Новачок на робочому місці потребує більшої уваги зі сторони менеджерів з персоналу, керівника відділу та більш кваліфікованих співробітників. Перші дні та тижні для нового спеціаліста в компанії дуже важливі: він дізнається про правила, традиції колективу, а також про свої прямі обов’язки. Інколи керівникам доводиться навчати новачка, який працює перші дні. Часто це завдання закріплено за конкретним робітником чи керівником в компанії, який наглядає на цей період за новачком. В цій статті знайдете відповіді на питання: «З чого почати навчання нового співробітника в компанії?» та «Як вірно побудувати навчання новачка?».
Будь-який новий спеціаліст є частиною колективу та компанії. Саме тому він так само, як і всі інші дотримується цілей та спрямованості всієї компанії. Саме з вивчення глобальних задач та цілей і повинне починатися навчання новачка в компанії. Вашими першим кроками повинні бути:
1. Ознайомити нового спеціаліста з усім переліком обов’язків, які він взяв на себе виконувати.
2. Визначити та поставити перед робітником більш глобальні цілі, які поставлені перед відділом на рік, пів року, місяць.
3. Ознайомити співробітника з маркетинговим планом компанії.
Це дасть йому більш широкий погляд на спектр його завдань на найближчий час, а також допоможе одразу визначитись із завантаженістю на робочому місці.
Після того, як цілі на найближчий час поставлені, можна переходити до планування власної діяльності на найближчий час. Якщо новачок не пройшов ще випробувальний термін, то найкраще рішення - скласти план розвитку на цей період. Якщо спеціалістом закріплений відповідальний більш досвідчений керівник, то він може допомогти чи проконтролювати відповідність плану цілям компанії та відділу.
Будуючи навчання новачка, не забувайте виносити на самонавчання та саморозвиток вивчення відсутнього теоретичного матеріалу. Краще за всього надати новачку певну літературу для самостійного прочитання та опрацювання у вільний час.
Хочеться також додати, що не дивлячись на те, що керівник відповідальний за результат новачка, багато чого залежить від самого робітника, а саме його мотивації та бажання працювати.
Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.
Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.
Нещодавно ми писали, як обрати навчання в магістратурі за кордоном. Сьогодні пропонуємо вашій увазі топову підбірку нагадувань, що взяти з собою, якщо плануєте навчатися в іншій країні.
Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.
А ви знали, що адаптацію персоналу поділяють на первинну і вторинну? Якщо ні, в цій статті з’ясовуємо відмінності між ними. А також розказуємо найдієвіші поради, як швидко адаптуватися на новій роботі.