UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Онлайн консультація юриста
  3. Зарплата / матеріальна відповідальність

Зарплата / матеріальна відповідальність

консультація з фінансових питань, в т.ч. відповідальності

Останні питання юристу:

Лариса ( 2 серпень 2013)

Вопрос:Добрий день. Допоможіть, будь ласка. Я працюю у редакції районної газети оператором комп’ютерного набору і верстки по змінам, отримую зарплату від виробітку навіть менше мінімальної, і тому не йдуть певні відрахування у Пенсійний фонд, тобто не зараховується трудовий стаж. Я звернулась до обласного інспектора праці, який зробив перевірку правильності нарахування мені зарплати у нашій редакції. Ось таку відповідь я отримала від інспектора праці: «На Ваше звернення до Державної інспекції України з питань праці з приводу правильності нарахування заробітної плати в райгазеті, Територіальна державна інспекція з питань праці повідомляє. В ході перевірки підприємства встановлено, що заробітна плата Вам нараховувалася відповідно до Колективного договору видавництва районної газети, за фактично відпрацьований робочий час. Статутом підприємства визначено, що видавництво самостійно визначає фонд заробітної плати і розпоряджається ним згідно положення про заробітну плату, яке затверджується загальними зборами трудового колективу. Відповідно до Колективного договору Вам надавалися додаткові відпустки, передбачені за особливий характер праці. Доплати до заробітної плати не передбачені Колективним договором. Втім перевіркою встановлено, що система оплати праці у видавництві організована з порушенням вимог ст. 6 Закону України «Про оплату праці» - на підприємстві не сформована тарифна сітка, не визначені тарифна ставка робітника першого розряду, міжкваліфікаційні (міжпосадові) співвідношення розмірів тарифних ставок. Розцінки на оплату праці за виконання основних видів поліграфічних послуг які надає комп’ютерний центр видавництва райгазети, безпідставно розраховані на основі Єдиної тарифної сітки для бюджетних організацій, що свідчить про порушення вимог ст. 15 Закону України «Про оплату праці». Перевіркою встановлено також, що Положення про КТУ видавництва не відповідає вимогам ст. 2527 КЗпП України. За результатами перевірки керівнику видавництва внесено припис щодо вжиття заходів для організації оплати праці працівників відповідно до вимог ст.6 Закону України «Про оплату праці», відносно редактора видавництва за допущені порушення складено протокол адміністративне правопорушення за ч.1 ст.41 КУпАП України, направлено подання щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності редактора видавництва на адресу районної ради. Голові профспілкової організації видавництва рекомендовано внесення змін до діючого Колективного договору щодо організації системи оплати праці, введення міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень розмірів тарифних ставок. Не згода працівника з прийнятими відносно нього роботодавцем рішеннями, є індивідуальним трудовим спором. Статтею 233 КЗпП України визначено, що у разі порушення законодавства про оплату праці працівник має право звернутися з відповідним позовом до суду. Відповідно до ст.5 Закону України «Про судовий збір», при зверненні до суду за захистом порушених трудових прав судовий збір не стягується, тобто звернення до суду є безкоштовним». Рідненькі, підкажіть, будь ласка, чи варто мені звертатися до суду, чи є у мене шанси виграти? До кого мені звернутися, щоб зробили перерахування моєї зарплати за весь період мого перебування на даній посаді, щоб подати позовну заяву і в ній вказати суму заборгованості недорахувань до зарплати. Це Фінінспекція, КРУ, податкова інспекція — до кого найвірніше буде звернутися? І чи не можуть мені редактор і бухгалтер нашкодити? Невже вони можуть подати на оскарження? Але ж вони мене весь час ображали в зарплаті. Невже їх теж будуть захищати адвокати у суді з цього питання? Який їм може бути захист? Дуже прошу, допоможіть.

 Переглянути відповідь

LENA (24 липень 2013)

Здравствуйте.У меня такой вопрос.Сотрудница взяла кредит и в кредитном договоре указала мой номер телефона(поскольку на то время не имела своего мобильного телефона).Кредит она не выплатила и теперь звонят ко мне и говорят что я должна выплатить ее долг по кредиту . По скольку я являюсь ее поручителем.Хотя никакой договор о поручительстве я не подписывала. Грозят что через пару дней приедут описывать мое имущество.Что мне делать?Говорят что суд уже был и должна приехать исполнительная комиссия чтоб описывать имущество.И еще в этом банке есть мои копия паспорта и кода, поскольку я раньше тоже в нем брала кредит.Но я все воврема оплатила.Еще я хотела бы узнать не могла она сама меня вписать поручителем.Или мое присутствие обязательное .Нужны ли какие то мои документы для поручительства? Может ли банк подделать договор поручительства? Спасибо!!

 Переглянути відповідь

Екатерина (26 грудень 2012)

Здравствуйте. Подскажите пожалуйста,у меня сложилась такая ситуация: мне после повышения заработной платы перестали начислять индексацию,но дело в том,что повышение зарплаты(320грн) оказалось меньше,чем сумма индексации(605грн),но возникла проблема,мне базовым месяцем назначили январь 2009г(зарплата на тот момент составляла около 6грн),а по личной карточке,после проделанного мною расчета, выяснилось, что базовыймесяц - январь 2008г, в соответствии с которым индексацию мне должны начислять как и раньше. В бухгалтерии мне сказали, что на нашем предприятии индексацию начали начислять с января 2009г и пересчитывать ее мне никто не будет,хотя у меня есть табулька,в которой в графе индексация стоит 473грн. Как быть в данной ситуации и куда обратиться,в судебном порядке не хотелось бы решать этот вопрос,может есть альтернатива? Спасибо.

 Переглянути відповідь
← CtrlCtrl →
7 з 44

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

Часто шукають

↑ Вгору