Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Онлайн консультація юриста
  3. Зарплата / матеріальна відповідальність

Зарплата / матеріальна відповідальність #109464

Питання від Юлія (27 січень 2020):
Скажіть, будь-ласка, чи має право директор НВК на доплату у розмірі 25% до посадового окладу, згідно Закону України "Про повну загальну середню освіту" від 16.01.2020 року, за завідування структурним підрозділом - закладом дошкільної освіти? Або взагалі на будь-яку доплату?

Ответ юриста (28 січень 2020) :

Доброго дня! Міністерство освіти і науки України у листі від 18.01.2012 р. № 196/0/10-12/13 роз’яснює, що оскільки, чисельність працівників загальноосвітніх навчальних закладів визначається відповідно до Типових штатних нормативів загальноосвітніх навчальних закладів, затверджених наказом МОН від 6.12.2010 № 1205, то зазначені нормативи можна застосовувати і для шкільного відділення навчально-виховного комплексу. Відповідно до пункту 91 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102, керівні працівники закладів освіти можуть вести викладацьку роботу в цьому закладі, але не більше 9 годин на тиждень, якщо за основною посадою вони отримують повний посадовий оклад (ставку). Керівні працівники дитячих дошкільних закладів можуть виконувати роботу вихователів у цій же установі в обсязі не більше 18 годин на тиждень. У сільській місцевості директори та їх заступники можуть вести викладацьку роботу в обсязі не більше 12 годин на тиждень з дозволу відповідного органу управління освіти. Крім того, керівник навчально-виховного комплексу може виконувати педагогічну роботу з погодинною оплатою праці в обсязі до 240 годин на рік, яка не вважається сумісництвом. Відповідно до п.3 Переліку робіт, які не є сумісництвом, затвердженого наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України від 28 червня 1993 року № 43 «Про затвердження Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» така робота не вважається сумісництвом. Її виконання, як правило, здійснюється з дозволу керівника органу управління освіти в робочий час без утримання заробітної плати. Пунктом 46 Інструкції № 102 передбачено норму щодо встановлення одному з вчителів доплати в розмірі – 25 % посадового окладу за керівництво початковою школою, а не навчально-виховним комплексом. з 1 січня 2018 року надбавка в граничному розмірі до 30%, тобто від 20% до 30% включно, встановлюється керівникам закладів загальної середньої освіти, їх заступникам, посади яких віднесені до посад педагогічних працівників, вчителям та викладачам закладів професійної (професійно-технічної) і вищої освіти, які викладають предмети згідно з Державним стандартом загальної середньої освіти. Відповідно до переліку посад педагогічних працівників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2000 № 963, до посад керівників закладів загальної середньої освіти зокрема відносяться: директори, їх заступники з навчальної, виховної, навчально-виховної, методичної, виробничої, навчально-методичної, навчально-виробничої роботи; завідувачі філією, заступники завідувача філією з навчально-виховної (навчальної, виховної) роботи; завідувачі навчальної (педагогічної) частини закладів охорони здоров'я та соціального забезпечення; вчителі (включаючи вчителів-логопедів та вчителів-дефектологів), викладачі загальноосвітніх дисциплін закладів професійної (професійно-технічної) і вищої освіти. При цьому розмір надбавки з 1 січня 2018 р. не може бути меншим, ніж 20% посадового окладу (ставки заробітної плати) та не вище 30% таким педагогічним працівникам: керівникам шкіл, в яких апробують державний стандарт початкової освіти відповідно до Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 р. № 988, їх заступникам, посади яких віднесені до посад педагогічних працівників, вчителям таких шкіл; керівникам шкіл, в яких навчання хоча б в одному з початкових класів здійснюватиметься за державним стандартом початкової освіти в рамках реалізації зазначеної Концепції, їх заступникам, посади яких віднесені до посад педагогічних працівників, вчителям таких класів зазначених шкіл; вчителям української мови і літератури шкіл з навчанням мовами національних меншин, зокрема російською та іншими, що передбачені відповідними навчальними планами закладів загальної середньої освіти.

Зарплата / матеріальна відповідальність, інші питання

    Юлія (27 січень 2020)

    Скажіть, будь-ласка, чи має право директор НВК на доплату у розмірі 25% до посадового окладу, згідно Закону України "Про повну загальну середню освіту" від 16.01.2020 року, за завідування структурним підрозділом - закладом дошкільної освіти? Або взагалі на будь-яку доплату?

     Переглянути відповідь

    Богдан (22 січень 2020)

    Добрий день! На уроці я використовую особистий компютер та телевізор. Під час інвентарізації мені сказали що я їх не маю право використовувати або потрібно їх поставити на баланс навчального закладу. Чи законно це? Яким законодавчим актом це регламентується?

