UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Онлайн консультація юриста
  3. Відпустка

Відпустка #110735

Питання від Татьяна (24 червень 2021):
Доброго дня. Працюю на підприємстві з січня 2018 року. Штатний працівник. Поясніть, будь ласка, чи законна практика вираховування кількості днів щорічної відпустки залежно від місяця, коли працівник влаштувався на роботу, і при цьому незалежно від стажу роботи на даному підприємстві? Тобто, якщо я хочу взяти повну відпустку у серпні, то мені кажуть, що від січня до серпня я напрацювала тільки на 14 днів відпустки. Виходить, що той, хто влаштувався на роботу навесні, може брати влітку повну відпустку. А той, хто взимку, то будь-якого року, хоч все життя пропрацювавши на одному місці, влітку може взяти тільки половину відпустки. Невикористаних або перебраних днів відпусток за попередні роки в мене немає. Чи маю я право піти у відпустку на повний термін, передбачений законодавством та колдоговором, у серпні?

Ответ юриста (24 червень 2021) :

Доброго дня! Згідно зі ст. 75 КЗпП і ст. 6 Закону України "Про відпустки" тривалість щорічної основної відпустки становить не менш як 24 к.дн. за відпрацьований робочий рік, який відліковується від дня укладення трудового договору. Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України "Про відпустки" тривалість відпусток незалежно від режимів і графіків роботи розраховується в календарних днях. Як правило щорічні відпустки надаються працівникові з таким розрахунком, аби вони були використані до закінчення робочого року. Тобто згідно зі ст. 12 ЗУ "Про відпустки" щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів. Невикористану частину щорічної відпустки має бути надано працівнику, як правило, до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року, за який надається відпустка. Також згідно ст. 10 ЗУ "Про відпустки" зазначено, що щорічні відпустки за другий та наступні роки роботи можуть бути надані працівникові в будь-який час відповідного робочого року. Черговість надання відпусток визначається графіками, які затверджуються власником або уповноваженим ним органом за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом, і доводиться до відома всіх працівників. При складанні графіків ураховуються інтереси виробництва, особисті інтереси працівників та можливості для їх відпочинку. Порушення цих норм може призвести до накладення адміністративного штрафу на посадових осіб підприємств, установ і т.д.

Відпустка, інші питання

    Наталя (29 травень 2025)

    Я працюю в державній установі, яка наразі знаходиться в зоні бойових дій. У зв’язку з небезпекою більшість працівників було переведено на дистанційну роботу. Я перебуваю за кордоном із двома неповнолітніми дітьми (одна дитина навчається онлайн в українській школі), і на час воєнного стану мене роботодавець відправив у відпустку за власний рахунок (без збереження зарплати). Прошу надати правову оцінку моєї ситуації та відповісти на наступні питання: 1. Чи маю я право вимагати від роботодавця переведення мене на дистанційну роботу, як і інших працівників? 2. Чи є законні підстави для того, щоб роботодавець змусив мене перебувати у відпустці за власний рахунок весь період воєнного стану? 3. Чи можу я вимагати відновлення моєї роботи, зокрема дистанційно, з урахуванням моїх обставин? 4. Які ще гарантії або пільги передбачені законом для працівників з неповнолітніми дітьми у воєнний час? 5. Чи маю право на соціальну відпустку на дітей до 15 років

     Переглянути відповідь

    Марія (22 квітень 2025)

    Добрий день,працювала в компанії з 2019 року розлучена,виховую дитину сама в цьому році звільнилася і на новій роботі сказали що я маю право на соціальну відпустку,хоча в тій компанії навіть словом не обмовилися.Чи я маю право вимагати грошову компенсацію за ці роки що я не брала відпустку

     Переглянути відповідь

    Oleksandr Dryzhov (15 липень 2024)

    Доброго дня.чи можу я військовий виїхати за кордон до родини у відпустку, якщо маю депортацію в Польщі на 5років

     Переглянути відповідь

    Вікторія ( 4 липень 2024)

    В колективному договорі методисту ДЮСШ вказано додаткову відпустку за ненормований роб.день в кількості 6кл.дн. Працівник вийшов з профспілки 3 роки назад, але хоче взяти за 2 роки цю додаткову відпустку. Чи правомірно надати ці дні до.відпустки?

     Переглянути відповідь

    Вікторія (24 червень 2024)

    Помічник вихователя має щорічну відпустку 28кл.дн, чи 24кл.дн. основної щорічної відпустки і 4 згідно колективного договору. Якщо працівник має 24кл.дн. відпустки і є інвалідом, наприклад 2 групи, то він має збільшену основну відпустку 30кл.дн., а не додаткову 6кл.дн? Як писати цей наказ?

     Переглянути відповідь

    Вікторія (24 червень 2024)

    У директор ЗДО працює внутрішнім сумісником, а саме вихователем. Хто погоджує наказ на відпустку вихователя? Чи має право директор сам на себе писати наказ? Також питання.. Директору 42кл.дн відпустки(за осн.місцем роботи), а вихователю 56кл.дн.(внутр.суміснику)? Дякую за відповідь

     Переглянути відповідь

    Світлана (13 червень 2024)

    Добрий день. Я мати двох дітей (16 і 9 років). З сином якому 16 років, я жінка. яка не перебуває у шлюбі й у свідоцтві про народження дитини якої нема запису про батька дитини або запис про батька зроблено в установленому порядку за вказівкою матері (маю витяг із статті 135). А з дочкою якій 9 років. я вдова. Питання: Яка тривалість додаткової відпустки? 10 календарних днів, чи 17 календарних днів. Наперед дякую за відповідь.

     Переглянути відповідь

    Ольга ( 7 червень 2024)

    Доброго дня. В дитячому садочку займаю посаду директора і маю педагогічне навантаження в основний робочий час.чи маю відпрацьовувати години вихователя під час щорічної відпустки за основним робочим місцем?

     Переглянути відповідь

    Марина (27 травень 2024)

    Добрий день) Я працюю в освіті. У серпні 2023 року була в безплатній відпустці близько двох тижнів. Тепер мені належить літня відпустка 56 календарних днів. Мені повідомляють на роботі, оскільки я була у безплатній відпустці, то нарахують менше відпускних днів, відповідно і оплата. Чи це правомірно? В якому документі про це написано? Я інвалід 3 групи. Дякую!

     Переглянути відповідь

    Знанецька Наталя (29 квітень 2024)

    Таке питання,чи маю право на відпустку від підприємства після проходження строкової служби на протязі трьох років (2021-2024) на скільки днів,чи це оплатна чи ні?

     Переглянути відповідь

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

Часто шукають

↑ Вгору