Настає гаряча пора для випускників шкіл, адже шкільне навчання завершилося і настав час остаточно визначатися, в які заклади надсилати документи для вступу. Але в цій статті давайте разом з Jobs.ua розберемося, в чому полягає різниця між онлайн-курсами і вузівською освітою, і чому через деякий час після завершення вузу більшість випускників вишів так чи інакше будуть змушені скористатися професійними курсами. А онлайн чи офлайн – насправді без різниці.
У вузі навчальний процес розтягується на п’ять років, а в онлайн-університетах чи на професійних курсах ви опануєте, нехай не в ідеалі, але опануєте потрібну вам професію за шість-сім місяців. Крім того, більшість вишів безнадійно відстають від актуальних потреб ринку праці, і кожен, хто навчався у ВНЗ, може підтвердити це. Виняток становлять престижні вузи, в яких все-таки намагаються йти в ногу з часом. Та й якість викладання перебуває на значно вищому рівні.
І найсумніша ситуація з ІТ-спеціальностями. На технічному факультеті студент буде опановувати безліч непотрібних предметів, які пропонує йому схвалена Міносвіти навчальна програма для вузів, а відвідування професійних курсів по тій же спеціальності дозволить в рази скоротити процес навчання. Заощаджений час уже не учень, а випускник курсів краще витратить на обкатку своїх знань на практиці, паралельно обростаючи новими навичками. А якщо йому захочеться краще пізнати культуру античної Греції чи тонкощі етикету, він чудово обійдеться без допомоги навчального закладу. Для таких питань до його послуг – весь інтернет.
Отже, крім спрямованості на розвиток тільки необхідних навичок, на професійних курсах вам допоможуть знайти мотивацію, щоб успішно опанувати те, за чим ви, власне, й прийшли саме на ці курси. Ще одна беззаперечна перевага професійних курсів – це занурення в практику з першого уроку. Вас не будуть грузити безкінечною теорією, а щедро здобрюватимуть теорію практичними прикладами, щоб ви одразу осягали нові знання на практиці. Адже задача сучасних освітніх продуктів – це одразу дати зрозуміти вам, чи підходить саме вам подібний формат навчання, і якщо підходить, то ви отримуєте якісний освітній досвід і чудову можливість почати працювати одразу після завершення курсів. І не лише працювати, а й пристойно заробляти та ще й при цьому розвиватися професійно.
З професійними курсами ще ось яка цікава ситуація виходить. Коли ви купуєте курси англійської мови за пристойну суму, то ви й навчатиметеся значно краще, знаючи, що саме на ці курси довелося непогано витратитися. Тут спрацьовує «ефект жабки», яка мовби каже, намагаючись зручно вмоститися на ваших грудях (метафорично висловлюючись, звісно): «Гроші заплачено, курси мають бути пройдені. І крапка». До речі, саме по цій причині добре купувати абонемент в спортивний зал на півроку, або хоча б на декілька місяців. Ефект вражаючий, коли пропускається заняття за заняттям, а час, за який уже сплачено, невблаганно спливає день за днем.
На жаль, саме тому так багато людей не користуються тим масивом інформації, який можна розшукати в інтернеті. Те, що безкоштовне, не надто цінується. Але це – зовсім інша історія.
Перевірка майбутніх працівників на стресостійкість є поширеним явищем, навіть якщо ви вперше про це чуєте. Чому компанії це роблять, як розпізнати стрес-тест на співбесіді і правильно зреагувати на нього, з’ясовував Jobs.ua.
З’ясовуємо разом з Jobs.ua, які бізнес-ідеї можна розвивати в 2025 році з активним використанням ШІ.
На заміну старій філософії work-life balance приходить нова концепція, work-life blend. Розбираємося разом із Jobs.ua, що за новий тренд з’явився в світі праці.
У вашому оточенні є люди, які говорять так швидко і нерозбірливо, що нічого не збагнеш? Але навіть такі люди можуть заговорити чітко і переконливо, якщо скористаються добіркою чудових вправ для дикції, які підготував Jobs.ua.
Ви знали, що один цікавий тест на визначення профпридатності допоміг незвичайному в’язню втекти з в’язниці? Поговоримо про це в статті, а також з’ясуємо, які популярні тести стануть орієнтиром у визначенні ваших сильних сторін і вибору професійної кар’єри.