UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Все про роботу
  4. Це важливо знати кожному
  5. Які варіанти саморозвитку вам більше до вподоби?

Які варіанти саморозвитку вам більше до вподоби?

2.11.2022 746
Які варіанти саморозвитку вам більше до вподоби?

Які варіанти саморозвитку вам більше до вподоби?

2.11.2022     746

Саморозвиток не варто припиняти навіть в найскладніші часи. По-перше, потім собі подякуєте за те, що не втратили здатності до пізнання світу і самого себе (а це немало важить в часи війни). По-друге, займаючись саморозвитком, ми відволікаємося від тривожних думок, а наш розум зайнятий чимось корисним. То які варіанти саморозвитку вам більше до вподоби?

Щоб краще розібратися в цьому питанні, портал з працевлаштування Jobs.ua підібрав для вас найефективніші варіанти саморозвитку, а наприкінці статті згадаємо також про золоте правило особистісного зростання.

Книги, звичайно ж

Від давньогрецьких мислителів до сучасних нон-фікшн бестселерів – вибирайте, що душі завгодно. Штудіюйте праці античних ораторів, щоб навчитися грамотно викладати свої думки; читайте розвідки відомих вчених, підприємців та науковців, щоб бути в курсі останніх тенденцій 21-го століття. В усіх цих книгах ви знайдете відповіді на багато питань, які хвилюють вас і людство в цілому. Крім того, купуючи нові книги – в електронному чи паперовому форматі, без різниці – ви підтримуєте одну з найвразливіших галузей України, тобто книговидання.

Платні курси vs. самонавчання

Безумовно, на просторах інтернету ви відшукаєте всю необхідну інформацію з будь-якої галузі людської діяльності. Але самонавчання має один суттєвий мінус: потрібно мати високу мотивацію, та ще й зберігати її впродовж тривалого часу. Звісно, цей варіант підійде не всім людям. Який вихід? Платні курси, звісно. Виклавши кругленьку суму за навчання, ви отримуватимете якісний фідбек від менторів, а думки про витрачені на навчання кошти теж мотивуватимуть не закинути все на пів дорозі. Ідеальний варіант – поєднати самонавчання з платними курсами, і якщо у вас є така можливість, хапайтеся за неї обома руками.

Менторство і коучинг

Можна по-різному ставитися до менторів та коучів, але чому люди йдуть до них за порадами та настановою? Хіба не тому, що опинилися в глухому куті, і потрібен кваліфікований погляд зі сторони? Найбільша проблема, яка стосується вибору ментора або коуча – це натрапити на дійсно кваліфікованого спеціаліста. Трапляється так, що люди приходять до менторів вже тоді, коли згаяли багато часу на безплідні пошуки. Але краще пізно, ніж ніколи.

Альтернативні варіанти

Сюди можемо віднести авторитетних блогерів, кейси успішних компаній, окремі автори з власними телеграм-каналами. Тобто всі ті люди, які можуть чітко і грамотно подати інформацію, структурувати її, розкласти по поличках і без зайвої «води». В будь-якому випадку, хто шукає, той знайде, чи не так?

Золоте правило саморозвитку

Це чудове правило можна сформулювати так: «Кожного дня дізнаватися щось нове». Маємо на увазі дійсно корисну для вас інформацію, а не новини, плітки чи який новий серіал з’явився на Нетфліксі. І якщо ви кожного дня перед сном зможете сказати собі «Я дізнався багато нового сьогодні» – цей день, звичайно ж, ви не прожили даремно.

Чого вам і бажаємо.

Читайте також

  • Чому ми полишаємо вивчення англійської на пів дорозі?14 лютий, 2025

    Ох уже ця англійська! Куди не глянь, в сучасному світі без неї не обійтися. І поки друзі та колеги вільно — чи майже вільно — знають цю прекрасну мову, ви ніяк не зберетеся її вивчити. Знайомо? Якщо так, Jobs.ua пропонує розглянути найпоширеніші проблеми, чому ми кидаємо вчити англійську на пів дорозі.

  • Ключові тренди на робочому місці, які формуватимуть 2025 рік12 лютий, 2025

    Світовий ринок праці намагається встигати за новітніми трендами, хоча в наш час все змінюється з блискавичною швидкістю. Та все ж спробуємо окреслити ключові тренди 2025-го року, які впливатимуть на робочі місця в усіх куточках світу.

  • Бізнес, творчість, штучний інтелект: вчимося зараз, щоб потім не відставати10 лютий, 2025

    Працюєте на творчій ниві і переживаєте за те, як ШІ змінить «баланс сил» у вашій професії? Продаєте товари чи послуги і хочете оптимізувати бізнес процеси з використанням штучного інтелекту? З’ясуємо, як «подружитися» з АІ, щоб не відстати в майбутньому від своїх конкурентів.

  • Що не забути взяти на навчання за кордоном? 9 лютий, 2025

    Нещодавно ми писали, як обрати навчання в магістратурі за кордоном. Сьогодні пропонуємо вашій увазі топову підбірку нагадувань, що взяти з собою, якщо плануєте навчатися в іншій країні.

  • Магістратура за кордоном: де навчатися українцям? 7 лютий, 2025

    Перед українцями, які планують навчатися в магістратурі за кордоном, постають цілком закономірні питання: в якій країні навчатися, який ВНЗ обрати? Університетів сотні, обрати доведеться один. В цій статті ми розкажемо, на які речі треба передусім звернути увагу українцям, які хочуть навчатися в магістратурі за кордоном.


↑ Вгору