Зуби айтішника та клінчери – що це за терміни і як вони пов’язані із графіком роботи? Пропонуємо вам з’ясувати це разом із Jobs.ua, а також дізнатися про методи профілактики зубів ротової порожнини, особливо якщо ви маєте ненормований графік роботи або ж працюєте вночі.
Якщо хтось поставив собі це запитання, то це дуже хороше питання – як режим роботи пов’язаний із здоров’ям зубів та усієї порожнини рота. Якщо ви не працюєте по ночах, запиваючи напружені робочі години кавою і заїдаючи смачними, проте не надто корисними для ваших зубів бутербродами – це добра ознака того, що до сорока, і навіть до 50-60-ти років ви збережете ваші власні зуби, та ще й у доволі непоганому стані.
То як пов’язані між собою ці речі – тобто стан зубів і робочий режим?
Наприклад, ви маєте вільний графік роботи, працюєте віддалено і полюбляєте працювати ночами. Якщо не надто приділяєте уваги своєму харчуванню – значить, швидше за все надаєте перевагу фаст-фуду, бутербродам і каві. Ну гаразд – ще чаю. Та енергетикам з чіпсами та іншими снеками: так, вони смачні, зате які шкідливі не тільки для внутрішніх органів, а й для зубів (і ротової порожнини в цілому).
Якщо це так – шансів довго протриматися у нелегкому протистоянні проти швидких вуглеводів, газованої води, порушеного балансу кислотності та ряду інших проблем у ваших зубів майже немає. Стоматологи навіть термін між собою придумали – зуби айтішника, тобто типового айтішника, який харчується великою кількістю шкідливої їжі, зловживає кавою, енергетиками і газованими напоями, яку значно псують зубну емаль; та ще й працює ночами, запиваючи дедлайни новими порціями кофеїну і приймаючи їжу в ході роботи. Безперечно, кожен хоча б іноді так робив, але це «іноді» не потрібно перетворювати на «постійно».
Зуби айтішника – це злегка стесана емаль, карієс в труднодоступних місцях, куди майже не зазирає зубна щітка. І обов’язково – хоча б парочка запущених зубів, які давно просяться в крісло стоматолога. Що погіршує ситуацію – небажання відвідувати стоматолога, хоча проблема не з фінансового боку.
Ще один цікавий термін – клінчери. Це такі люди, які під впливом стресу, нервових ситуацій щосили стискають щелепи, і внаслідок – швидше стирається емаль. Робити так в жодному разі не потрібно. Якщо ви ловили себе на цьому і не можете впоратися самостійно, потрібно звернутися до спеціаліста.
Якщо ми говоримо про ненормовані графіки роботи, нічні години роботи і напружені дні перед дедлайнами – то це означає порушений режим дня, можливо, навіть переїдання і зловживання кавою. Все це призводить до руйнування емалі, і, відповідно, появі карієсу.
Неприємно читати про такі речі – зіпсовані зуби, карієс, чи не так? А ще неприємніше, коли в самого з’являються проблеми із зубами. Люди схильні відтягувати відвідування стоматолога, бо страх перед стоматологічним кріслом переслідує багатьох із дитинства. Але щоб ваші відвідини стоматолога були легкими і безболісними, дотримуйтеся профілактичних заходів, зазначених нижче:
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».
Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?