Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Онлайн консультація юриста
  3. Зарплата / матеріальна відповідальність

Зарплата / матеріальна відповідальність #109533

Питання від Ярошевська Олена Олександрівна ( 6 березень 2020):
Скажіть, будь-ласка, якщо я опікуюсь двома класами (один займається на першій зміні, а другій - на другій), можуть мені платити за класне керівництво в кожному класі одночасно?

Ответ юриста ( 6 березень 2020) :

Доброго дня! Класне керівництво педагогічними працівниками в закладах освіти передбачене Законами України “Про освіту”, “Про загальну середню освіту”, “Про позашкільну освіту”, “Про професійно-технічну освіту” та регламентоване Положенням про класного керівника навчального закладу системи загальної середньої освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 06.09.2000 р № 434. Виконання обов’язків з класного керівництва, яке зумовлене підвищеними вимогами навчально-виховного процесу до педагогічних працівників, передбачає додаткове навантаження на них поза функціональними обов’язками за їх основною посадою, тому, враховуючи таке додаткове навантаження на таких працівників, їм провадиться додаткова оплата за виконання вищезазначених обов’язків. Здійснення такої додаткової оплати передбачено Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженою наказом Міносвіти від 15.04.1993 р. № 102 (далі — Інструкція № 102). Так, згідно з п.36 Інструкції № 102 вчителям, викладачам, старшим викладачам, майстрам виробничого навчання та іншим педагогічним працівникам (крім керівних) загальноосвітніх навчальних закладів, вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладів провадиться додаткова оплата за класне керівництво: у підготовчих* та I-IV класах – в розмірі 20 відсотків ставки заробітної плати; у V-XI (XII) класах (в тому числі при виправно та виховно-трудових установах та спеціальних професійно-технічних училищах) – в розмірі 25 відсотків ставки заробітної плати (посадового окладу); у вищих навчальних закладах I-II рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладах, крім вечірніх (змінних) професійно-технічних навчальних закладів (відділень, груп) і професійно-технічних навчальних закладів при виправно-трудових установах Міністерства внутрішніх справ, – в розмірі 20 відсотків ставки заробітної плати (посадового окладу). В класах (класах – комплектах, групах) шкіл усіх типів і найменувань з числом учнів менше 12 чоловік, в професійно – технічних навчальних закладах – менше 20 чоловік, в навчальних закладах мистецтв – від 12 до 15 чоловік оплата за класне керівництво здійснюється в розмірі 50 відсотків відповідних розмірів доплат. Викладач може здійснювати класне керівництво лише в одній групі. Додаткова оплата за класне керівництво не залежить від обсягу педагогічного навантаження педагогічного працівника. Вона встановлюється відповідно до тарифної ставки (посадового окладу) педагогічного працівника. При цьому, якщо педагогічний працівник має право на підвищення посадового окладу (тарифної ставки), розмір доплати за класне керівництво розраховують виходячи з окладу з підвищеннями (п. 34 Інструкції № 102). Отже, якщо Ви офіційно прийняті на посади класних керівників двох класів, то і проплата має бути за два класи. Якщо учнів менше 12 чол. у класі - то оплата здійснюється на половину. Класним керівником призначається на два класи, якщо більше немає кадрів, тобто мало вчителів.

Зарплата / матеріальна відповідальність, інші питання

    Лариса (13 березень 2020)

    Доброго дня! Мене цікавить таке питання - працюю у державному фаховому навчальному закладі. У зв'язку з карантином працюємо дистанційно із студентами. Адміністрація повідомила, що оплата праці буде здійснюватись, а доплата за класне керівництво, ні. Пояснили, що не можуть здійснювати доплати тому, що не проводимо виховних годин. Чи правомірно це? Дякую.

     Переглянути відповідь

    Оля (12 березень 2020)

    Працюю в двох школах, в одній із шкіл є основним працівником..вона входить до складу ОТГ..в іншій сумісником на постійній основі ,яка належить до району.З січня з району повідомили про те,що перевели мене з внутрішнього сумісника на зовнішнього і оплата здійснюється тільки за журнальні уроки...під час канікул ..карантину зарплата не нараховується...чи правомірно це?? Пояснили перевід з тим ..що працюю в ОТГ і районі.

