UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Онлайн консультація юриста
  3. Інше

Інше #109456

Питання від Світлана (23 січень 2020):
доброго дня. Надайте будь ласка консультацію з наступного питання: Я державний службовець. Працюю головним спеціалістом в Управлінні соціального захисту населення з 16.01.2017 року. Кожен рік отримувала щорічну відпустку та матеріальну допомогу на оздоровлення . Відповідно до Постанови КМУ №926 від 03.11.2019р. в установі скорочують 8 працівників. Мене завчасно попередили, що з 10 березня 2020 року мене буде скорочено. Відповідно до складеного графіка щорічних відпусток працівників управління на 2020 рік моя відпустка запланована на лютий 2020 року. Я написала заяву про надання мені частини щорічної відпустки 5 календарних днів(не більше, щоб не було утримання при звільнені , так як працюватиму до 10 березня 2020року) та на виплату матеріальної допомоги на оздоровлення (гарантована Законом України «Про державну службу» від 10.12.2015 року). В надані матеріальної допомоги на оздоровлення мені відмовлено, пояснивши це тим, що мій період відпустки зачіпляє 2021 рік(до 15.01.2021р.) та спираючись на ст.12 Закону України «Про відпустки» Щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів. Тобто, основну частину відпустки ,14 календарних днів, я не зможу відбути в зв’язку із звільненням , тому на виплату матеріальної допомоги не маю права. Зауважу, що всім іншим працівникам , яких також скорочують ,матеріальну допомогу на оздоровлення при надані частини щорічної відпустки надають, так як у них період надання відпустки 2019-2020р. та відпустка на яку вони мають право (до дати звільнення) більше 14 к.д. Дуже прошу надати відповідь, чи маю я право на матеріальну допомогу на оздоровлення при надані частини щорічної відпустки в моєму випадку. Дякую!

Ответ юриста (27 січень 2020) :

Доброго дня! Матеріальну допомогу на оздоровлення надають при реалізації працівником права на щорічну відпустку. Працівник використовує дні щорічної відпустки. Згідно ст. 3 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (далі — Закон № 504): за бажанням працівника у разі його звільнення (крім звільнення за порушення трудової дисципліни) йому має бути надано невикористану відпустку з наступним звільненням. Датою звільнення в цьому разі є останній день відпустки. Фактично виходить, що працівник перед звільненням реалізує своє право на щорічну відпустку. Тому йому можна (а у випадках, коли виплата такої допомоги обов’язкова, — необхідно) надати матеріальну допомогу на оздоровлення. Працівник отримує компенсацію за невикористані дні щорічної відпустки. Якщо працівник не заявив про своє бажання скористатися щорічною відпусткою, то при звільненні йому за невикористані дні такої відпустки виплачують компенсацію (ст. 24 Закону № 504). По суті, він не іде у щорічну відпустку (відпустка днями відпочинку не надається). Отже, виплачувати матдопомогу на оздоровлення для належного відпочинку підстав немає.

Інше, інші питання

    Вікторія (16 червень 2024)

    Чи може директор школи забрати кілька годин у одного вчителя та віддати іншому? Працюю вчителем зарубіжної літератури. Маю навантаження 23 години. На цій посаді я є єдиним і основним вчителем.Чи має право директор школи забрати у мене 5 годин та віддати педагогу- організатору( за посадою) без моєї письмової згоди?

     Переглянути відповідь

    Раїса Курбет (13 червень 2024)

    Доброго дня! Якщо працівник має освіту Бакалавр 1-го ступеню (економіст) стаж роботи за фпхом понад 10 років чи має право він влаштуватися на роботу до комунального підприємства на посаду провідного економіста?

     Переглянути відповідь

    Елена (11 червень 2024)

    Мой фоб там где я была трудоустроина не работает уже более трех месяцев, начальство выехала за границу, звоню узнать об увольнении и не могу не чего добиться, подскажите куда мне обращаться с этим вопросом

     Переглянути відповідь

    Галина (10 травень 2024)

    Професія "Склодув" відсутня в ЕТКД. Чи користуватися в роботі?

     Переглянути відповідь

    Анна (24 квітень 2024)

    Доброго дня. Цікавить таке питання,чи має право на відстрочку чоловік у якого на утриманні троє дітей: перша дитина від попереднього шлюбу (сплачує аліменти),друга дитина від неофіційного першого шлюбу дружини (але дитина записана на батька,участі не приймає) і третя дитина спільна від теперішнього шлюбу

     Переглянути відповідь

    Марина (31 березень 2024)

    Добрый день. Мне осталось 12 месяцев до выхода на пенсию. Хочу поменять работу, при этом стать на учёт в центр занятости. Не отразится ли в будущем это на размер пенсии?

     Переглянути відповідь

    Світлана (26 березень 2024)

    Д.день! Норма робочого часу вчителя-дефектолога 18 годин на тиждень . Просимо вас надати нормативну-правову базу відпрацювання робочого часу вчителя-дефектолога, який працює в Медичній установі.

     Переглянути відповідь

    Наталія (25 березень 2024)

    Доброго дня. Державний заклад перебуває на стадії реорганізації шляхом приєднання до нової установи. Уже необхідно попереджати працівників про зміну умов праці та готувати штатний розпис для новоствореної установи. Підскажіть будьласка штатний розпис новоствореної установи повинен складатись лише з вакансій і через два місяці туди переводити людей чи зразу можна формувати штити з окладами персоналу, адже люди мають персональні надбавки і доплати, які значно впливають на фонд оплати праці затверджений штитним розписом? Дякую.

     Переглянути відповідь

    Ольга (15 березень 2024)

    Цікавить відповідь на таке питання. У грудні 2020 року отримала диплом магістра. У 2024 році атестуюся як вчитель початкових класів, але не маю курсів з підвищення кваліфікації за 2021 рік(за 2022 і 2023 роки маю 295 годин). Чи можу у такому випадку бути проатестована на II категорію?

     Переглянути відповідь

    Світлана (13 березень 2024)

    Доброго дня. На нашому підприємсві цех "А" з'єднують із цехом "Б" і утворюють цех із назвою "В". Посади фасувальник-пакувальник цеху "А" змінюються на посади фасувальник-пакувальник цеху "В". Як оформляти правильно: а) наказом про переведення на посаду в інший цех за згодою працівника (ч.1ст.32 КЗП) чи наказом про зміну назви цеху (без згоди працівника) (ч.2 ст.32 КЗП)?

     Переглянути відповідь

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

Часто шукають

↑ Вгору