Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
      1. Робота в Україні
      2. Онлайн консультація юриста
      3. Відпустка

      Відпустка #109723

      Питання від Жанна (16 липень 2020):
      Доброго дня.Маю статус одиначки, перебуваю в шлюбі, чоловіком дитина не усиновлена. На попередньому місці роботи,перебуваючи в шлюбі, отримувала додаткову щорічну відпустку, на новому місці мені відмовили, посилаючись на мій шлюб, хоча я надала витяг з реєстру. Як це може бути, і для чого мені цей статус, якщо я не можу скористатися ніякими пільгами?

      Ответ юриста (16 липень 2020) :

      Добброго дня! У листі Міністерства юстиції України 21.03.2005 N 21-45-430 "Щодо надання роз'яснення стосовно визначення поняття "одинока мати"" зазначено: Статтею 19 Закону України "Про відпустки" ( 504/96-ВР ) встановлено, що жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, одинокій матері, батьку, який виховує дитину без матері (у тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла дитину під опіку, надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 7 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (стаття 73 Кодексу законів про працю України ( 322-08 ). Частиною дванадцятою статті 10 цього ж Закону ( 504/96-ВР ) встановлено, що щорічні відпустки за бажанням працівника в зручний для нього час надаються, зокрема, одинокій матері (батьку), які виховують дитину без батька (матері); опікунам, піклувальникам або іншим самотнім особам, які фактично виховують одного або більше дітей віком до 15 років за відсутності батьків. Також статтею 182-1 Кодексу законів про працю України ( 322-08 ) визначено, що жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, одинокій матері, батьку, який виховує дитину без матері (у тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла дитину під опіку, надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 7 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (стаття 73 цього Кодексу). Крім того, відповідно до статті 3 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" ( 2811-12 ) призначається, зокрема, такий вид державної допомоги сім'ям з дітьми, як допомога на дітей одиноким матерям. Частиною першою статті 18-1 зазначеного Закону ( 2811-12 ) визначено, що право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі). Також термін «одинока матір» на законодавчому рівні не визначено, проте відповідно до п. 9 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів» від 06.11.1992 р. №9 одинокою матір’ю вважають жінку, яка не перебуває у шлюбі та у свідоцтві про народження дитини якої відсутній запис про батька дитини або запис про батька зроблено у встановленому порядку за вказівкою матері; вдову; іншу жінку, яка виховує і утримує дитину сама.

      Відпустка, інші питання

        Жанна (16 липень 2020)

        Доброго дня.Маю статус одиначки, перебуваю в шлюбі, чоловіком дитина не усиновлена. На попередньому місці роботи,перебуваючи в шлюбі, отримувала додаткову щорічну відпустку, на новому місці мені відмовили, посилаючись на мій шлюб, хоча я надала витяг з реєстру. Як це може бути, і для чого мені цей статус, якщо я не можу скористатися ніякими пільгами?

         Переглянути відповідь

        Тетяна (30 червень 2020)

        Доброго вечора! Скажіть, будь ласка, чи правильно я розумію, що відпустку без збереження заробітної плати на час карантину за заявою працівника можна подавати і на даний час? Адже, до 22 травня 2020р. такі відпустки надавалися відповідно Постанови КМУ №211 від 11.03.2020р., далі карантин продовжено до 22 червня 2020р. - відповідно Постанови КМУ №392 від 20.05.2020р., до 31 липня 2020р. карантин продовжено згідно Постанови КМУ №392 із змінами відповідно Постанови КМУ №500 від 17.06.2020р. Тобто карантин на території України діє, тому відпустки без збереження з/плати на час карантину можна надавати? Якщо працівник просить надати відпустку без збереження з/плати на час карантину на 5 календ. днів з 22.06.2020р., то наказ та заяву на таку відпустку необхідно датувати 22.06.2020р., оскільки Постанова КМУ №500 від 17.06.2020р. набирає чинності з 22.06.2020р.???? Ще одне питання. Якщо раптом в якомусь підрозділі підприємства працівник захворіє на коронавірус, які дії роботодавця? Хто має повідомити роботодавця про хворобу працівника?

