Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
 1. Робота в Україні
 2. Онлайн консультація юриста
 3. Зарплата / матеріальна відповідальність

Зарплата / матеріальна відповідальність #109148

Питання від Ольга (23 травень 2019):
Чи можливо подати на співробітника до суду для стягнення повної матеріальної відповідальності, якщо він вже звільнений. А стаття звільнення за згодою сторін.

Ответ юриста (27 травень 2019) :

Доброго дня! Стягнення завданих збитків з працівника — це право підприємства. Ст. 130 КЗпП зазначає: «Працівники несуть матеріальну відповідальність за шкоду, заподіяну підприємству, установі, організації внаслідок порушення покладених на них трудових обов'язків». Крім того, заподіяні підприємству збитки відшкодовують у розмірі прямої дійсної шкоди, але не більше середньомісячного заробітку такого працівника (за загальним правилом) (ст. 130, 132 КЗпП). I лише у спеціально передбачених законодавством випадках працівник відшкодовує збитки у повному розмірі, що може перевищувати його зарплату. Тож загалом виокремлюють два види матеріальної відповідальності працівників: повну й обмежену. Працівник несе матеріальну відповідальність лише за шкоду, яка заподіяна підприємству внаслідок порушення ним покладених на нього трудових обов'язків. Отже, якщо працівник завдав шкоди, але при цьому правомірно виконував покладені на нього трудові обов'язки, то матеріальну відповідальність на такого працівника не може бути покладена. Збиток, нанесений підприємству, працівник може відшкодувати: • в добровільному порядку – працівник пише заяву, на підставі якого керівник видає наказ; працівник вносить гроші в касу або роботодавець утримує суму, зазначену в заяві, із зарплати працівника; • в наказовому порядку – якщо розмір збитку не перевищує середньомісячної зарплати працівника, то керівник не пізніше ніж через 2 тижні з моменту виявлення псування (недостачі) видає наказ про стягнення суми збитку із зарплати і ознайомлює з ним працівника під підпис; розмір утримання не повинен перевищувати 20% суми, які належать працівнику до виплати (за мінусом податків і зборів), а в деяких випадках – 50%, якщо шкоду завдано третім особам в результаті злочину); • в судовому порядку – якщо розмір збитку перевищує середньомісячний заробіток працівника або працівник, який заподіяв шкоду, звільнився; якщо пропущено строк видання наказу про відшкодування матеріальних збитків і в інших випадках, що виключають можливість видання наказу; при цьому позовна давність – 1 рік з моменту виявлення псування (недостачі) . Якщо строк звернення до суду був пропущений з поважних причин, то його цілком імовірно поновити. Для цього слід подати до суду заяву та документи, які б вказували на причини затримки (п. 4 постанови Пленуму ВСУ від 06.11.92 р. №9 «Про практику розгляду судами трудових спорів»). Для стягнення суми збитку потрібно підготувати наступні документи: • акт про виявлення шкоди; • письмове пояснення працівника про причини нанесення шкоди; • акт внутрішньої перевірки причин виникнення матеріального збитку і висновок комісії, яка проводила перевірку; • розпорядження (наказ) по підприємству про стягнення з працівника суми збитку (якщо розмір збитку не перевищує розміру середньомісячного заробітку працівника).

Зарплата / матеріальна відповідальність, інші питання

  Ольга (23 травень 2019)

  Чи можливо подати на співробітника до суду для стягнення повної матеріальної відповідальності, якщо він вже звільнений. А стаття звільнення за згодою сторін.

   Переглянути відповідь

  Катерина ( 9 травень 2019)

  Відповідно до додатку до постанови КМУ від 25 серпня 2004 р. №1096, за роботу в інклюзивних класах (групах) у закладах дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти встановлюється надбавка у граничному розмірі 20% всім педагогічним працівникам, які працюють в такому класі. Протягом 4 років я викладала інформатику в чотирьох класа де була інклюзія та не отримала за це жодної копійки. Чи можу я оскаржити такі дії адміністрації школи та в який спосіб і де?

