Світова економіка намагається пристосуватися до зростання інтенсивності трудової міграції населення планети. «Перетікаючи з ринків своїх країн до більш фінансово мотивованої праці на ринках «сусідів», працездатне населення, час від часу провокує відчутний брак спеціалістів, навіть у країнах, що мають доволі високий рівень розвитку.
Саме тому, сьогодні у низці розвинутих європейських країн, швидкими темпами спрощуються вимоги законодавства щодо найму робітників-іноземців, зокрема українців.
Jobs.ua постійно інформує своїх читачів про ситуацією із трудовою міграцією, що відбувається на вітчизняному ринку праці й за його інформацією, найближчим часом, на український ринок закордонних заробітків чекають не аби які зміни.
Нововведення, які відобразяться й на шукачах, й на посередниках-агентах з іноземного працевлаштування, прописані в законопроекті №2365 «Про захист трудових мігрантів та боротьбі із шахрайством у працевлаштуванні за кордоном».
Серед головних нововведень, найбільш радикальними та «новими» виявилися наступні положення:
Крім цього, рекрутер має показати на вимогу шукача, договір про співпрацю з іноземним роботодавцем. Змушені рекрутери будуть й ретельно пояснювати усі нюанси роботи на яку збираються влаштувати людину.
Принцип реєстрації заявок на надання таких послуг за фактом, на думку авторів законопроекту, має зруйнувати тіньовий ринок такого виду посередництва. Наразі, в тіні працює більшість агентств, що надають послуги з допомоги працевлаштування українців за кордоном. Так звикли робити, навіть ті підприємці, що мають всі потрібні документи та зареєстровані офіційно.
Інша проблема ліцензування, що за словами авторів проекту, обумовлює скасування ліцензій на такий вид посередництва – наявність великою їх кількості в копаній, які довгий час не працюють у такому напрямку. «завислі» ліцензії дають змогу шахраям використовувати їх у якості прикриття своєї злочинної діяльності. До того, при 2 000 гривень (у середньому) за оформлення такої ліцензії, які треба сплатити у бюджет держави, самі посередницькі послуги на її оформлення коштують від 5 000 гривень. Така ситуація є сприятливою для напівлегального існування всього цього сектору, тож ці аспекти мають бути змінені терміново.
А ви знали, що адаптацію персоналу поділяють на первинну і вторинну? Якщо ні, в цій статті з’ясовуємо відмінності між ними. А також розказуємо найдієвіші поради, як швидко адаптуватися на новій роботі.
YouTube пропонує безліч можливостей для зростання і заробітку. Але тільки якщо знати, що робити. Нещодавно ми писали, як зацікавити дитину фрилансом, а сьогодні повідаємо корисні поради, як успішно запустити власний YouTube-канал в 2025 році.
Прояви дискримінації на співбесідах зазвичай не вибиваються зі стандартного кола питань. Хоча іноді HR-спеціалісти можуть і здивувати. Сьогодні з’ясовуємо, як відповідати кандидату в подібних ситуаціях.
Ще в часи пандемії фрилансерські заробітки для багатьох українців стали справжнім порятунком. Відтак чимало батьків усвідомили просту істину: потрібно не лише вчити дітей фінансовій грамотності, а й зацікавлювати дитину фрилансом. Як це робити? Детальніше читайте в статті.
Робочі зустрічі не завжди минають ефективно, бажані результати залежать від низки факторів. Чому так відбувається і як цьому запобігти, — читайте в статті.