Кожна людина живе в певному ритмі, будує плани, ставить цілі. Однак інколи виникає ситуація, коли відбуваються серйозні зміни — настає криза. Переломні моменти впливають на фінансове забезпечення. Іноді це схоже на безвихідну ситуацію. З цього моменту у багатьох починається стрес. Виражатися він може по-різному, що визначено реакцією психіки на подразник. Оптимістично налаштовані люди починають активний пошук виходу з ситуації, що склалася. Песимісти, навпаки, впадають у відчай, замикаються в собі. У них відпадає бажання рухатися далі, змінювати звичне життя.
Зміни під час карантину торкнулися багатьох — роботодавців та працівників. Налагодити професійну діяльність в таких умовах непросто. Доводилося йти на радикальні заходи, приймати важкі рішення. Стояти на місці — не вихід, оскільки це призведе до краху.
В умовах, що склалися, впала продуктивність. Проте гірше стали працювати ті, хто не стійкий до стресу. Решта проявили ентузіазм і готовність боротися з труднощами. Повернутися до звичного ритму можна, якщо позбутися емоційної напруги. Кризи в економіці трапляються періодично. На їх подолання йде час, але настає момент, коли можна розслабитися, відчуваючи стабільність.
Причинами виникнення стресової ситуації стало багато факторів. Швидко перебудуватися може не кожен, як і навчитися жити в нових умовах. Офісним працівникам доводилося виконувати професійні обов’язки вдома, а це дуже складно, коли в житловому приміщенні знаходиться багато людей, які займаються своїми справами.
Скласти новий графік роботи і встигати виконувати всі завдання виявилося непросто. Багатьох наздогнала прокрастинація. Ті, хто по житті трудоголік, загрузли в рутині. Недосипання, відсутність розваг і збільшення обсягу домашньої роботи відіграли велику роль і стали для багатьох причиною вигорання.
Розвивайте в собі стійкість до стресових ситуацій. Пам'ятайте, що кожен прожитий день наближає до нового рубежу. З труднощами потрібно боротися, шукати нові способи їх подолання. Один із ключових чинників, який зменшить психологічну напругу, — повноцінний відпочинок. Після виконаних за планом завдань дозвольте собі розслабитися — подивитися серіал або почитати книгу.
Пережити кризу легше, якщо не зациклюватися на подіях, що відбуваються. Стрес — це реакція психіки на кризу, однак якщо навчитися нею керувати, це принесе позитивний результат. Нам всім доведеться жити в нових умовах, шукати приводи для радості, приймати поразки і перемоги.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?
Jobs.ua хоче підтримати Кращих Роботодавців і розширити можливості Шукачам роботи у важку хвилину, тому продовжує працювати в галузі працевлаштування та зберігає знижки і можливість безкоштовного розміщення вакансій для роботодавців.