Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
      1. Робота в Україні
      2. Онлайн консультація юриста
      3. Прийом на роботу

      Прийом на роботу #109668

      Питання від Ірина ( 4 червень 2020):
      Доброго дня. Питання стосується працевлаштування та виплати молодим педагогам з стажем до 10 років. У 2011 році мене прийняли на 0,5 ст. соц. педагога та 0,5 вчителя. У трудовій книзі зробили запис: "Призначити на посаду вчителем укр. мови та літ.". По наказу про призначення (як виявила зараз) написано: "Призначити на посаду соціального педагога (0,5 ст) та вчителя укр. мови та літератури (9 годин). Тепер мені говорять у відділі освіти, що я не маю права на виплати, оскільки пропрацювала 9 років соціальним педагогом на 0,5 ставки, апелюють це тим, що по наказу він перший записаний. До речі, зараз, без мого, відома у тврудовій книзі виправили запис на такий, як у наказі написано. У мене питання, ким же я пропрацювала 9 років: чи соц. педагогом, чи вчителем? І чи можуть ці записи, мені, як учителю, "вилізти боком"? А ще питання: чи має значення у якій черговості робляться записи до трудової книги? І чи маю я право на виплату?Дякую за відповідь.

      Ответ юриста ( 5 червень 2020) :

      Доброго дня! запис в трудовій та сам наказ зролені не правильно, оскільки одна посада має бути основною, а друга за сумісництвом. Тобто має бути зроблено відповідний наказ на дві посади (основна та сумісництво) або на кожну посаду окремий наказ. Або це суміщення посад. Поняття сумісництва і суміщення посади різні. Визначення поняття суміщення професій (посад) можна знайти у статті 105 Кодексу законів про працю. Під поняттям суміщення розуміють виконання на одному і тому ж підприємстві, в установі, організації разом з основною роботою, яка обумовлена трудовим договором, додаткової роботи за іншою професією (посадою) або виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника без звільнення від основної роботи. Важливо відрізняти суміщення посад від роботи за сумісництвом, оскільки трудові відносини у цих випадках регулюються різними нормами права, по-різному оплачуються і оформляються. Сумісництво передбачає виконання працівником, крім основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві. З працівником, який працює за сумісництвом, укладається окремий трудовий договір. На відміну від сумісництва, суміщення посад обо професій здійснюється за одним трудовим договором, завжди на одному підприємстві та в межах встановленої тривалості робочого дня. Відповідно до Постанови № 1145, суміщення професій (посад) допускається на одному і тому ж підприємстві, в установі, організації за згодою працівника протягом встановленої законодавством тривалості робочого дня (робочої зміни), якщо це економічно доцільно і не призведе до погіршення якості продукції, виконуваних робіт, обслуговування населення. Суміщення професій (посад) дозволяється, як правило, в межах тієї категорії персоналу, до якої належить цей працівник (робочі, інженерно-технічні працівники, службовці та інші). Тобто суміщення професій (посад) допускається в тих випадках, коли працівник за своєю кваліфікацією може забезпечити якісне виконання як основної роботи, так і суміщеної (додаткової) роботи. За працівниками, які зайняті на основній роботі з небезпечними та шкідливими, важкими умовами праці і які суміщають професії (посади), зберігаються встановлені законодавством відповідні пільги (додаткові відпустки, скорочена тривалість робочого часу, безкоштовна видача спецодягу, спецвзуття, інших засобів індивідуального захисту, знешкоджувальних засобів, лікувально-профілактичного харчування тощо) незалежно від того, чи встановлені ці пільги для суміщеної професії (посади). Працівнику, якому ці пільги не передбачені законодавством на основній роботі, але передбачені за суміщеної професії (посади), такі пільги надаються лише за ті робочі дні, в які він працював за суміщенням не менше половини робочого дня. суміщення професій і посад можливо тільки за згоди працівника. Угода про суміщення посад укладається на певний термін або без зазначення такого строку. Згідно з Інструкцією оформляється суміщення посад наказом. У наказі про суміщення потрібно обов’язково вказати суміщену посаду, а також розмір доплати за це. Працівника, який суміщатиме посади, потрібно ознайомити з наказом під розписку. Скасування суміщення посад також оформляється наказом. Внесення в трудову книжку відомостей про суміщення Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту і Мінсоцзахисту України №58 від 29 липня 1993 р., не передбачено, але прямо не забороняється. Тому в деяких випадках у трудову книжку можна внести запис про суміщення професій (посад), якщо працівник, наприклад, працює за суміщенням на такій професії (посаді), що дає йому право на пенсію зі віком на пільгових умовах. Отже, Вам неохідно дізнатися як Вас приймали на роботу за двома посадами (сумісництво або суміщення), оскілки з самого початку записи в трудовій було зроблено на підставі не правильного наказу з яким Вас не було ознайомлено під розпис, раджу Вам звернутися за допомогою до контролюючого органу - в Міністерство праці та соціальної політики України або оскаржити дії роботодавця у суді.

      Прийом на роботу, інші питання

        Оксана ( 6 липень 2020)

        Доброго дня! Потрібно прийняти на роботу декілька косарів, але в класифікаторі подібної посади немає, також потрібен керівник над ними, та теж не можу правильно вибрати посаду яка б відповідала його обов'язкам. Допоможіть будь ласка підібрати посади згідно класифікатора професій. Заздалегідь дякую!

