Давайте разом із порталом Jobs.ua з’ясуємо, чому використання VR-симуляторів у навчанні вже зараз – не розкіш, а необхідність.
Навчальна інформація краще засвоюється в процесі персонального навчання зі спеціалістом у своїй справі. Але таке навчання дорого коштує. Але вже у найближчому майбутньому серйозну конкуренцію висококваліфікованим фахівцям і їхнім методикам навчання складуть тренажери віртуальної реальності.
Тренажер віртуальної реальності, або VR-тренажер – це програмно-апаратний комплекс, який складається із:
Ефективність такого навчання практично не поступатиметься по ефективності персональному навчанню, але фінансова вигода очевидна. Для обслуговування системи віртуальної реальності вистачить однієї людини, а от створення умов для персонального навчання співробітників потребує значних фінансових затрат.
Компанії промислового сектору потребуватимуть віртуальних симуляторів чи не найбільше. Не будемо забувати, що багато професій пов’язані з ризиком для життя, а помилки в обслуговуванні дороговартісного та небезпечного обладнання теж коштують компаніям чимало. Уберегтися від таких ситуацій покликані VR-тренажери, адже працівники отримають можливість навчатися в максимально змодельованому до реальних умов симуляторі.
Інженерам з техніки безпеки на підприємствах та виробництвах теж повинна припасти до смаку ідея навчання у віртуальному просторі. За допомогою VR-симуляторів можна відпрацьовувати які завгодно позаштатні ситуації. Не будемо забувати, що з подібними інструктажами на практиці – справжня біда. Працівники в теорії знають що робити, якщо виникне пожежа чи інша екстрена ситуація, але відсутність відпрацьованих в практичних умовах навичок може коштувати в реальній ситуації життя.
Звичайно, складно сказати, коли саме це відбудеться – тобто коли VR-тренажери надійно закріпляться в освітньому середовищі поряд із традиційним навчанням. Але вже зараз зрозуміло, що в найближчому майбутньому така навчальна модель набуватиме все більшого поширення.
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?