     Переглянути відповідь

    Катерина (11 березень 2020)

    Доброго дня! Мене цікавить таке питання - працюю у державній установі інженером І категорії, всіх працівників повідомили про неповний робочий тиждень (три робочі дні на тиждень). Кілька працівників звільнили і мені додали часткові обовязки бібіліотекаря і оператора компютерного набору - без доплати, без наказу є тільки акт приймання-передачі архівних даних. Як законно добитися від керівника доплати чи премії? Дякую.

     Переглянути відповідь

    Ярошевська Олена Олександрівна ( 6 березень 2020)

    Скажіть, будь-ласка, якщо я опікуюсь двома класами (один займається на першій зміні, а другій - на другій), можуть мені платити за класне керівництво в кожному класі одночасно?

     Переглянути відповідь

    Людмила (25 лютий 2020)

    Получила статус безработного 20.01посоледний раз была в центре занятости 17.02сегодня 25.02 подскажите почему нет выплат?!

     Переглянути відповідь

    Юлія (27 січень 2020)

    Скажіть, будь-ласка, чи має право директор НВК на доплату у розмірі 25% до посадового окладу, згідно Закону України "Про повну загальну середню освіту" від 16.01.2020 року, за завідування структурним підрозділом - закладом дошкільної освіти? Або взагалі на будь-яку доплату?

     Переглянути відповідь

    Богдан (22 січень 2020)

    Добрий день! На уроці я використовую особистий компютер та телевізор. Під час інвентарізації мені сказали що я їх не маю право використовувати або потрібно їх поставити на баланс навчального закладу. Чи законно це? Яким законодавчим актом це регламентується?

     Переглянути відповідь

    Наталья (29 вересень 2019)

    Здравствуйте! Я работаю продавцом-консультантом в магазине одежды. Так как магазин работает ежедневно, у нас плавающий график работы. Придя на работу после своего выходного, я обнаружила мой расчетный лист по зарплате, лежащий на микроволновке в подсобном помещении, где все сотрудники переодеваются и кушают. Он лежал в развернутом виде, без конверта. По видимому, их выдавали, когда меня не было на работе. Имел ли право руководитель таким образом "передавать" мне зарплатный лист, тем самым давая возможность всем сотрудникам с ним ознакомиться?

     Переглянути відповідь

    Дмитро (12 серпень 2019)

    Доброго дня,ситуація наступня: роботодавець, на меблевій фабриці, змушує обманним шляхом пряцювати по суботам. Видає липові накази без серії, номеру, довільної форми, про це всі знають, але мовчать бо бояться. Я вирішив не мовчати і не вийшов на роботу (у суботу). Як міру покарання, роботодавець вибрав пониження мене у розряді (кваліфікації), ні доган, ні порушень, ні якихось попереджень я не мав і не отримував. Я був оператор верстатів 5 розряду, тепер 4. Це не законно, я розумію. Прочитав що перед зверненням до суду, конфлікт потрібно спробувати вирішити зібравши трудову комісію, і вана (комісія) повинна прийняти рішення. В нас не маленьке підприємство (200 чол.), але ні про яку трудову комісію тут і не чули.То в мене питання наступні: 1. як зібрати трудову комісію, якщо вона взагалі збирається? 2. на які важелі давити, щоб повернути свій розряд та втрачені кошти? 3. які наслідки можуть бути для роботодавця, якщо я, на приклад, ініціюю перевірку налогової, або звернусь до прокуратури? Чи це не більше ніж політ моєї бурхливої уяви? Дякую за відповід. З повагою.

     Переглянути відповідь

    Ольга (23 травень 2019)

    Чи можливо подати на співробітника до суду для стягнення повної матеріальної відповідальності, якщо він вже звільнений. А стаття звільнення за згодою сторін.

     Переглянути відповідь

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

Інші документи

Часто шукають:

↑ Вгору