         Переглянути відповідь

        Ковалик Тетяна Борисівна ( 3 липень 2020)

        Доброго дня! На роботу хоче влаштуватися пенсіонер. Трудової книжки немає. Чи можна при прийомі на роботу завести нову трудову книжку? При будь-якій відповіді, прошу дати посилання на нормативний документ. Наперед дякую.

         Переглянути відповідь

        Марина (27 червень 2020)

        Доброго вечера. Така ситуація ,стосується вчителя-пенсіонера. Зараз , по новому, з вчителями складають договір на рік. Їх звільняють і знову приймають на роботу. Це відбувається в той же самий день, чи їх приймають на роботу на наступний день? Дякую за відповідь.

         Переглянути відповідь

        Ірина ( 4 червень 2020)

        Доброго дня. Питання стосується працевлаштування та виплати молодим педагогам з стажем до 10 років. У 2011 році мене прийняли на 0,5 ст. соц. педагога та 0,5 вчителя. У трудовій книзі зробили запис: "Призначити на посаду вчителем укр. мови та літ.". По наказу про призначення (як виявила зараз) написано: "Призначити на посаду соціального педагога (0,5 ст) та вчителя укр. мови та літератури (9 годин). Тепер мені говорять у відділі освіти, що я не маю права на виплати, оскільки пропрацювала 9 років соціальним педагогом на 0,5 ставки, апелюють це тим, що по наказу він перший записаний. До речі, зараз, без мого, відома у тврудовій книзі виправили запис на такий, як у наказі написано. У мене питання, ким же я пропрацювала 9 років: чи соц. педагогом, чи вчителем? І чи можуть ці записи, мені, як учителю, "вилізти боком"? А ще питання: чи має значення у якій черговості робляться записи до трудової книги? І чи маю я право на виплату?Дякую за відповідь.

         Переглянути відповідь

        Светлана ( 2 червень 2020)

        добрый день) помогите разобраться пожалуйста: какие требования к стажу, образованию должны быть к сотруднику , которого хотят принять на должность Экономист по труду? в каких источниках можно почитать информацию ?

         Переглянути відповідь

        Светлана ( 1 червень 2020)

        добрый день) можем ли мы принять человека на должность:? 1. Економист по труду (образование -диплом специалиста по специальности "Технологии машиностроения") предыдущий опыт работы в должности "Инженер по нормированию труда" составляет 3 года. 2. можем ли мы принять человека на должность:? Токарь 5 разряда (образование - среднее профес техн училище № 56 по профессии "Слесарь - электрик по ремонту тепловозов") предыдущий опыт работы в должности " Токарь 5 разряда " составляет 18 лет (запись в трудовой есть) , но потенциальный сотрудник не предоставил документ с прошлого места работы о присвоении разрядности. Если можем, то какой код КП? какое проф название работы? согласно классификатора 3. можем ли мы принять человека на должность:? Майстер конторольний (образование - младший специалист - техникум 1998 г, предыдущий опыт работы в должности " майстер контрольний " составляет более 5 лет (запись в трудовой есть) , Если можем, то какой код КП? какое проф название работы? согласно классификатора спасибо

         Переглянути відповідь

        Анастасія (23 квітень 2020)

        Підскажіть будь-ласка як вирішити дану проблему. У трудову було зроблено запис про переведення на постійне місце роботи людину. Але неправильно вказано П.І.П виконуючого обов'язки начальника який підписався під цим. Чи вважається це суворою помилкою? Як це вплине у майбутньому на стаж людини, якщо всі інші відомості правильні? Як правильно сформулювати запис про виправлення у трудову? Дякую.

         Переглянути відповідь

        Татьяна (22 квітень 2020)

        При приёме на работу не внесли в трудовую изменения о новой фамилии. У бывшего предприятия уже третье юридическое лицо. Может ли правопреемник исправить ситуацию и заверить? Спасибо.

         Переглянути відповідь

        Тетяна (15 квітень 2020)

        Добрий вечір. Я офіційно працюю в Державному підприємстві Санаторій кардіореабілітації на повну ставку, хочу влаштуватись в приватне підприємство (аптека) як сумісник на 0,75 ставки. Чи можу я працювати на 1,75 чи не буде це порушенням трудового кодексу, та чи оплачується в Україні 1,75, чи я повинна працювати не більше 1,5 ставки?

         Переглянути відповідь

        Тетяна ( 6 квітень 2020)

        Доброго дня! Прошу допомогти у вирішенні наступного питання. Звільняється директор приватного підприємства. У день його звільнення необхідно видати Рішення засновника, у якому вказати, що звільняється попередній директор і приступає до виконання обов*язків директора єдиний власник та єдиний засновник на умовах неповного робочого дня по сумісництву. По статуту директора приймає засновник. Питання: як скласти контракт (трудовий договір)? Адже контракт - це угода двох сторін, з одного боку - засновник(власник), з іншого - найманий працівник - той самий засновник(власник). Проблема у "шапці" контракту, оскільки обидві сторони є одна і та сама особа: "Приватне підприємство «....», яке діє на підставі Статуту, в особі засновника(власника) ..., іменований далі «Засновник(власник)», з однієї сторони та громадянина ... іменований далі «Працівник», з другої сторони, уклали цей договір про наступне:"????

         Переглянути відповідь

      Шукаєте роботу?

      Шукаєте персонал?

      Інші документи

      Часто шукають

      ↑ Вгору