Вважаєте себе талановитим і далекоглядним керівником? Тоді перевірте себе, чи не припускаєтеся ви помилок в управлінні, наведених нижче.
Для досягнення успіху недостатньо найняти на роботу талановитих і амбітних працівників. Потрібно ще навчитися грамотно керувати їхньою діяльністю. Але це не означає, що ви повинні давати їм тільки готові рішення. Це не лише пригнічуватиме їхню ініціативу, а й мотивуватиме найбільш талановитих з них шукати нове місце роботи. А менш ініціативні звикнуть до того, що на всі їхні питання і проблеми ви даватимете готові інструкції до виконання. Виникає питання – як тоді поводитися керівнику?
Введіть в практику наступну модель поведінки. Кожного разу, коли підлеглі звертатимуться до вас зі своєю проблемою, ставте їм зустрічні питання: «А як ти вважаєш?.. Як би ти вчинив/вчинила в цій ситуації?» Звісно, це не означає, що вони запропонують краще рішення, ніж ваше. Але повторення таких ситуацій спонукатиме підлеглих до кращого вирішення робочих ситуацій. А якщо їхні ідеї виявляться кращими, ваше схвалення мотивуватиме їх працювати старанніше, бо реалізовувати власну ідею звучить набагато привабливіше. З часом найбільш тямущі працівники стануть більш самостійними в прийнятті рішень. Чудово, це саме те, що потрібно.
Ви припускаєтеся помилки, якщо не вимагаєте планування роботи від працівників. Тим паче, якщо у вашому підпорядкуванні не декілька працівників, а в рази більше. Навіщо це потрібно? Планування своєї роботи дисциплінує працівників і змушує їх виконувати завдання вчасно. Вам як керівнику лишається підкорегувати їхнє планування і, звісно, схвалити.
Які ще переваги тут можемо виділити? Зниження часу на щоденну перевірку їхнього прогресу – це перше; друге, такий підхід до своєї діяльності змушуватиме ваших підлеглих ефективніше планувати свою діяльність. І, відповідно, ефективніше працювати.
Не будьте одним з тих керівників, які вважають, що вся їхня діяльність полягає в тому, щоб завантажувати підлеглих будь-якою роботою, аби лиш не скучали. І чимало керівників настільки захоплюються цією справою, що забувають про свою найголовнішу роль – направляти до певної цілі. Ставити мету і досягати її, а не шпигувати за працівниками, хто байдикує, а хто ні. До речі, за цими ознаками легко відрізнити професійного керівника від дилетанта. Зрештою, в таких дрібницях і криється професіоналізм керівника. Портал з працевлаштування і пошуку роботи Jobs.ua нагадує, що керівнику недостатньо вивести «свій корабель в море можливостей». Важливо також визначити пункт призначення і спрямувати своїх підлеглих до нього. Тільки так можна успішно досягати довгострокових цілей компанії.
А як вважаєте ви? Яких ще помилок припускаються керівники стосовно підлеглих?
Не кожну роботу можна виконувати механічно й рутинно, не піклуючись про мотивацію, натхнення й інші високі матерії. Як діяти в ситуації, коли дійсно зник інтерес до роботи? З’ясовуємо, як підвищити мотивацію, щоб ваша професійна діяльність отримала «друге дихання».
Недавнє комплексне дослідження, яке здійснила низка університетів з усього світу, виявила цікаву річ: зв’язок між генами людини, її здоров’ям і вмінням заробляти гроші. Розбираємося разом із Jobs.ua, в чому полягає суть дослідження, і яке значення воно має для кожного з нас.
Знайти ідеального працівника на важливу посаду не так уже й складно. А от переконати його пристати на вашу пропозицію — ще той квест. В цій статті вчимося ставити правильні, коректні питання кандидату, щоб він погодився на вашу пропозицію.
Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.
Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.