Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Навчання, розвиток, підвищення кваліфікації
  4. Навчання і робота
  5. Вчитися все життя: чому так необхідно

  Вчитися все життя: чому так необхідно

  31.10.2020 384
  Вчитися все життя: чому так необхідно

  Вчитися все життя: чому так необхідно

  31.10.2020     384

  Ви вже закінчили обраний навчальний заклад, отримали бажану професію. Здавалося б, що ще треба? Навіщо витрачати час і сили для навчання далі чомусь новому? Разом з jobs.ua спробуємо знайти відповіді в експертів.

  З самого народження ми набуваємо навички й знання з найрізноманітніших сфер: вчимося ходити, говорити, одягатися, читати й писати. Поступово дорослішаючи, потребуємо більш складних вмінь – культурних, професійних. Адже ми не народжуємося з певним набором навичок, а набуваємо їх, займаючись саморозвитком. Саме вміння й, що не менш важливе, бажання вчитися допомагає швидко адаптуватися до мінливості сучасного світу й залишатися конкурентоспроможними на ринку праці.

  Маленькі діти з задоволенням і жадібністю пізнають нове, поступово дорослішаючи, втрачають цю жагу до знань. Після закінчення навчального закладу більшість людей розслабляються, користуючись лише тими знаннями й вміннями, які отримали, не рухаючись далі у власному розвитку.

  Для того щоб засвоювати нове вік не заважає і значення не має. Можна і в 50 років почати вивчати італійську мову, а в 60 чи, навіть, в 70 років записатися в студію танців або на уроки йоги. В яких же сферах придбання нових навичок може стати при нагоді й чому це так важливо?

  Можливість реалізуватися в іншій сфері

  Ще якихось десять років тому достатньо було раз обрати професію і не думати про якусь ще іншу, а зараз все інакше. З кожним роком з’являються нові спеціальності, багато з яких пов’язані з інтернетом. Тому сьогодні, щоб займися більш актуальною і цікавою роботою, важливо бути відкритим для отримання нової інформації в будь-який момент. Наприклад, опанувати додаткову професію за 2-3 місяці й стати більш кваліфікованим спеціалістом й почати заробляти більше, ніж було раніше.

  Фінансове зростання

  Майже у всіх сферах трудової діяльності сьогодні високий рівень конкуренції. Реалії такі, що простой в професії рік чи два – і фахівець вже втрачає свою цінність. Тому в перших рядах ідуть ті, хто постійно підвищує свою кваліфікацію, регулярно проходить додаткове навчання за обраною спеціальністю і по суміжних теж (тренінги, майстер-класи). А потім розширивши список знай і вмінь, успішно застосовує на практиці. Для роботодавців такі фахівці цікавіше, і, відповідно, оплата їх праці також зростає.

  Саморозвиток

  Ні для кого не буде секретом, що навчання змінює наш світогляд, розширює кругозір і дає багато нових можливостей. А для цього потрібні навички роботи над собою, бажання щодня робити хоча б невеличкий крок до обраної мети, вдосконалюючи себе. Такий підхід дозволяє легше долати труднощі й більш успішно вирішувати різнопланові складні завдання.

  Для продовження молодості

  Вчені вже давно довели, як тільки людина припиняє пізнавати нове (вчитися чомусь новому), вона починає деградувати й старіти. Пов'язано це з нейропластичністю мозку. Щоб залишатися як найдовше активними, потрібно постійно тренувати свій мозок, давати йому розумові навантаження, займатися такими видами діяльності, які вимагають концентрації уваги й зосередженості, запам’ятовування.

  Чим більше ми читаємо, вивчаємо щось нове, тим довше живемо на повну силу, відсуваючи ризик захворювань, пов'язаних з процесом старіння.

  Високий статус у соціумі

  Людина, яка регулярно вчися чомусь новому, може легко адаптуватися в незнайому колективі, підтримати розмову з оточуючими на рівні теми (культура, спорт, економіка, погода). На співбесіді ця навичка теж може стати при нагоді! Той, хто добре орієнтується в найрізноманітніших речах і сферах діяльності, автоматично сприймається людьми як авторитетна особистість. І цей статус завжди працює «в плюс» і в особистих відносинах, і в професійних.

  Читайте також

  • Чи дійсно «неохайний» означає непрофесійний?22 січень, 2021

   Ми часто ставимо знак тотожності між цими двома поняттями: неохайність і професійність. Так уже заведено з давніх часів, що неохайна людина викликає негативну реакцію, яка автоматично переноситься на її професійні навички.

  • Держава планує перевчити безробітних на програмістів21 січень, 2021

   Приємні новини для тих громадян, які перебувають на обліку в Державному центрі зайнятості. Як стало відомо Jobs.ua, безробітних українців Міністерство економіки в рамках експерименту вирішили навчати ІТ-спеціальностей.

  • Хороша робота – яка вона?20 січень, 2021

   Навіть найкраща робота може наскучити з часом. Але це цілком очікувано, бо навіть якщо їсти щодня свою улюблену страву, вона швидко набридне. Але одна річ, якщо ви просто втомилися від улюбленої роботи, і зовсім інша річ, якщо вона дійсно погана і не приносить ні матеріального, ні морального задоволення.

  • Успешная карьера: как не помешать самому себе19 січень, 2021

   Самонастрой – важный аспект «моральной составляющей» идущего к цели, человека

  • Чи скасують народні обранці перенесення робочих днів через свята?19 січень, 2021

   Принаймні, у Верховній Раді на днях був зареєстрований відповідний законопроєкт. З проєктом Закону під номером 4597 можна ознайомитися на офіційному вебпорталі Верховної Ради.

  Часто шукають

  ↑ Вгору