     Переглянути відповідь

    Наталья (29 вересень 2019)

    Здравствуйте! Я работаю продавцом-консультантом в магазине одежды. Так как магазин работает ежедневно, у нас плавающий график работы. Придя на работу после своего выходного, я обнаружила мой расчетный лист по зарплате, лежащий на микроволновке в подсобном помещении, где все сотрудники переодеваются и кушают. Он лежал в развернутом виде, без конверта. По видимому, их выдавали, когда меня не было на работе. Имел ли право руководитель таким образом "передавать" мне зарплатный лист, тем самым давая возможность всем сотрудникам с ним ознакомиться?

     Переглянути відповідь

    Дмитро (12 серпень 2019)

    Доброго дня,ситуація наступня: роботодавець, на меблевій фабриці, змушує обманним шляхом пряцювати по суботам. Видає липові накази без серії, номеру, довільної форми, про це всі знають, але мовчать бо бояться. Я вирішив не мовчати і не вийшов на роботу (у суботу). Як міру покарання, роботодавець вибрав пониження мене у розряді (кваліфікації), ні доган, ні порушень, ні якихось попереджень я не мав і не отримував. Я був оператор верстатів 5 розряду, тепер 4. Це не законно, я розумію. Прочитав що перед зверненням до суду, конфлікт потрібно спробувати вирішити зібравши трудову комісію, і вана (комісія) повинна прийняти рішення. В нас не маленьке підприємство (200 чол.), але ні про яку трудову комісію тут і не чули.То в мене питання наступні: 1. як зібрати трудову комісію, якщо вона взагалі збирається? 2. на які важелі давити, щоб повернути свій розряд та втрачені кошти? 3. які наслідки можуть бути для роботодавця, якщо я, на приклад, ініціюю перевірку налогової, або звернусь до прокуратури? Чи це не більше ніж політ моєї бурхливої уяви? Дякую за відповід. З повагою.

     Переглянути відповідь

    Ольга (23 травень 2019)

    Чи можливо подати на співробітника до суду для стягнення повної матеріальної відповідальності, якщо він вже звільнений. А стаття звільнення за згодою сторін.

     Переглянути відповідь

    Катерина ( 9 травень 2019)

    Відповідно до додатку до постанови КМУ від 25 серпня 2004 р. №1096, за роботу в інклюзивних класах (групах) у закладах дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти встановлюється надбавка у граничному розмірі 20% всім педагогічним працівникам, які працюють в такому класі. Протягом 4 років я викладала інформатику в чотирьох класа де була інклюзія та не отримала за це жодної копійки. Чи можу я оскаржити такі дії адміністрації школи та в який спосіб і де?

     Переглянути відповідь

    Лілія (10 лютий 2019)

    Добрий день. Основне моє місце роботи-- інститут математики НАНУ, на посаді мнс. Я влаштувалася в Київську інженерну гімназію за сумісництвом на посаду вчителя математики, 6 годин на тиждень. Отримавши зарплату, була дуже незадоволена, в платіжці написано " оплата замін", немає надбавок від КМДА, немає надбавки 10% за гімназію, і немає перевірки зошитів. Бухгалтер сказала, що мені надбавки, як суміснику, не платяться

     Переглянути відповідь

    Алла (24 січень 2019)

    Доброго дня, я випускник денної форми навчання, навчалась за рахунок бюджетних коштів за державним замовленням у вищому навчальному закладі I-IV рівнів акредитації за напрямом педагогічного профілю. У грудні 2018 року закінчила магістратуру, у січні 2019 року приступаю до роботи вчителем у сільській школі. ВУЗ закінчила з червоним дипломом. Скажіть будь ласка чи мають мені доплочувати 50 % за диплом? Які надбавки передбачені мені законодавством як молодому спеціалісту? І чи виплочують "підйомні" молодому спеціалісту, що влаштувався працювати у сільську школу?

     Переглянути відповідь

    Виктор (30 жовтень 2018)

    Здравствуйте, я работаю в сети магазинов АТБ. Вопрос тако, я нанёс вред товару и с моей зарплаты высчитают за него полную стоимость товара. Я хотел забрать повреждёный товар, но мне его не отдают. Могу ли я отказаться оплачивать этот товар. К примеру я поредил ящик шоколадок, на продажу они не пойдут, но я забрал бы, тем более что с меня высчитают за них.

     Переглянути відповідь

    Наталія (30 жовтень 2018)

    Доброго дня. Працюю в державному ЗВО на посаді інженера. Роботодавець, за моєю заявою, утримує з ЗП профспілкові внески. Минулого місяця я виконувала роботу за договором підряду. Чи має право бухгалтерія утримати профспілковий внесок з договору підряду?

     Переглянути відповідь

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

Інші документи

Часто шукають:

↑ Вгору