UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Вибір професії - список затребуваних професій
  3. Інженери, технологи, майстри
  4. Ювелір

Ювелір

На заводах над створенням прикрас працює ціла команда ювелірів, і у кожного своя роль і спеціалізація. Найбільший попит мають ювеліри-вмонтовувачі: вони обробляють і вмонтовують вручну прості вироби. Окрім них на заводах завжди потрібні закріплювальники (закріплюють і обробляють камені для майбутніх прикрас) і ливарники. Звичайно, ці професії вельми далекі від творчості, більше нагадують працю заводського робочого. Але, перш ніж братися до роботи над «фамільними коштовностями», перший час доведеться набивати руку на однотипних колечках і сережках.

При бажанні можна пройти додаткове навчання і стати гравером (наносить шрифти і орнамент на метал, ремонтує вироби), модельєром (виготовляє ексклюзивні прикраси за ескізами дизайнерів) або емальером (працює з кольоровими глинами і емалями, моделює композиції, використовуючи технологію випалення).

Специфіка роботи ювеліром:

Справжній ювелір - одночасно і дизайнер, і ремісник. Його робочий стіл завалений різноманітними інструментами і пристосуваннями, причому часто фахівець сам їх придумує і виготовляє. У роботі знадобляться напилки, лобзики, надфілі, штихеля, чекани, лупи, паяльники, пальник, бормашина і т.д. Найдорожче і якісне оснащення кращих світових виробників може коштувати тисячі доларів, проте без нього успіху не досягти.

Робота для ювеліра:

Величезна кількість ювелірних лавок, магазинів, майстерень і ломбардів теж зацікавлені в цих фахівцях: тут вони оцінюють коштовності, лагодять сережки, ланцюжки, брошки, підганяють кільця під потрібний розмір, вставляють випавші коштовні камені.

Особисті якості:

    Метал і камені - грубий матеріал, і робота з ним вимагає фізичних зусиль. Крім уміння виконувати тонку роботу, ювелірові доводиться паяти, чеканити, кувати, полірувати. Але серед ювелірної техніки є такі, які спочатку вважаються жіночими: робота з емаллю, зі ськанью. Крім того, ремесло вимагає терпіння, усебічності, посидючості, точності - тобто якостей, якими володіють в основному жінки. Немало дівчат серед молодих дизайнерів.

Зарплата і перспективи професії ювеліра:

У ювелірних майстернях вартість лагодження ланцюжків, кілець, сережок залежно від складності роботи складає від $3 до 30, а зарплати фахівців невеликі – в середньому $350-500 в місяць. Заробіток закріплювальників і ливарників на заводах – від $500, але в успішних компаніях може досягати і $2000. Досвідчений і талановитий дизайнер цілком може розраховувати на $2-3 тис. в місяць. Від його творчих здібностей багато в чому залежить успіх всього виробництва.

Заробітки ж провідних ювелірів – ретельно прихована таємниця. Відомо лише, що поняття «оклад» для них нічого не означає. Вони, як правило, виконують роботи і проекти на замовлення, отримуючи гонорари. Часто їх роботи експонують на виставках.

Профільна освіта:

Найпростіший варіант навчання – спеціалізовані курси ювелірів.

Робота ювеліром в Україні:

А ви знаєте, що професія ювеліра не тільки цікава, але і достатньо складна? Щоб з вас вийшов чудовий Ювелір, потрібно володіти теоретичним і практичними знаннями, а головне - уміти гармонійно їх об'єднувати в процесі роботи.

Також пам'ятайте - успішний Ювелір не може собі дозволити допустити помилку в роботі. Тим більше, якщо ви налаштовані на успішну кар'єру. Адже підвищують тільки кваліфікованих фахівців.

Якщо ж ви вже вирішили, що Ювелір – це ваша майбутня професія, але ще не знаєте, як стати ювеліра, перегляньте пропозиції українських вузів і учбових центрів по підготовці фахівців цієї сфери.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору