уряд починає створювати нові робочі місця

У яких напрямках, уряд починає створювати нові робочі місця

15.05.2020     756Автор: 

За інформацією Jobs.ua, чергова інвестиційна компанія-іноземець, яка працює, зокрема й в Україні, погіршила прогнозовані показники розвитку нашої вітчизняної економіки, на які очікують цього року. Вже не вперше, аналітики інвестиційних компаній прогнозують зниження фактичного валового внутрішнього продукту нашої країни не менш, ніж на 7%. Щодо данних прогнозів по номінальному ВВП, вперше за всю історію України, його показники стануть менше на 5%, склавши майже 3,8 трильйонів гривень.

Звичайно, наявність такого факту проявиться на розмірі державного бюджету, поширюючи вже існуючий бюджетний дефіцит до 8% від фактичного ВВП. Згідно з даних аналізу інвестиційних експертів, не забариться й доларовий ВВП України, скоротившись на суму близько 20 мільярдів умовних одиниць, до відповідного рівню позаминулого року у 134,1 мільярд доларів США.

Бізнес та ринок праці країни, які вже зараз суттєво потерпають від економічної паузи, спричиненої карантином, скоріше за все, будуть вимушені у таких умовах, просувати процеси «відновлення» нормального ритму праці, трохи довше очікуваного.

Наразі, Кабінет міністрів України презентував та запустив перший етап плану «подолання безробіття, викликаного пандемією», що передбачає нові робочі місця українцям, що втратили роботу. Головна мета даної програми – створення не менш ніж 500 000 нових робочих місць у різних, здебільше, у виробничих сферах економічної діяльності. Для впровадження програми у життя, одразу, на її першому етапі, було профінансоване створення майже 217 000 таких робочих місць, про що відрапортувало Міністерство економіки України.

Вибір сфер діяльності, в яких будуть створені нові робочі місця для українців – результат колективного аналізу ситуації на вітчизняному та світовому ринках праці, над яким працювали разом, майже всі існуючи міністерства країни. Пріоритет у створені нових місць для роботи, отримали ті сектори економіки, що мають на сьогодення найбільші виклики та ті, в яких побудова робочих місць реальна справа та така, що не забиратиме багато часу.

Серед основних ресурсів, на яких базується дана програма уряду, основними називають:

  • допомогу з боку державних та комунальних підприємств країни;
  • обов’язкове надання бізнесу відповідних умов для реалізації мети проекту;
  • наявність дотацій з боку держави та отримання субвенцій низкою секторів діяльності та економічних галузей.

Поки що, точно відомо, що нові робочі місця, незабаром отримають наступні напрямки:

  • роботи у транспортній інфраструктурі;
  • підтримка та розвиток аграрного господарства;
  • фінпідтримка приватного бізнесу для додаткового рекрутингу;
  • робота у лісному господарстві;
  • рекрутинг працівників для роботи на підприємствах малого бізнесу та мікро-бізнесу;
  • будівництво інфраструктурних споруд, будівель та проектів;
  • діджиталізація документів та архівів;
  • будівництво доріг та магістральних шляхів;
  • озеленення та благоустрій міст та селищ;
  • робота з надання поштових послуг.

В Кабміні сподіваються на ефективну допомогу цієї програми у працевлаштуванні наших співвітчизників, які втратили свою роботу через карантинне закриття робочих місць.

З початку запровадження карантинних заходів у березні, в Україні додатково отримали статус тимчасово безробітного близько 197 000 її громадян, продемонстрував вдвічі більший показник у зрівнянні з цим періодом минулого року. 13 травня офіційний показник загальної кількості безробітних в країні сягнув 486 800 осіб.

Читайте також

  • Трамп, Маск і ринок праці США: що зміниться в 2025 році?31 січень, 2025

    З приходом Трампа в Овальний кабінет очікуються зміни в багатьох сферах американського життя. Маск і Рамасвамі нещодавно заявили, що віддалена робота була «привілеєм ковідного часу», а в 2025 році федеральні службовці повинні відвідувати офіс п’ять днів на тиждень. Наскільки правдивими є їхні судження, і що загалом в перспективі може змінитися цьогоріч на американському ринку праці, з’ясовували Jobs.ua.

  • Найпоширеніші дискримінаційні питання на співбесідах: як діяти, якщо запитують не про роботу29 січень, 2025

    Прояви дискримінації на співбесідах зазвичай не вибиваються зі стандартного кола питань. Хоча іноді HR-спеціалісти можуть і здивувати. Сьогодні з’ясовуємо, як відповідати кандидату в подібних ситуаціях.

  • Як зацікавити дитину фрилансом?27 січень, 2025

    Ще в часи пандемії фрилансерські заробітки для багатьох українців стали справжнім порятунком. Відтак чимало батьків усвідомили просту істину: потрібно не лише вчити дітей фінансовій грамотності, а й зацікавлювати дитину фрилансом. Як це робити? Детальніше читайте в статті. 

  • Основні причини неефективності робочих зустрічей і способи їх усунення24 січень, 2025

    Робочі зустрічі не завжди минають ефективно, бажані результати залежать від низки факторів. Чому так відбувається і як цьому запобігти, — читайте в статті.

  • Правильно працюємо з агресією: важливі принципи екологічної комунікації22 січень, 2025

    Насправді це серйозна проблема багатьох людей, тобто вміння працювати з власною агресією. З’ясуємо разом з Jobs.ua, як правильно працювати з агресією і знайти їй краще застосування, аніж ображати одне одного в соцмережах.


Часто шукають

↑ Вгору