- Робота в Україні
- →
- Онлайн консультація юриста
- →
- Прийом на роботу
Прийом на роботу #110904
Питання від IGOR ( 6 вересень 2021):
Доброго вечора.
В нас виникла слідуючи ситуація - мого сина , учня 10го класу , директор школи перевів з одного класу в інший не поставивши до відому ні батьків, ні класного керівника. Син отримав сильну психологічну травму. Був словесний тиск з боку директора. Однокласники протягом двох уроків заспокоювали його.
Син ще не повнолітній.
Він не має проблем ні з поведінкою ні з успішністю в навчанні. Дружина є головою батьківського комітету вже 10 років.
Хочу запитати на скільки правомірні дії директора школи і яка процедура переведення учня з одного класу в інший?
Заздалегідь Вам дякую!
Гарного вечора.
Ответ юриста (14 вересень 2021) :
Доброго дня! відповідно до ст. 23 Закону України "Про освіту" Держава гарантує академічну, організаційну, фінансову і кадрову автономію закладів освіти.
Також згідно ст. 26 цього закону:
1.Керівник закладу освіти здійснює безпосереднє управління закладом і несе відповідальність за освітню, фінансово-господарську та іншу діяльність закладу освіти.
Повноваження (права і обов’язки) та відповідальність керівника закладу освіти визначаються законом та установчими документами закладу освіти.
Керівник є представником закладу освіти у відносинах з державними органами, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами і діє без довіреності в межах повноважень, передбачених законом та установчими документами закладу освіти.
3. Керівник закладу освіти в межах наданих йому повноважень:
організовує діяльність закладу освіти;
вирішує питання фінансово-господарської діяльності закладу освіти;
призначає на посаду та звільняє з посади працівників, визначає їх функціональні обов’язки;
забезпечує організацію освітнього процесу та здійснення контролю за виконанням освітніх програм;
забезпечує функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти;
забезпечує умови для здійснення дієвого та відкритого громадського контролю за діяльністю закладу освіти;
сприяє та створює умови для діяльності органів самоврядування закладу освіти;
сприяє здоровому способу життя здобувачів освіти та працівників закладу освіти;
забезпечує створення у закладі освіти безпечного освітнього середовища, вільного від насильства та булінгу (цькування), у тому числі:
з урахуванням пропозицій територіальних органів (підрозділів) Національної поліції України, центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, головного органу у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну правову політику, служб у справах дітей та центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді розробляє, затверджує та оприлюднює план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти;
розглядає заяви про випадки булінгу (цькування) здобувачів освіти, їхніх батьків, законних представників, інших осіб та видає рішення про проведення розслідування; скликає засідання комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) для прийняття рішення за результатами проведеного розслідування та вживає відповідних заходів реагування;
забезпечує виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу (цькування);
повідомляє уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України та службі у справах дітей про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти;
здійснює інші повноваження, передбачені законом та установчими документами закладу освіти.
Прийом на роботу, інші питання
Павло (21 жовтень 2024)
Доброго дня.
В коледжі заступник директора з навчальної роботи, мав навантаження 210 годин.
Наразі потрібно звільнити з посади заступника директора, та оформити на постійне місце робити з навантаженням 210 годин.
Чи є законні підстави які дозволяють оформити на постійне місце роботи викладача з навантаженням 0,29 ?
Якщо ні, то які статті закону це забороняють.
Тому що, бухгалтерія говорить що на основну роботу з таким навантаженням не можна приймати
Переглянути відповідь
Ніка (22 вересень 2024)
Чи правомірне прийняття на роботу студента 4 курсу педагогічного коледжу на посаду вчителя початкових класів, за умови "кадрового голоду"?
Переглянути відповідь
Вікторія (22 вересень 2024)
Чи правомірно в одному садочку підсобного працівника перевести на кухаря? Чи спочатку потрібно звільнити, а потім прийняти?
Переглянути відповідь
Вікторія (22 вересень 2024)
Добрий день. Чи можливе переведення з гімназії вчителя на вихователь ЗДО (садочка), якщо одна міська рада? Якщо у вчителя є вища категорія (14 розряд), то після отримання сертифікату про підвищення кваліфікації, який буде розряд? І в які строки має бути проведена атестація?
Переглянути відповідь
олена (23 серпень 2024)
Доброго дня. Працівник має диплом неповної вищої освіти, молодший спеціаліст . технік-технолог. Навчається на заочному відділенні гідрометеорологічного коледжу за професією технік-метеоролог. Чи має вона право працювати на посаді техніка-метеоролога під час здобуття даної освіти та де можна ознайомитись з Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників випуск 75 Гідрологія та Метеорологія. Дякую.
Переглянути відповідь
Алина крачковская (31 липень 2024)
Добрий день. Чи має право студент 3-го курсу педагогічного коледжу працювати логопедом (за фахом) у дитячому реабілітаційному центрі? Дякую
Переглянути відповідь
Игорь (26 липень 2024)
В центре занятости требуют цивільно-правовий договір за 2012 год. У меня его нет. Организация в 2021 году объявила себя банкротом. На звонки не отвечает. Получить я договор не могу. В центре занятости говорят, что без него меня не зарегистрирую. Имеют ли они на это право. Что мне делать без этого договора? Получается я теперь никогда не смогу стать в центре занятости?
Переглянути відповідь
Валентина (13 липень 2024)
Вітаю! Місяць назад влаштувалася прибиральницею в АТБ. Керуюча при прийомі на роботу віддала мені назад мою трудову (вже після перевірки з відділу кадрів) зі словами, що вона зберігається в мене. Вдома я подивилася - запису про АТБ там немає. Певно, що моя трудова могла не сподобатися керуючій або відділу кадрів, бо я багато працювала без оформлення, тому є по кілька років перерви в записах, плюс були періоди, коли часто міняла роботу. Я кілька місяців шукала роботу, тому мене влаштовує без запису в трудовій. Але хочу дізнатися, які в мене права, чи йде стаж, чи матиму лікарняні й відпустки? Де можна перевірити, за яким договором я працюю?
Переглянути відповідь
ВІКТОРІЯ ( 4 липень 2024)
Чи можна займати в одній школі дві посади.Щиро дякую за відповідь, я написала заяву прошу прийняти мене на ставку педагог-організатора, та залишити за мною 0,5 ставки бібліотекаря гімназії. Але відповідь від керівництва була що не можу займати дві посади і тоді вони надають 0.5 ст.
Переглянути відповідь
Вікторія (27 червень 2024)
Доброго дня, можна займати дві посади в школі, прийнята на 0,5 ст. бібліотекарем, освіта вища, стаж 20 років, і дати ставку педагог-організатора. Сказали що не дозволено займати дві посади, лише можна на 0,5 ст.
Гарно дякую
Переглянути відповідь