Новий рік приніс всім нам неочікувані та вкрай неприємні зміни. Цивілізовані країни постали перед новим викликом, новою загрозою, ефективним засобом боротьби проти якої виступає, зокрема, ізоляція людей один від одного. Оскільки карантин продовжували неодноразово, – і ще, без сумнівів, продовжать, хоч із деякими послабленнями, – слід було очікувати перенесення термінів подачі документів у вищі навчальні заклади. Отже, що варто знати майбутнім абітурієнтам, плануючи вступну кампанію в умовах карантину?
На початку травня Міністерство освіти і науки України підписало відповідний наказ, який вніс важливі корективи в Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти України. Найважливіша зміна – всі дати цьогорічної вступної кампанії перенесено на серпень (звичайно, із врахуванням можливого перебігу епідеміологічної ситуації на території нашої країни).
Jobs.ua пропонує ознайомитись із найважливішими змінами, які представлені для зручності у форматі короткого списку.
Які ще важливі зміни передбачає вступна кампанія в умовах карантину? Серед інших важливих моментів – можливість надіслати оригінали документів поштовими службами (враховуючи нинішні реалії, до 5-ти днів збільшився інтервал між Наказом про зарахування вступників і останнім днем подачі документації); передбачена можливість надсилання електронною поштою сканованих копій необхідних документів (сканкопії повинні містити електронний підпис), а оригінали документів можна привезти в обраний заклад освіти на початку навчального року.
Що стосується зовнішнього незалежного оцінювання, воно відбудеться за будь-яких умов. Звичайно, терміни проведення карантину вплинуть на дати проведення ЗНО з усіх предметів, але незалежне тестування пройде з дотриманням всіх засобів безпеки – зберігання дистанції між абітурієнтами (1,5 метри), обмежена кількість учасників (15 випускників і 2 інструктори).
Для вступників, які бажають здобути ступінь магістра, також передбачено певні зміни:
Також майбутнім магістрам варто пам’ятати, що до 15-го вересня відкрите «вікно» для переведення на вакантні бюджетні місця вступників на контрактній основі. З повним переліком документів і сканкопіями, які необхідно надіслати вступникам для реєстрації на онлайн-іспити, можна ознайомитися на сайті МОН.
Для абітурієнтів з тимчасово окупованих територій в 2020 році розширився список закладів вищої освіти (91 ВНЗ), до яких вони можуть подавати документи за спрощеною процедурою. Що цікаво, 77 з даних закладів освіти підпорядковані МОН, решта – МОЗ, МВС та Міністерству культури.
Насправді це серйозна проблема багатьох людей, тобто вміння працювати з власною агресією. З’ясуємо разом з Jobs.ua, як правильно працювати з агресією і знайти їй краще застосування, аніж ображати одне одного в соцмережах.
Змінюватися в кращий бік, безперечно, варто. Та чи треба прив’язуватися до конкретної дати — Нового року, понеділка, першого числа? Спробуємо розібратися в цій статті.
В наш час недостатньо просто йти в ногу з часом. Потрібні інновації, щоб досягати успіху в бізнесі чи кар’єрі. А щоб створювати інновації, потрібні люди з інноваційним мисленням. Простіше кажучи, лідери. Розбираємося, як «прокачати» силу людських зв’язків у 2025 році, бо це справжній каталізатор майбутніх здобутків.
Опанування технік саморегуляції, пошук власних ресурсів для відновлення енергії стають справжнім викликом сьогодення. Розвиток таких навичок є критично важливим скілом для підтримки ментального здоров’я. Ми підібрали для вас дієві поради, як підтримати працівників під час кризи.
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?