UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Все про роботу
  4. Життя в колективі
  5. Як домовитися з будь-яким колегою: прості та дієві поради

Як домовитися з будь-яким колегою: прості та дієві поради

26.01.2022 392
Як домовитися з будь-яким колегою: прості та дієві поради

Як домовитися з будь-яким колегою: прості та дієві поради

26.01.2022     392

Кожен з нас може навчитися домовлятися з колегами по роботі, клієнтами та партнерами по бізнесу, навіть якщо це непросто на перший погляд. Портал з працевлаштування Jobs.ua пропонує вашій увазі прості та дієві поради, як домовитися з будь-яким колегою (і не тільки колегою).

Включаємо режим «активного слухання»

Чому буває так складно знайти спільну мову з іншою людиною? Виділимо два ключові фактори: не завжди можна знайти правильні слова (іноді вони приходять надто запізно, вже після завершення розмови), або ж власна емоційність заважає вести конструктивну бесіду. Якщо ви спіймали себе на цих моментах, спробуйте перейти в режим «активного слухання». Мається на увазі, що ви повністю приділяєте увагу співрозмовнику і, що важливо, запам’ятовуєте все, що він говорить. Тобто концентруєтеся не на своїх відчуттях, а винятково на тому, що говорить ваш колега.

Якщо щось незрозуміло – перепитайте, а після того, як колега завершить говорити – зробіть паузу, не поспішайте одразу висловлюватися. Можете повторити ключові моменти з бесіди, щоб виявити, наскільки точно ви вловили хід думок свого співрозмовника.

Пропонуйте шляхи вирішення проблеми

Будь-яка бесіда може зайти в глухий кут, якщо сторони не пропонуватимуть своїх варіантів вирішення проблеми. Щоб дійти згоди, з’ясуйте передусім, в яких моментах ваші інтереси збігаються з інтересом співрозмовника. Пам’ятайте, що акцентування уваги на вирішенні проблеми і пошук шляхів для її вирішення наближає співрозмовника до компромісу з вами.

Навчіться розуміти мову тіла

В спілкуванні з іншими людьми навчіться звертати увагу на те, як співрозмовники поводяться під час бесіди. Простіше кажучи, звертайте увагу на мову тіла. Якщо ви зауважили, що співрозмовник насупився, наморщив чоло чи схрестив руки – це може свідчити про незгоду з вашими твердженнями. Звичайно, це «найгрубіший» приклад, бо люди можуть висловлювати незгоду різними способами.

Але й не забувайте про власну мову тіла, про вираз свого обличчя. В ідеалі під час спілкування потрібно зберігати нейтральний вираз обличчя, руки вільно розташовуються вздовж корпусу, ви не уникаєте зорового контакту і, якщо це доречно, невимушено та приязно всміхаєтеся співрозмовнику.

Підкріплюйте свої слова аргументами

Це складно – навчитися знаходити аргументи, коли потрібні слова не спадають на думку, але цю навичку потрібно тренувати. А до важливої бесіди і взагалі потрібно підходити із заздалегідь підготовленими аргументами, щоб вони були, як-то кажуть, «під рукою».

Лаконічність – ще один спосіб досягти бажаного результату

Будь-які аргументи можуть втомити вашого колегу, якщо вкладати в них надто багато інформації. Вміння висловлюватися лаконічно цінувалося ще з давніх часів. Візьміть і собі на озброєння цей принцип – навчіться коротко і влучно доносити свої думки до вух колеги, клієнта, бізнес-партнера.

І якщо на початках у вас не буде все виходити ідеально, не засмучуйтеся: на опанування майстерності ведення перемовин теж потрібен час.

Читайте також

  • Осінній сезон без стресу: поради для гармонії та спокою21 листопад, 2024

    Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 листопад, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 жовтень, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 вересень, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 вересень, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».


↑ Вгору