Саморозвиток не варто припиняти навіть в найскладніші часи. По-перше, потім собі подякуєте за те, що не втратили здатності до пізнання світу і самого себе (а це немало важить в часи війни). По-друге, займаючись саморозвитком, ми відволікаємося від тривожних думок, а наш розум зайнятий чимось корисним. То які варіанти саморозвитку вам більше до вподоби?
Щоб краще розібратися в цьому питанні, портал з працевлаштування Jobs.ua підібрав для вас найефективніші варіанти саморозвитку, а наприкінці статті згадаємо також про золоте правило особистісного зростання.
Від давньогрецьких мислителів до сучасних нон-фікшн бестселерів – вибирайте, що душі завгодно. Штудіюйте праці античних ораторів, щоб навчитися грамотно викладати свої думки; читайте розвідки відомих вчених, підприємців та науковців, щоб бути в курсі останніх тенденцій 21-го століття. В усіх цих книгах ви знайдете відповіді на багато питань, які хвилюють вас і людство в цілому. Крім того, купуючи нові книги – в електронному чи паперовому форматі, без різниці – ви підтримуєте одну з найвразливіших галузей України, тобто книговидання.
Безумовно, на просторах інтернету ви відшукаєте всю необхідну інформацію з будь-якої галузі людської діяльності. Але самонавчання має один суттєвий мінус: потрібно мати високу мотивацію, та ще й зберігати її впродовж тривалого часу. Звісно, цей варіант підійде не всім людям. Який вихід? Платні курси, звісно. Виклавши кругленьку суму за навчання, ви отримуватимете якісний фідбек від менторів, а думки про витрачені на навчання кошти теж мотивуватимуть не закинути все на пів дорозі. Ідеальний варіант – поєднати самонавчання з платними курсами, і якщо у вас є така можливість, хапайтеся за неї обома руками.
Можна по-різному ставитися до менторів та коучів, але чому люди йдуть до них за порадами та настановою? Хіба не тому, що опинилися в глухому куті, і потрібен кваліфікований погляд зі сторони? Найбільша проблема, яка стосується вибору ментора або коуча – це натрапити на дійсно кваліфікованого спеціаліста. Трапляється так, що люди приходять до менторів вже тоді, коли згаяли багато часу на безплідні пошуки. Але краще пізно, ніж ніколи.
Сюди можемо віднести авторитетних блогерів, кейси успішних компаній, окремі автори з власними телеграм-каналами. Тобто всі ті люди, які можуть чітко і грамотно подати інформацію, структурувати її, розкласти по поличках і без зайвої «води». В будь-якому випадку, хто шукає, той знайде, чи не так?
Це чудове правило можна сформулювати так: «Кожного дня дізнаватися щось нове». Маємо на увазі дійсно корисну для вас інформацію, а не новини, плітки чи який новий серіал з’явився на Нетфліксі. І якщо ви кожного дня перед сном зможете сказати собі «Я дізнався багато нового сьогодні» – цей день, звичайно ж, ви не прожили даремно.
Чого вам і бажаємо.
Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.
А ви знали, що адаптацію персоналу поділяють на первинну і вторинну? Якщо ні, в цій статті з’ясовуємо відмінності між ними. А також розказуємо найдієвіші поради, як швидко адаптуватися на новій роботі.
YouTube пропонує безліч можливостей для зростання і заробітку. Але тільки якщо знати, що робити. Нещодавно ми писали, як зацікавити дитину фрилансом, а сьогодні повідаємо корисні поради, як успішно запустити власний YouTube-канал в 2025 році.
Прояви дискримінації на співбесідах зазвичай не вибиваються зі стандартного кола питань. Хоча іноді HR-спеціалісти можуть і здивувати. Сьогодні з’ясовуємо, як відповідати кандидату в подібних ситуаціях.
Ще в часи пандемії фрилансерські заробітки для багатьох українців стали справжнім порятунком. Відтак чимало батьків усвідомили просту істину: потрібно не лише вчити дітей фінансовій грамотності, а й зацікавлювати дитину фрилансом. Як це робити? Детальніше читайте в статті.