Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Онлайн консультація юриста
  3. Прийом на роботу

Прийом на роботу #109283

Питання від Ірина ( 3 вересень 2019):
чи можна працювати на основній роботі на 0,25 ставки і по сумісництву в іншій організації на 0,5 ставки? прийняли на роботу сумісника на 0,5 ставки, тепер на основній роботі вимагають, щоб ця людина звільнилася і в нас була основна робота, а в них сумісництво, бо неможе бути на основній 0,25, а за сумісництвом 0,5ставки.

Ответ юриста ( 4 вересень 2019) :

Доброго дня! Сумісництво – це виконання працівником, крім основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, установі, організації або у фізичної особи – підприємця. Сумісництво може бути зовнішнє та внутрішнє. При зовнішньому сумісництві роботи виконуються на іншому суб’єкті господарювання. Трудова книжка зберігається на підприємстві за основним місцем роботи працівника. При внутрішньому сумісництві робота виконується на тому самому підприємстві. При цьому особа працює як основний працівник і як сумісник, але роботу за сумісництвом виконує у вільний від основної роботи час. Враховуючи викладене, час виконання обов'язків за сумісництвом не може співпадати з режимом роботи за основним місцем роботи. У разі роботи одночасно на кількох підприємствах прийнято виділяти основне робоче місце і роботу за сумісництвом. Основним робочим місцем прийнято вважати те підприємство, де зберігається трудова книжка працівника (якщо йдеться про сумісництво на одному підприємстві, то одна з посад є основною, а друга — за сумісництвом). Це пов'язано з тим, що, згідно з п. 1.1 Iнструкції №58, трудова книжка ведеться тільки за основним місцем роботи. У законодавстві і на практиці поряд з поняттям «сумісництво» використовується поняття «суміщення». Ці поняття є схожими, але водночас різними. Ключова їх відмінність полягає у тому, що при сумісництві виконання іншої роботи відбувається у вільний від основної роботи час. Навіть якщо сумісництво має місце на тому ж підприємстві, де і основна робота працівника, робочий час при сумісництві збільшується. Прикладом такого сумісництва є так звані «півтори ставки», коли працівник одночасно працює на одній посаді повний робочий час, а на другій, аналогічній, — на 0,5 ставки. У таких випадках робочий час працівника також збільшується у півтора рази, що відповідно відображається у табелі обліку робочого часу. Працівник у такому випадку табелюється за двома посадами. На відміну від цього у разі суміщення посад виконання додаткової роботи відбувається тільки на одному підприємстві і в межах того самого робочого часу, що й основна робота працівника. У такому випадку, як правило, йдеться про покладення на працівника обов'язків або за вакантною посадою, або за посадою тимчасово відсутнього працівника. Згідно зі ст. 105 КЗпП, працівникам, які виконують такі додаткові обов'язки без звільнення від своєї основної роботи, провадиться доплата за суміщення професій (посад) або виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника у розмірі і на умовах, передбачених у колективному договорі. Згідно з п. 2 зазначеної Постанови №245, тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати 4-х годин на день і повного робочого дня у вихідний день, а загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу. Проте ці обмеження, як випливає із назви постанови, поширюються лише на працівників державних підприємств, установ, організацій (з огляду на згадану невизначеність зі сферою застосування). Однак нерідко це обмеження використовують і в недержавному секторі під час оформлення сумісників. Прийнято вважати, що їхня норма робочого часу не повинна перевищувати 0,5 норми часу, що відповідає 0,5 ставки (посадового окладу). Згідно з ч. 1 ст. 102-1 КЗпП, працівники, які працюють за сумісництвом, одержують заробітну плату за фактично виконану роботу. Ця норма, як правило, дає підстави на практиці стверджувати, що сумісникам слід встановлювати лише погодинну або відрядну систему оплати праці. Але це не так. Сумісники можуть працювати за будь-якою прийнятою на підприємстві або встановленою угодою сторін системою оплати праці (у т. ч. за почасовою з оплатою виходячи з установленого окладу — при роботі, наприклад, на 0,25, на 0,5 ставки).

Створіть краще резюме всього за кілька хвилин і робота Вашої мрії знайдеться швидше!

Створити резюме

Прийом на роботу, інші питання

    Ірина ( 3 вересень 2019)

    чи можна працювати на основній роботі на 0,25 ставки і по сумісництву в іншій організації на 0,5 ставки? прийняли на роботу сумісника на 0,5 ставки, тепер на основній роботі вимагають, щоб ця людина звільнилася і в нас була основна робота, а в них сумісництво, бо неможе бути на основній 0,25, а за сумісництвом 0,5ставки.

     Переглянути відповідь

    Марина ( 2 вересень 2019)

    Добрый день! Может ли ЦЗ предлагать мне вакансии с заработной платой ниже, чем моя зп на предыдущем месте работы? Мне заявили в ЦЗ, что будут подбирать вакансии со средним уровнем зп в Киеве по моей специальности. Однако этот средний уровень зп обозначили на 10 тыс. грн. ниже, чем моя зп на последней работе.

     Переглянути відповідь

    Татьяна (28 серпень 2019)

    Сколько максимально должна длиться стажировка на предприятии?

     Переглянути відповідь

    Оксана ( 8 серпень 2019)

    Доброго дня! Чи правомірно чинить директор школи приймаючи на роботу вчителя з 21 серпня, якщо у вакансії вказано шукаємо вчителя на новий навчальний рік 2019-2020 рр. директор відповідає, що все в порядку так як вакансія відкрита ще у лютому 2019 року їм був потрібен вчитель

     Переглянути відповідь

    Олена ( 6 серпень 2019)

    Добрий день. Я працюю на посаді головного спеціаліста у відділі освіти. Згідно з розпорядженням голови попередження про скорочення - дата звільнення у зв'язку зі скороченням 10 вересня. Брала участь у конкурсі на заміщення посади директора школи. Відповідно до визначених термінів проведення цього конкурсу керівник відділу освіти має укласти строковий договір 27 серпня. Чи може бути датою прийняття на посаду директора 11 вересня?

     Переглянути відповідь

    Віра ( 1 серпень 2019)

    Спеціаліста сільської ради обрано секретарем цієї ж сільської ради (після місцевих виборів). Чи треба цій людині робити запис у трудовій книжці про звільнення? ( установа ж одна)

     Переглянути відповідь

    Люда (31 липень 2019)

    Секретар ОМС йде у відпустку по вагітності та пологах, а потім буде ще відпустка по догляду до 3-х років. Чи можемо ми обрати нового секретаря з числа депутатів, на час обох відпусток, чи лише на час відпустки по догляду за дитиною до 3-х років?

     Переглянути відповідь

    Маряна ( 8 липень 2019)

    мені 17 років, чи можу я вліштуватися в приватну фірму на роботу на посаду директора на повну ставку Дякую за відповідь

     Переглянути відповідь

    Леся ( 3 липень 2019)

    Добрый день Скажите пожалуйста имеет ли право консультант центра отправлять на работу в город в котором я не хочу работать??

     Переглянути відповідь

    Nastya (26 червень 2019)

    Добрый день. Подскажите, могут ли по закону меня отправлять на работу, с меньшей заработной платой чем была на предыдущей работе?и которая даже меньше, чем помощь по безработице? Спасибо

     Переглянути відповідь

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

Інші документи

Часто шукають:

↑ Вгору