   Переглянути відповідь

  Лілія (10 лютий 2019)

  Добрий день. Основне моє місце роботи-- інститут математики НАНУ, на посаді мнс. Я влаштувалася в Київську інженерну гімназію за сумісництвом на посаду вчителя математики, 6 годин на тиждень. Отримавши зарплату, була дуже незадоволена, в платіжці написано " оплата замін", немає надбавок від КМДА, немає надбавки 10% за гімназію, і немає перевірки зошитів. Бухгалтер сказала, що мені надбавки, як суміснику, не платяться

   Переглянути відповідь

  Алла (24 січень 2019)

  Доброго дня, я випускник денної форми навчання, навчалась за рахунок бюджетних коштів за державним замовленням у вищому навчальному закладі I-IV рівнів акредитації за напрямом педагогічного профілю. У грудні 2018 року закінчила магістратуру, у січні 2019 року приступаю до роботи вчителем у сільській школі. ВУЗ закінчила з червоним дипломом. Скажіть будь ласка чи мають мені доплочувати 50 % за диплом? Які надбавки передбачені мені законодавством як молодому спеціалісту? І чи виплочують "підйомні" молодому спеціалісту, що влаштувався працювати у сільську школу?

   Переглянути відповідь

  Виктор (30 жовтень 2018)

  Здравствуйте, я работаю в сети магазинов АТБ. Вопрос тако, я нанёс вред товару и с моей зарплаты высчитают за него полную стоимость товара. Я хотел забрать повреждёный товар, но мне его не отдают. Могу ли я отказаться оплачивать этот товар. К примеру я поредил ящик шоколадок, на продажу они не пойдут, но я забрал бы, тем более что с меня высчитают за них.

   Переглянути відповідь

  Наталія (30 жовтень 2018)

  Доброго дня. Працюю в державному ЗВО на посаді інженера. Роботодавець, за моєю заявою, утримує з ЗП профспілкові внески. Минулого місяця я виконувала роботу за договором підряду. Чи має право бухгалтерія утримати профспілковий внесок з договору підряду?

   Переглянути відповідь

  Никита (27 жовтень 2018)

  Здравствуйте, подскажите пожалуйста, девушка учится в пед университет в Мелитополе и является круглой сиротой. В 2019 году 10 сентября ей будет 23 года, будут ли ей продолжать выплачивать социальную стипендию после того как ей уже будет 23 года?

   Переглянути відповідь

  Ірина (18 жовтень 2018)

  Добрий день! Допоможіть, будь-ласка, розібртись у моїй ситуації. Працюю бібліотекарем у загальноосвітній школі 5 років, 1,5 роки з яких знаходилась у декретній відпустці. Весь час своєї роботи я отримувала повну ставку. У серпні цього року директор школи попросила мене вийти на роботу, тому що немає відповідного спеціаліста на цю посаду. У вересні я отримала повний оклад. Але У ЖОВТНІ мене поставили до відома, що відтепер я буду отримувати 0,5 ставки бібліотекаря, мотивуючи це тим що у нас у десятому класі навчається 4 учні, а класом може рахуватись лише той, в якому навчається мінімум 5 учнів. Хоча ці учні не були переведені на індивідуальну форму навчання, а навчаються як звичайний клас, вчителі отримують оплату за години викладання в цьому класі. Чи правомірно у мене забрали 0, 5 ставки? адже якби я знала, що в мене буде така заробітна плата, то я б не виходила з декретної відпустки. Допоможіть, будь-ласка!

   Переглянути відповідь

  Анастасія (16 жовтень 2018)

  Доброго дня. Цікавить таке питання: як правильно вирахувати педагогічний стаж якщо, в період з 18.02.15 по 18.10.15 навантаження становило 8 год. на тиждень; в період з 19.10.15 по 28.02.17 - 4 год. на тиждень; з 01.03.2017 по 31.08.17 - 6 год. на тиждень; з 01.09.17 по 31.08.18 - 4 год. на тиждень, а з 01.09.18 по таперішній час 8 го. на тиждень. Як вирахувати педагогічний стаж? Бухгалтерія відмовляється

   Переглянути відповідь

  Галина (27 серпень 2018)

  Галина.Доброго дня.Я працюю в ДНЗ інструктора з фіз-ри на 0.75 ст. І на 0.5ст веду гурток з Хатха-Йога. Доплату за напруженість праці та престижність на гурток не платить бухгалтерія.Я протарифікована на 1.25.Дякую.

   Переглянути відповідь

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

Інші документи

↑ Вгору