Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
 1. Робота в Україні
 2. Публікації про роботу
 3. Все про роботу
 4. Це важливо знати кожному
 5. Українці по новому зможуть працевлаштовуватися за кордоном

Українці по новому зможуть працевлаштовуватися за кордоном

8.11.2019 87Автор: Александр Мавлидинов
Українці по новому зможуть працевлаштовуватися за кордоном

Українці по новому зможуть працевлаштовуватися за кордоном

8.11.2019     87Автор: 

Світова економіка намагається пристосуватися до зростання інтенсивності трудової міграції населення планети. «Перетікаючи з ринків своїх країн до більш фінансово мотивованої праці на ринках «сусідів», працездатне населення, час від часу провокує відчутний брак спеціалістів, навіть у країнах, що мають доволі високий рівень розвитку.

Саме тому, сьогодні у низці розвинутих європейських країн, швидкими темпами спрощуються вимоги законодавства щодо найму робітників-іноземців, зокрема українців.

Jobs.ua постійно інформує своїх читачів про ситуацією із трудовою міграцією, що відбувається на вітчизняному ринку праці й за його інформацією, найближчим часом, на український ринок закордонних заробітків чекають не аби які зміни.

Нововведення, які відобразяться й на шукачах, й на посередниках-агентах з іноземного працевлаштування, прописані в законопроекті №2365 «Про захист трудових мігрантів та боротьбі із шахрайством у працевлаштуванні за кордоном».

Серед головних нововведень, найбільш радикальними та «новими» виявилися наступні положення:

 • відмова від наявності ліцензій на такий вид діяльності як рекрутинг та посередництво у працевлаштуванні, реєстрування послуг буде відбуватися за фактом звернення;
 • відтепер, усі послуги посередників для шукачів мають стати безкоштовними, у тому числі, й консультування. Сплачувати комісійні рекрутерам зобов’язують виключно роботодавців для яких наймаються громадяни України;
 • надання посередницьких послуг неможливе, якщо шукачу не було представлено зразок трудового договору на мові, яку шукач зрозуміє;
 • також, посередники звільняються від відповідальності, якщо у процесі роботи, умови трудового договору не будуть дотримані роботодавцем або шукачем.

Крім цього, рекрутер має показати на вимогу шукача, договір про співпрацю з іноземним роботодавцем. Змушені рекрутери будуть й ретельно пояснювати усі нюанси роботи на яку збираються влаштувати людину.

Принцип реєстрації заявок на надання таких послуг за фактом, на думку авторів законопроекту, має зруйнувати тіньовий ринок такого виду посередництва. Наразі, в тіні працює більшість агентств, що надають послуги з допомоги працевлаштування українців за кордоном. Так звикли робити, навіть ті підприємці, що мають всі потрібні документи та зареєстровані офіційно.

Інша проблема ліцензування, що за словами авторів проекту, обумовлює скасування ліцензій на такий вид посередництва – наявність великою їх кількості в копаній, які довгий час не працюють у такому напрямку. «завислі» ліцензії дають змогу шахраям використовувати їх у якості прикриття своєї злочинної діяльності. До того, при 2 000 гривень (у середньому) за оформлення такої ліцензії, які треба сплатити у бюджет держави, самі посередницькі послуги на її оформлення коштують від 5 000 гривень. Така ситуація є сприятливою для напівлегального існування всього цього сектору, тож ці аспекти мають бути змінені терміново.

Шукаєте роботу?


Шукаєте персонал?

Читайте також

 • Процес делегування повноважень: основні помилки14 листопад, 2019

  Кожен член колективу має розуміти, що йому довіряють як спеціалісту й очікують від нього конкретний результат.

 • Чому відмовляють добрим спеціалістам?13 листопад, 2019

  Ми звернулись до українських HR-ів з питанням про причини відмов навіть тим здобувачам, яких можна назвати конкурентними на ринку праці. Відповідь на це питання спробували зазначити загальними пунктами.

 • Професії для дівчат — ТОП найбільш затребуваних, високооплачуваних і цікавих професій13 листопад, 2019

  Пропонуємо звернути увагу на найбільш популярні професії серед сучасних жінок.

 • Світові методики проведення співбесіди12 листопад, 2019

  Співбесіда чи інтерв’ю - серйозний етап підбору спеціаліста в компанію. До нього HR готується досить ретельно: відбирає відповідних вакансії претендентів, вивчає їх професійний досвід, готує сценарій ділової зустрічі. Загалом інтерв’ю проводиться у вільній формі та тільки менеджер з персоналу формує його сценарій. Дуже часто HR-ри запозичують важливі елементи та методи проведення співбесіди з досвіду колег інших країн. Саме про світові методики проведення співбесід сьогодні й піде розмова.

 • Поради що до продуктивної роботи вдома12 листопад, 2019

  Спробуємо розглянути, як зробити працю вдома максимально ефективним трудом

Шукаєте роботу?


Шукаєте персонал?

↑ Вгору