Портал з пошуку роботи і працевлаштування Jobs.ua пропонує своїм читачам з’ясувати таке важливе питання, як бути з відпусткою у воєнний час.
Звичайно, якщо ми говоримо про отримання відпустки у воєнний час, ми маємо на увазі зовсім не відпочинки на курортах чи якісь інші розваги. Річ у тому, що працівники можуть потребувати відпустку зовсім з інших, з цілком об’єктивних причин. Наприклад, для лікування чи відпочинку від важкого виробництва. Або ж для того, щоб евакуюватися в західні області або ж для виконання сезонних польових робіт.
Спеціалісти з кадрових питань пояснюють, що чинне українське законодавство не забороняє писати заяву на відпустку під час воєнного стану. Тим більше, якщо працівник потребує відпустку в зв’язку із загрозою своїй власній безпеці. В такому разі роботодавці не мають права змушувати своїх працівників залишатися на роботі і надалі виконувати свої робочі обов’язки.
Що важливо, під час війни скасовується таке поняття як «прогул». Якщо робітник з об’єктивних причин не може потрапити на своє робоче місце, роботодавець не має права застосовувати до нього будь-які штрафні чи дисциплінарні санкції. Але у випадку, якщо працівник не може виходити на роботу впродовж багатьох днів підряд, таке питання повинно розглядатися в індивідуальному порядку.
Звичайно, якщо людина працевлаштована офіційно, жодних питань з виплатою йому випускних не повинно виникати. Зауважимо, що багато українців, які були змушені евакуюватися з територій, де ведуться бойові дії, були змушені взяти відпустку. І все для того, щоб було на що жити на новому місці. І, звичайно, щоб зменшити навантаження на місцеве населення, куди вони переїхали.
Але з виплатою відпускних є певні нюанси. На жаль, в умовах воєнного стану можуть спостерігатися затримки з їхньою виплатою. Згідно чинного законодавства відпускні, як правило, виплачуються за декілька днів до настання відпустки. Але не забуваємо, що велика кількість українців переїжджали в екстреному порядку, і заяви на відпустку писалися в той же день, коли працівник залишав своє місце проживання. В такому разі нічого дивного, що вам на деякий час затримують нарахування відпускних. Але держава в цьому питанні теж пішла на деякі поступки, пообіцявши підприємствам і компаніям, що штрафи за затримку відпускних накладатися не будуть.
Зауважимо ще одну річ. Не всі компанії можуть віднайти кошти на оплату відпустки своїм працівникам під час війни. Та й працівники, які займаються такими питаннями, теж можуть бути відсутні на робочому місці. В таких ситуаціях максимум, що можуть запропонувати компанії своїм працівникам, це взяти неоплачувану відпустку.
Підсумовуючи це питання, зауважимо, що отримання відпустки у воєнний час – це нова для нашої країни практика. Простіше кажучи, життя нас до такого не готувало. Тому багатьом компаніям доведеться пристосовуватися до неї «на ходу».
Опанування технік саморегуляції, пошук власних ресурсів для відновлення енергії стають справжнім викликом сьогодення. Розвиток таких навичок є критично важливим скілом для підтримки ментального здоров’я. Ми підібрали для вас дієві поради, як підтримати працівників під час кризи.
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?
Дорогі партнери, колеги, друзі!
Щиро вітаємо вас із Різдвом Христовим та Новим роком!
Шановні клієнти!
Напередодні нового року пропонуємо знижки на період з 23 грудня по 31 січня.