Невід’ємною частиною роботи HR-менеджера при пошуку відповідного кандидата під вакансію є збір інформації про спеціаліста та рекомендацій з минулих міст роботи. Все це допоможе HR-ру зрозуміти на скільки спеціаліст відповідає запиту роботодавця за його професійними властивостями та особистісними. Сьогодні спробуємо розібратись, яким чином менеджеру з персоналу проводити компанію по збору рекомендацій та з якою метою.
Для того, щоб зібрати всі данні про кандидата та рекомендації щодо його професійної кваліфікації, менеджер з пошуку персоналу опрацьовує велику кількість каналів, щоб здобути об’ємну потрібну інформацію про спеціаліста. Якщо ви намагаєтесь зібрати рекомендації про кандидата на вакансію, то наступні поради стануть для вас у пригоді.
Задіюйте соціальні мережі, інформація з яких може вам справді розкрити багато чого про здобувача. Багато інформації щодо професійного досвіду спеціаліста зберігає соцмережа LinkedIn. Саме вона й призначена для рекрутинга. Часто спеціалісти публікують окремо в ній ту інформацію, яка не вміщається в резюме чи є менш значищою. Але інколи і вона знадобляється, щоб затвердити де-яку інформацію чи отримати таким чином рекомендації щодо спеціаліста.
Найчастіше роботодавці, вивчаючи кандидата, додаютться до рекомендацій про кандидата від минулих роботодавців. Це досить швидка система перевірки досвіду роботи спецаліста. Достатньо просто зв’язатися з компанією, де спеціаліст працював востаннє і запитати у директора важливі питання щодо потрібного вам спеціаліста. Ще легше, якщо до резюме здобувача додається рекомендаційний лист з даними того, хто цей документ надавав. Тоді ви можете напряму зв’язатися з ним.
Рекомендації щодо певного кандидата ви також можете отримати й від співробітників цього спеціаліста з минулих місць роботи. Знайти їх можна в соціальних мережах в друзях кандидата. Можете пошукати, хто з них працював або працює в тих місцях, які зазначені в резюме спеціаліста. Після чого зв’яжіться з ними і запитайте все необхідне.
Успіху вам з пошуку рекомендацій на здобувачів.
Займаючись власним бізнесом, на певному етапі постають питання: розвивати особистий бренд чи ні? Давайте з’ясуємо це. І поговоримо заодно про таку важливу річ, як залучення команди для досягнення кращих результатів.
Вас приваблює виробництво фільмів, мрієте працювати в кіноіндустрії? Зверніть увагу на цікаві професії зі світу кіно.
Українські видавництва публікують чимало цікавих новинок в жанрі нонфікшн. Нещодавно ми писали про цікаві книги для представників творчої індустрії, а в цій добірці пропонуємо вашій увазі нонфікшн-новинки для менеджерів.
Читайте найважливіші поради для успішного старту в ролі керівника.
Що запитати в рекрутера на співбесіді, щоб справити хороше враження? Портал з працевлаштування Jobs.ua пропонує підготувати шпаргалку на важливу співбесіду.