Отток кадров за границу, о котором неоднократно писал и Jobs.ua, становится все более значимым и тревожным явлением для украинской экономики.
И хотя, прямых фактов его влияния на отечественный рынок труда, к счастью, фиксируется еще не так много, косвенные показатели всей серьезности последствий «оттока кадров», можно заметить уже сегодня.
Так, относительно недавно, появилась инициатива Европейской Бизнес Ассоциации, вызванная ростом цифр, отображающих размеры трудовой миграции из страны. Представители Ассоциации предложили устранить давнюю «законодательную коллизию», мешающую эффективному трудоустройству иностранцев в Украине. По мнению авторов, решение вопросов такого толка, позволило бы постепенно наполнить рынок труда страны иностранными работниками самых разных направлений, способных «закрыть бреши» в штатах компаний и предприятий, образованные утекающими кадрами и, динамично «расширяющиеся».
Возможность устранить для иностранцев «долгий бюрократический путь, чтобы устроиться у нас на работу» открыла бы путь для создания «качественной миграционной политики», уверены авторы этого предложения. Например, в прошлом году, за первый квартал, было зарегистрировано всего 12 409 иностранных граждан, официально трудоустроенных в Украине, а эта цифра, уверены в Ассоциации, может быть существенно больше.
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?