UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Онлайн консультація юриста
  3. Облік в центрі зайнятості

Облік в центрі зайнятості

як правильно стати на облік в центр зайнятості, нюанси ЦЗ України

Останні питання юристу:

Яна (29 січень 2013)

Добрый день! Стала на учет в апреле месяце, ходила на приемы как положено, а 12 июня уже оформилась на работу (сама нашла). При этом, мой специалист была в курсе, сказала подойти к ней в удобное мне время, что бы написать заявление о снятии с регистрации безработных. Написала я это заявление 6 июля и она сказала, что на этом все! Но через несколько недель мне пришли на мой счет какие то деньги из ЦЗ. Я позвонила своей специалистке узнать, что это за выплаты и могу я ими пользоваться или нет. Она сказала, что эта сумма за какой то определенный период и я могу ней распоряжаться. Как выяснилось, больше чем через пол года меня вызывают в юридический отдел, дают мне наказ о том, что я должна вернуть эту сумму. Должна ли я возвращать деньги если мой специалист оказался некомпетентным в своей сфере деятельности, не правильно меня проинформировала и теперь из за этого у меня проблемы!!!

 Переглянути відповідь

Світлана Олексіївна (25 січень 2013)

Я зіткнулася з однією проблемою, яку не в змозі вирішити самостійно. В минулому я вчитель. Пропрацювавши вчителем близько 25 років, я звільнилась за власним бажанням 03.09.2012. Через 5 місяців після звільнення (23.01.2013) я звернулась в регіональний центр зайнятості з проханням зареєструвати мене як безробітню і відповідно надати мені матеріальну підтримку, поскільки я багато років вносила страхові внески в фонд соціального страхування і, як я розумію, стався страховий випадок (безробіття), я маю повне право на отримання коштів в розмірі передбаченому законом. Проте, виявилось, що незважаючи на вище зазначені обставини, мене не можна зареєструвати як безробітню, бо я є членом особистого підсобного господарства. (маю акт на право власності на земельну ділянку площею 1 га, відведену для ведення особистого підсобного господарства). Таким чином фонд соціального страхування отримав від мене кошти, гарантувавши мені соціальний захист в разі втрати роботи, цього захисту не надав. Я гадаю такі дії підпадають під просте визначення "шахрайство". В зв`язку з прийняттям нового закону "Про зайнятість населення" таких як я стає дедалі більше. Чи можливо через суд стягнути з фонду соц. страхування кошти, які я багато років сплачувала. Отримати субсидію та допомогу як малозабезпечена я теж не можу, бо не зареєстрована в центрі зайнятості. Замкнене коло. Виявляється, закони в нашій країні вибудовані таким чином, щоб людина опинившись в складній ситуації не мала права на будь-яку підтримку з боку держави. Але це ж абсурд! До кого я маю чи можу звернутись для вирішення проблеми? В центрі зайнятості мені порекомендували помітингувати біля Верховної ради, а в сільській раді порадили виїхати з країни. То як бути? Дякую. P.S. Порядок реєстрації, який діяв раніше, як мені пояснили, нині не діє і перебуває в розробці.

 Переглянути відповідь

Наталья (24 січень 2013)

Добрый день! 1) Подскажите пожалуйста, подкреплено ли каким-либо законодательным актом утверждение сотрудника центра занятости о том, что после прохождения курсов переподготовки по профессии оператор компьютерного набора (либо любой другой) необходимо трудоустроится в течение 1 месяца после окончания курсов(вплоть до заключения трудового договора хотя бы на 1 день (!) и можно не по тому направлению, которому обучались), и если этого не сделать то придется компенсировать и стоимость обучения, и пособие за период обучения. 2) Предполагается что человек, окончивший эти курсы, намерен найти работу, намерен не отказываться от предложений ЦЗ и ходить по выданным направлениям на трудоустройство. Но если работодатели не будут брать его и писать причину отказов в направлении – это же не отказ самого соискателя? И если такая тенденция сохранится в течение 1 месяца после окончания курсов – ЦЗ будет подавать в суд на компенсацию? 3) Если после окончания курсов через 2 месяца будут прекращены выплаты(закончатся 9 месяцев с начала выплат) то можно ли сняться с учета по собственному желанию и что нужно для этого сделать? Спасибо!!!!

 Переглянути відповідь

Рада (28 грудень 2012)

Доброго дня! Підскажіть, будь ласка... Я сталана на біржу (отримала статус безробітньої), виплата буде мінімальна, через 3 місяця (звільнися з роботи за власним бажанням, працювала менше 6 місяців). Якщо не помиляюся, варіант навчання на біржі мені можуть запропонувати через 6 місяців перебування на біржі, якщо не буде підходящої роботи (я маю вищу педагогічну освіту - магістр). Скажіть, будь ласка, якщо я зараз самостійно погоджусь на навчання (маю власне бажання), через 3 або 6 місяців навчання (точно не пам"ятаю тривалість) закінчується, мені пропонують роботу, я - відмовляюся, або ж йду в декретну відпустку, мене знімають з біржі, правильно? Чи маю право відмовлятися від підходящої роботи(за навчанням, оплаченим біржою)? Я маю виплатити якісь кошти (власні) за навчання, яке оплачувала біржа? І якщо я стаю через 2 роки(мінім. срок, після якого можу стати), або ж пізніше, з моєї виплати будуть зняті кошти, які витрачалися на навчання моє? Дякуюза відповідь!

 Переглянути відповідь
← CtrlCtrl →
49 з 106

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

Часто шукають

↑ Вгору