Почувши про відпустку, хтось скаже: «Не на часі». А чи справді це так? Портал з працевлаштування Jobs.ua спробував розібратися в цьому питанні.
Давайте чесно зізнаємося собі – ми не знаємо напевно, скільки все це триватиме. Ніхто не знає напевно. Прогнози від усіляких політичних експертів можуть вселяти надію та оптимізм, тільки й всього. Що це означає в тривалій перспективі? Це означає, що на довгій дистанції потрібно вміти розраховувати сили. І заодно – якісно відпочивати: щодня, щотижня і щомісяця.
Якщо відчуваєте, що гостро потребуєте відпочинку – бодай на тиждень-другий – сміливо пишіть заяву на відпустку. Річ у тому, що ми всі зараз відчуваємо велику напругу, а в таких умовах наша психіка вимотується значно швидше. Скажіть, яка користь з виснаженого та демотивованого працівника?
І все ж хтось вагатиметься іти у відпустку, а декого й взагалі зупинятимуть думки, подібні до цих: «А що скажуть інші? А раптом осудять? В країні війна, а я дозволяю собі думати про відпустку». Але хочемо ми цього чи ні, але життя продовжується. Така в нас зараз реальність, іншої немає. Тому головну причину, щоб влаштувати собі відпочинок, бачимо у поповненні моральних та психічних сил.
В багатьох людей це слово дійсно асоціюється лише з відпочинком на морі. На крайній випадок – поїздка в гори. Але відпустка – це навіть не синонім до слова «подорож». Можна відпочити під час відпустки, навіть перебуваючи вдома. Але чи сидіти вдома під час відпустки чи ні – вирішувати вам. Заплануйте усе заздалегідь, чим займетеся під час відпочинку. Або, можливо, й нічим не займетеся, а просто побайдикуєте трохи. Ваше право.
Звичайно, відпочивати. Почитайте книги, які давно запланували, але все не було часу. Подивіться новинки кінематографу, поїдьте в гості до далеких родичів. Відвідайте нове місто нашої чудової країни. Якщо хтось скаже – не на часі, – не зважайте. Просто зробіть це.
Постарайтеся поменше дивитися новин. Все-таки вам потрібно максимально відновити сили, а з постійним хвилюванням цього не вдасться зробити.
Якщо ви сімейна людина, маєте дітей – придумайте цікаві завдання на цей час. Що ви давно хотіли зробити разом із дітьми, але все відкладали на потім? Не час відкладати, життя відбувається тут і зараз. Навіть попри війну. Навіть попри наш спільний біль та сльози.
Що ще можна зробити під час відпочинку? Можливо, ви давно мріяли влаштувати собі трошки екстриму – приміром, стрибнути з парашутом чи політати на повітряній кулі. Поцікавтеся, чи хтось влаштовує щось подібне – у вашому місті чи в іншому, без різниці. Не думайте, що усе це не на часі і «Що люди скажуть?»; думайте про те, що вам зараз потрібно підзарядитися позитивом і відновити баланс душевних сил.
Словом, які ви справи відкладали в довгий ящик – з них і почніть. А потім із свіжими силами повертайтеся до роботи, до волонтерства і буденних справ. І в жодному разі не докоряйте собі за відпочинок. Ось це точно не на часі.
Сьогодні на Jobs.ua говоримо про конфлікти, як поводитись та як розібратися в конфліктних ситуаціях на роботі.
У попередніх статтях портал з працевлаштування Jobs.ua розповів своїм читачам про те, які якості потрібно розвивати, щоб стати програмістом, – та які поради варто вислухати програмістам-початківцям. В цій статті пропонуємо вам звернути увагу на поради, як правильно ІТ-фахівцю підготуватися до технічної співбесіди.
Щоб побудувати кар’єрну стратегію необхідно усвідомити основні правила.
Будь-який складний вид діяльності потребує довгого та наполегливого навчання. Цей складний для розуміння та розтягнений в часі процес можна суттєво скоротити, якщо навчитися запам’ятовувати великі обсяги інформації особливим чином. Наприклад, за допомогою мнемонічного методу тренування.
Новий проект «Допомога українським біженцям із працевлаштуванням» від ГО «Антикорупційний штаб» та їх партнерів націлений саме на вирішення труднощів із пошуком роботи для українців за кордоном.