         Переглянути відповідь

        Яна (29 травень 2020)

        Добрий день. Я була прийняття на роботу 15 січня 2020 року на посаду вчителя біології. Коли я маю право піти в відпустку та скільки днів вона триватиме? Дякую

         Переглянути відповідь

        Альона Грига ( 8 травень 2020)

        Доброго дня. Моє запитання стосуються соціальної відпустки на дітей. Я скористалася соціальною відпусткою на дітей (10 календарних днів) за 2019 рік. Чи маю я право у 2020 році користатися цим правом і взяти соціальну відпустку на дітей за 2018 та 2020 роки?

         Переглянути відповідь

        Тетяна (27 квітень 2020)

        Доброго дня! Скажіть, будь ласка, чи може ділитися відпустка без збереження заробітної плати на період карантину на частини. Тобто працівник йде у вказану відпустку, наприклад, на 3...5 днів, потім через тиждень ще на 5 днів. Адже підприємство працює та всі одночасно піти у відпустку не можуть, але всі за угодою сторін мають на її отримання право. Та ще одне питання. На період карантину виданий наказ по підприємству про відміну особистих прийомів громадян, роботу у телефонному та віддаленому режимі, необхідність забезпечення працівників миючими, дезинфікуючими засобами, ЗІЗ, призначені відповідальні за проведення дезінфекції. Чи потрібно ознайомлювання з наказом під підпис всіх працівників підприємства чи тільки відповідальних осіб?

         Переглянути відповідь

        Марина (25 квітень 2020)

        Здравствуйте. Я написала заявление на отпуск . Скажите пожалуйста, должна ли быть на меня замена в школе на период карантина? Или замена только тогда, когда дети присутствуют в школе? И должна ли я выполнять работу в период отпуска? Каким документом это подтвердить? Спасибо за ответ.

         Переглянути відповідь

        Игорь (27 лютий 2020)

        Здравствуйте! Подскажите пожалуйста по ситуации. Работаю на предприятии по графику 2 на 2. В марте иду на ежегодный отпуск на 14 к.д. с 7 по 21 марта. 16 марта на предприятие по тех причинам будет выходной. Руководитель говорит что я должен этот день отработать и к отпуску дополнительный день за 16 марта не добавляется. Скажите должен я его отрабатывать, ведь по закону мне положено 1 день к отпуску за 8 марта и 1 день за 16 марта без отработки, правильно?

         Переглянути відповідь

        Гелета Любовь (15 січень 2020)

        Доброго дня! Я працюю в навчальному закладі та маю 20 днів невикористоної відпуски за попередні роки (2010-2015). Підскажіть будь ласка чи маю я право на її виристання в 2020 році. Дякую.

         Переглянути відповідь

        Олена (28 листопад 2019)

        Доброго дня!скажіть будь ласка,скільки днів триває зараз щорічна відпустка.дякую за відповідь

         Переглянути відповідь

        Ірина Маркевич (16 червень 2019)

        Добрий вечір! На даний час, я працюю вчителем, з навантаженням 1,5 ставки(разом вчитель+психолог). Вийшла з декретної відпустки раніше ніж дитині виповнилося три роки. В серпні дитині виповниться три роки, але я хочу взяти відпустку для догляду за дитиною до 6 років. Підкажіть будь ласка, чи можна частково оформити цю відпустку і залишити декілька годин навантаження в тиждень вчителем, а години психолога оформити як відпустку?(щоб не звільнятися і не втратити це місце). Дякую за відповідь!

         Переглянути відповідь

      Шукаєте роботу?

      Шукаєте персонал?

      Інші документи

      Часто шукають

      ↑ Вгору