Робота продавця – це, свого роду, робота посередника між виробником і покупцем: надавати необхідний товар і отримувати за нього гроші. Спеціалізація у продавця може бути різною: в залежності від того, який товар він реалізовує – промисловий чи продовольчий.
З ростом торгової промисловості сьогодні збільшується і потреба в продавцях. Навіть з появою великої кількості інтернет-магазинів, затребуваність в продавцях не падає. Дану вакансію можна знайти на нашому сайті в рубриці «торгівля та продаж», де представлений широкий вибір пропозицій від роботодавців.
Крім того, що кожен продавець повинен досконало знати свою групу товару (його особливості, якість, різноманітність та ін.). В одязі в основному це розмірний ряд, склад і правила догляду можна прочитати на ціннику. У примірювальній продавці зазвичай допомагають підібрати потрібний розмір покупцеві. Або після примірки складають одяг по своїх позиціях в залі, а також поправляють одяг, який недбало висить. Потрібно бути комунікабельним, ввічливим, уважним і, що важливо, стресостійким. Це, безумовно, на всі якості, якими повинен володіти продавець, але одні з основних.
Продаві-консультанти (так останнім часом формулюють вакансію роботодавці) можуть підробляти касирами, або це входить в обов'язки даної вакансії, що обговорюється зі старшим менеджером на початковому етапі працевлаштування.
Посада продавця-консультанта зобов'язує мати охайний вигляд. Якщо необхідно переодягнутися, то краще це робити до початку роботи. Важливо сприяти всім своїм доброзичливим і охайним виглядом для створення приємної атмосфери покупцям.
Сьогодні в багатьох торгових компаніях і супермаркетах можна пройти навчання безпосередньо на робочому місці, де спочатку буде запропонована посада помічника продавця. При бажанні, звичайно ж, можна закінчити профтехучилище за даною спеціальністю або коледж, що дозволить в майбутньому далі розвиватися в цьому напрямку (закінчити інститут і рости по кар'єрних сходах).
У кожній професії є свої плюси й мінуси. У цій же головний ризик – це матеріальна відповідальність. До того ж робота продавця передбачає фізичні та психологічні навантаження, іноді напружені й складні умови. А ось успіх продавця безпосередньо пов'язаний з рекламою (оформлення вітрини або прилавка) та з умінням грамотно й культурно спілкуватися з покупцем.
Люди, які змушені на роботі постійно демонструвати ввічливу, офіційну посмішку і незмінно проявляти дружелюбність, ризикують своїм здоров'ям. Німецькі психологи на чолі з професором Дітером запф (Dieter Zapf) з університету ім. Гете у Франкфурті виявили, що «підроблена дружелюбність» призводить до депресії, стресу і знижує імунітет, а це, в свою чергу, може викликати більш серйозні захворювання. У дослідженні взяли участь близько 4 тисяч осіб, включаючи стюардес, продавців-консультантів, доглядальниць та інший обслуговуючий персонал. Тому, краще посміхаймося щиро й будьмо здорові!
Не кожну роботу можна виконувати механічно й рутинно, не піклуючись про мотивацію, натхнення й інші високі матерії. Як діяти в ситуації, коли дійсно зник інтерес до роботи? З’ясовуємо, як підвищити мотивацію, щоб ваша професійна діяльність отримала «друге дихання».
Недавнє комплексне дослідження, яке здійснила низка університетів з усього світу, виявила цікаву річ: зв’язок між генами людини, її здоров’ям і вмінням заробляти гроші. Розбираємося разом із Jobs.ua, в чому полягає суть дослідження, і яке значення воно має для кожного з нас.
Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.
Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.
Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.