UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Все про роботу
  4. Відпустка
  5. Як бути з відпусткою у воєнний час?

Як бути з відпусткою у воєнний час?

23.03.2022 453
Як бути з відпусткою у воєнний час?

Як бути з відпусткою у воєнний час?

23.03.2022     453

Портал з пошуку роботи і працевлаштування Jobs.ua пропонує своїм читачам з’ясувати таке важливе питання, як бути з відпусткою у воєнний час.

Відпустка під час війни – не для розваги

Звичайно, якщо ми говоримо про отримання відпустки у воєнний час, ми маємо на увазі зовсім не відпочинки на курортах чи якісь інші розваги. Річ у тому, що працівники можуть потребувати відпустку зовсім з інших, з цілком об’єктивних причин. Наприклад, для лікування чи відпочинку від важкого виробництва. Або ж для того, щоб евакуюватися в західні області або ж для виконання сезонних польових робіт.

Спеціалісти з кадрових питань пояснюють, що чинне українське законодавство не забороняє писати заяву на відпустку під час воєнного стану. Тим більше, якщо працівник потребує відпустку в зв’язку із загрозою своїй власній безпеці. В такому разі роботодавці не мають права змушувати своїх працівників залишатися на роботі і надалі виконувати свої робочі обов’язки.

Що важливо, під час війни скасовується таке поняття як «прогул». Якщо робітник з об’єктивних причин не може потрапити на своє робоче місце, роботодавець не має права застосовувати до нього будь-які штрафні чи дисциплінарні санкції. Але у випадку, якщо працівник не може виходити на роботу впродовж багатьох днів підряд, таке питання повинно розглядатися в індивідуальному порядку.

Яка ситуація з виплатою відпускних?

Звичайно, якщо людина працевлаштована офіційно, жодних питань з виплатою йому випускних не повинно виникати. Зауважимо, що багато українців, які були змушені евакуюватися з територій, де ведуться бойові дії, були змушені взяти відпустку. І все для того, щоб було на що жити на новому місці. І, звичайно, щоб зменшити навантаження на місцеве населення, куди вони переїхали.

Але з виплатою відпускних є певні нюанси. На жаль, в умовах воєнного стану можуть спостерігатися затримки з їхньою виплатою. Згідно чинного законодавства відпускні, як правило, виплачуються за декілька днів до настання відпустки. Але не забуваємо, що велика кількість українців переїжджали в екстреному порядку, і заяви на відпустку писалися в той же день, коли працівник залишав своє місце проживання. В такому разі нічого дивного, що вам на деякий час затримують нарахування відпускних. Але держава в цьому питанні теж пішла на деякі поступки, пообіцявши підприємствам і компаніям, що штрафи за затримку відпускних накладатися не будуть.

Зауважимо ще одну річ. Не всі компанії можуть віднайти кошти на оплату відпустки своїм працівникам під час війни. Та й працівники, які займаються такими питаннями, теж можуть бути відсутні на робочому місці. В таких ситуаціях максимум, що можуть запропонувати компанії своїм працівникам, це взяти неоплачувану відпустку.

Підсумовуючи це питання, зауважимо, що отримання відпустки у воєнний час – це нова для нашої країни практика. Простіше кажучи, життя нас до такого не готувало. Тому багатьом компаніям доведеться пристосовуватися до неї «на ходу».

Читайте також


Часто шукають

↑ Вгору