UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
 1. Робота в Україні
 2. Публікації про роботу
 3. Все про роботу
 4. Ваше здоров'я
 5. Як подолати тривогу та зосередитись на роботі

Як подолати тривогу та зосередитись на роботі

11.10.2022 259Автор: Лоліта Платошкіна
Як подолати тривогу та зосередитись на роботі

Як подолати тривогу та зосередитись на роботі

11.10.2022     259Автор: 

Через масовані обстріли території України всі ми відчуваємо тривогу та занепокоєння, де б ми не були: за кордоном чи в укритті в рідному місті. Боротися з почуттям стресу важко, але потрібно, адже чим більше ми знаходимось в подібному стані, тим він ще більше ускладнюється та погіршується. Це своєю чергою впливає на нашу працездатність не тільки на роботі, а й у житті. Тож, давайте сьогодні разом з Jobs.ua розбиратися, як подолати тривогу та зосередитись на роботі? Можливо ви відчуваєте цей стан саме зараз, а можливо стали спостерігачем стресу колеги з роботи. Допоможіть себе, друзям, колегам по роботі впоратись з тривогою та відшукати, де брати силу та енергію під час війни.

Чому стан тривоги медики вважають найнебезпечнішим? Почуття тривоги підштовхує нас вишукувати та очікувати на небезпеку з усіх сторін. В такому стані думки починають плутатись, нам не зрозуміло як себе поводити, в результаті чого з’являються почуття невизначеності, безперспективності, безпомічності, переводячи все це в тяжкий емоційний стан. Це ваш теперішній стан чи стан колеги по роботі, в будь-якому разі він потребує негайного подолання. Пропонуємо вам декілька різноспрямованих вправ для самостійного подолання тривоги.

Що робити, якщо ви чи співробітники відчувають тривогу

Допомога собі проходить трохи легше, адже ми самі відчуваємо на скільки ми пригнічені та знаємо способи впливу на нашу психіку. Ось декілька порад, які дії можна практикувати, щоб допомагати собі поратись з подібними станами.

Раціональні практичні вправи: зберігати спокій, дізнатися всю офіційну інформацію про ситуацію, вмитися холодною водою, перебратися в безпечне місце. Все те, що фізично і психологічно здатно повернути тіло й психіку в дієздатність.

Дихальні практичні вправи: дихальна гімнастика, глибоке дихання з залученням діафрагми. Всі ці вправи здатні розслабити, сконцентрувати увагу, систематизувати думки, наситити мозок і тіло киснем - все, що допомагає повернутися до роботи та гармонізувати свій стан.

Обмежувальні практичні вправи: дозований контроль соцмереж, каналів новин, заборонити собі негативні думки та зосереджуватись на позитиві, обмежити спілкування з людьми, які можуть погіршувати ваш емоційний стан. Це допоможе вам стабілізувати свій емоційний стан.

Фізичні практичні вправи: йога, фізичні вправи, ранкова зарядка тощо. Ніщо так не приводить тіло і розум в здоровий стан, як фізичні вправи. Це допомагає відчути власне тіло, зосередитись на тому, що ви відчуваєте саме зараз, чи відчуваєте ви себе в безпеці та що ваше тіло потребує саме зараз. Такі собі вправи на розуміння власних бажань та відчуттів.

Відволікальні практичні вправи націлені на зміну мозкової діяльності, яка здатна практично відволікти вас від нагальних проблем: читання, малювання, збирання пазлів тощо. 

Допомогти іншим подолати тривогу можна двома наступними способами. Перший: через спілкування спробувати вияснити стан співробітника та запропонувати декілька вправ з вищезазначених. Другий абсолютно протилежний: дати людині час та змогу самостійно справитись з власним пригніченим станом. Але не залишати одну, а бути поруч та доглядати зі сторони та в разі потреби надати допомогу.

Читайте також

 • Як стати дата-аналітиком і чим він займається22 грудень, 2023

  Пропонуємо вам познайомитися з перспективною сучасною професією, яка допомагає компаніям приймати рішення на основі даних, а не інтуїтивно.

 • Новорічні знижки на сайт Jobs.ua22 грудень, 2023

  Jobs.ua хоче привітати вас з наступаючим Новим 2024 роком і порадувати новорічними святковими знижками!

 • Як спорт сприяє кар'єрі21 грудень, 2023

  Спостереження доводять, що спортивні люди витривалі та цілеспрямовані, саме тому вони віддадуть перевагу при прийомі на роботу співробітникам, які мають в інтересах спорт. А психологи стверджують, що заняття спортом не лише сприяють фізичному здоров’ю, а й поліпшенню душевного та психологічного стану. Пропонуємо і вам ознайомитись із цими очевидними фактами в цій статті на Jobs.ua і віддати перевагу фізичним вправам.

 • Як правильно написати лист-пояснення19 грудень, 2023

  Скласти лист-пояснення про власну відсутність на робочому місці чи порушення певних робочих режимів не так уже і складно. Обов’язково скористайтесь зазначеними в цій статті порадами.


↑ Вгору