Новачкам завжди складно. Зазвичай, можна завжди спростувати такий вислів, але, навіть, реальні круті професіонали, так чи інакше відчувають певний дискомфорт, опиняючись на новому місці роботи, зокрема, в оточені нового колективу. Це відбувається лише тому, що людина завжди залишається тільки людиною, й нам певним чином не просто знайти «спільну мову» з іншими людьми відразу та щиро.
Проте, життя не стоїть на місці й змін роботи, а значить, й колективу колег, стає для багатьох звичайною подією, до якої, все таки, треба пристосовуватися кожного разу, майже, як й в перший раз.
Навіть, якщо людина доволі компанійська та комунікабельна, їй буває непросто одразу узяти потрібний темп роботи, напрямок настрою у колективі та зробити інші необхідні «налаштування» себе самої для співпраці з новими для неї людьми з найближчого професійного оточення. Що вже й казати про тих особистостей, які відчувають певні проблеми із спілкуванням та спільної взаємодією із своїми колегами?
Гармонійне «влиття» до лав колективу на новому робочому місці, це не лише про комфортну атмосферу роботи, а й про продуктивність та ефективність всієї роботи умовного «новачка». Тож, вміння швидко та гармонійно адаптуватися на новому робочому місці – важливий «скіл» й до такої «властивості» треба підійти зі всією серйозністю та не зволікати від цієї проблеми.
Якщо подивитися навколо, можна сміливо говорити, що вряд чи ви знайдете такого робітника, хто не мав жодних «внутрішніх дискомфортів» та інших проблем під час переходу на нове робоче місце. Чим би ви не займалися професійно, ваші перші дні на новій роботі доволі складні завжди. поки ви намагаєтеся познайомитися із оточенням та новими правилами спілкування у колективі, водночас, намагаючись гідно та результативно виконувати свою роботу, ваші колеги та керівництво будуть уважно стежити за вами, оцінюючи вас не лише, як професіонала своєї справи, але й як гідну командну «одиницю» та особистість.
Зазвичай, ваші нові «судді», будуть оцінювати вас та вашу поведінку згідно певних ознак, таких, як:
Як поводитися із новим колективом – обирати вам. Проте, не слід забувати, що правильна адаптація на новому робочому місці та серед нових обличь колективу, як правило, перебігає за двома напрямками.
Треба розуміти, що період адаптації є неминучим та необхідним етапом пристосування до нового робочого місця в якості нового працівника. Кожна компанія індивідуальна та має безліч особистих «методів» виконання тих чи інших робочих процесів. Тож, у цей час, навіть професійний працівник, певним чином, все таки лише вчиться, як вірно виконувати свої посадові обов'язки саме на цьому місці та в цій компанії. При тому, виконувати їх гідно та на належному рівні.
Для найбільш швидкого та ефективного проходження цього етапу, намагайтеся спланувати свою роботу, щоб діяти наступним чином:
Пам’ятайте, що ви прийшли до вже сформованого колективу. Як правило, нормальні колективи ставляться до новачків більш-менш доброзичливо й ваша ціль – не зламати таке ставлення до себе з боку оточуючих вас людей. Для цього зверніть увагу на такі нюанси комунікації, як:
Резюмуючи, можна сказати, що образ «ідеального колеги-працівника» виглядає наступним чином. Як правило, така особа завжди:
Звичайно, як поводитися – вирішувати вам, проте, слідування таким рекомендаціям, може значно посприяти вашому гармонійному входженню до нового колективу на новому робочому місці.
Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.
А ви знали, що адаптацію персоналу поділяють на первинну і вторинну? Якщо ні, в цій статті з’ясовуємо відмінності між ними. А також розказуємо найдієвіші поради, як швидко адаптуватися на новій роботі.
YouTube пропонує безліч можливостей для зростання і заробітку. Але тільки якщо знати, що робити. Нещодавно ми писали, як зацікавити дитину фрилансом, а сьогодні повідаємо корисні поради, як успішно запустити власний YouTube-канал в 2025 році.
Прояви дискримінації на співбесідах зазвичай не вибиваються зі стандартного кола питань. Хоча іноді HR-спеціалісти можуть і здивувати. Сьогодні з’ясовуємо, як відповідати кандидату в подібних ситуаціях.
Ще в часи пандемії фрилансерські заробітки для багатьох українців стали справжнім порятунком. Відтак чимало батьків усвідомили просту істину: потрібно не лише вчити дітей фінансовій грамотності, а й зацікавлювати дитину фрилансом. Як це робити? Детальніше читайте в статті.