Новий рік приніс всім нам неочікувані та вкрай неприємні зміни. Цивілізовані країни постали перед новим викликом, новою загрозою, ефективним засобом боротьби проти якої виступає, зокрема, ізоляція людей один від одного. Оскільки карантин продовжували неодноразово, – і ще, без сумнівів, продовжать, хоч із деякими послабленнями, – слід було очікувати перенесення термінів подачі документів у вищі навчальні заклади. Отже, що варто знати майбутнім абітурієнтам, плануючи вступну кампанію в умовах карантину?
На початку травня Міністерство освіти і науки України підписало відповідний наказ, який вніс важливі корективи в Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти України. Найважливіша зміна – всі дати цьогорічної вступної кампанії перенесено на серпень (звичайно, із врахуванням можливого перебігу епідеміологічної ситуації на території нашої країни).
Jobs.ua пропонує ознайомитись із найважливішими змінами, які представлені для зручності у форматі короткого списку.
Які ще важливі зміни передбачає вступна кампанія в умовах карантину? Серед інших важливих моментів – можливість надіслати оригінали документів поштовими службами (враховуючи нинішні реалії, до 5-ти днів збільшився інтервал між Наказом про зарахування вступників і останнім днем подачі документації); передбачена можливість надсилання електронною поштою сканованих копій необхідних документів (сканкопії повинні містити електронний підпис), а оригінали документів можна привезти в обраний заклад освіти на початку навчального року.
Що стосується зовнішнього незалежного оцінювання, воно відбудеться за будь-яких умов. Звичайно, терміни проведення карантину вплинуть на дати проведення ЗНО з усіх предметів, але незалежне тестування пройде з дотриманням всіх засобів безпеки – зберігання дистанції між абітурієнтами (1,5 метри), обмежена кількість учасників (15 випускників і 2 інструктори).
Для вступників, які бажають здобути ступінь магістра, також передбачено певні зміни:
Також майбутнім магістрам варто пам’ятати, що до 15-го вересня відкрите «вікно» для переведення на вакантні бюджетні місця вступників на контрактній основі. З повним переліком документів і сканкопіями, які необхідно надіслати вступникам для реєстрації на онлайн-іспити, можна ознайомитися на сайті МОН.
Для абітурієнтів з тимчасово окупованих територій в 2020 році розширився список закладів вищої освіти (91 ВНЗ), до яких вони можуть подавати документи за спрощеною процедурою. Що цікаво, 77 з даних закладів освіти підпорядковані МОН, решта – МОЗ, МВС та Міністерству культури.
Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.
Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.
Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.
Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.
Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.