UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Онлайн консультація юриста
  3. Відпустка

Відпустка #111261

Питання від Ольга (25 липень 2022):
Добрий день. Я знаходилась в відпустці без збереження зарплати з березня до 15 липня 2022 року у зв'язку з воєнним станом. Написала заяву на щорічну основну відпустку тривалістю 24 кал. дні. 19 липня вступив в силу новий закон зі змінами. Мене повідомили, що я маю відпустку тільки за відпрацьовані дні, а дні ,коли я була в відпустці за свій рахунок, не враховуються до трудового стажу для відпустки. Але заяву на відпустку я писала до набрання чинності закону 19 липня і тоді відпустка за свій рахунок враховувались до трудового стажу. Чи має закон зворотню силу? Чи правомірно зі мною поступили. Буду вдячна за відповідь.

Ответ юриста (28 липень 2022) :

Доброго дня! згідно ст. 26 ЗУ "Про відпустки" ст. 26. Відпустка без збереження заробітної плати за згодою сторін За сімейними обставинами та з інших причин працівнику може надаватися відпустка без збереження заробітної плати на термін, обумовлений угодою між працівником та власником або уповноваженим ним органом, але не більше 15 календарних днів на рік. У разі встановлення Кабінетом Міністрів України карантину відповідно до Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" термін перебування у відпустці без збереження заробітної плати на період карантину не включається у загальний термін, встановлений частиною першою цієї статті. Головне управління Держпраці у Київській області надало роз'яснення Статтею 9 Закону України «Про відпустки» передбачено, що до стажу роботи, який дає право на щорічну основну відпустку, зараховуються, зокрема, час, коли: 1) працівник фактично не працював, але за ним зберігалося місце роботи (посада); 2) такому працівнику не виплачувалася заробітна плата у зв’язку з перебуванням у відпустці без збереження заробітної плати, передбаченої статтями 25, 26 Закону України «Про відпустки». Тривалість відпусток без збереження заробітної плати, які надаються за угодою сторін відповідно до статті 26 Закону України «Про відпустки», обмежена 15 календарними днями на рік. Разом з тим, особливості трудових відносин у період воєнного стану, не передбачені іншими актами трудового законодавства, визначені Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану». Зокрема, статтею 12 цього Закону передбачено, що протягом періоду дії воєнного стану роботодавець на прохання працівника може надавати йому відпустку без збереження заробітної плати без обмеження строку, встановленого частиною першою статті 26 Закону про відпустки. Таким чином, відпустка без збереження заробітної плати, яка надається упродовж дії воєнного стану, надається відповідно до статті 26 Закону України «Про відпустки» і включається до стажу, який дає право на щорічну основну відпустку. http://kiev.dsp.gov.ua/novyny/chy-daie-period-vidpustky-bez-zberezhennia-zarobitnoi-platy-pid-chas-voiennoho-stanu-pravo-na-shchorichnu-vidpustku/#:~:text=Зокрема%2C%20статтею%2012%20цього%20Закону,статті%2026%20Закону%20про%20відпустки.

Відпустка, інші питання

    Наталя (29 травень 2025)

    Я працюю в державній установі, яка наразі знаходиться в зоні бойових дій. У зв’язку з небезпекою більшість працівників було переведено на дистанційну роботу. Я перебуваю за кордоном із двома неповнолітніми дітьми (одна дитина навчається онлайн в українській школі), і на час воєнного стану мене роботодавець відправив у відпустку за власний рахунок (без збереження зарплати). Прошу надати правову оцінку моєї ситуації та відповісти на наступні питання: 1. Чи маю я право вимагати від роботодавця переведення мене на дистанційну роботу, як і інших працівників? 2. Чи є законні підстави для того, щоб роботодавець змусив мене перебувати у відпустці за власний рахунок весь період воєнного стану? 3. Чи можу я вимагати відновлення моєї роботи, зокрема дистанційно, з урахуванням моїх обставин? 4. Які ще гарантії або пільги передбачені законом для працівників з неповнолітніми дітьми у воєнний час? 5. Чи маю право на соціальну відпустку на дітей до 15 років

     Переглянути відповідь

    Марія (22 квітень 2025)

    Добрий день,працювала в компанії з 2019 року розлучена,виховую дитину сама в цьому році звільнилася і на новій роботі сказали що я маю право на соціальну відпустку,хоча в тій компанії навіть словом не обмовилися.Чи я маю право вимагати грошову компенсацію за ці роки що я не брала відпустку

     Переглянути відповідь

    Oleksandr Dryzhov (15 липень 2024)

    Доброго дня.чи можу я військовий виїхати за кордон до родини у відпустку, якщо маю депортацію в Польщі на 5років

     Переглянути відповідь

    Вікторія ( 4 липень 2024)

    В колективному договорі методисту ДЮСШ вказано додаткову відпустку за ненормований роб.день в кількості 6кл.дн. Працівник вийшов з профспілки 3 роки назад, але хоче взяти за 2 роки цю додаткову відпустку. Чи правомірно надати ці дні до.відпустки?

     Переглянути відповідь

    Вікторія (24 червень 2024)

    Помічник вихователя має щорічну відпустку 28кл.дн, чи 24кл.дн. основної щорічної відпустки і 4 згідно колективного договору. Якщо працівник має 24кл.дн. відпустки і є інвалідом, наприклад 2 групи, то він має збільшену основну відпустку 30кл.дн., а не додаткову 6кл.дн? Як писати цей наказ?

     Переглянути відповідь

    Вікторія (24 червень 2024)

    У директор ЗДО працює внутрішнім сумісником, а саме вихователем. Хто погоджує наказ на відпустку вихователя? Чи має право директор сам на себе писати наказ? Також питання.. Директору 42кл.дн відпустки(за осн.місцем роботи), а вихователю 56кл.дн.(внутр.суміснику)? Дякую за відповідь

     Переглянути відповідь

    Світлана (13 червень 2024)

    Добрий день. Я мати двох дітей (16 і 9 років). З сином якому 16 років, я жінка. яка не перебуває у шлюбі й у свідоцтві про народження дитини якої нема запису про батька дитини або запис про батька зроблено в установленому порядку за вказівкою матері (маю витяг із статті 135). А з дочкою якій 9 років. я вдова. Питання: Яка тривалість додаткової відпустки? 10 календарних днів, чи 17 календарних днів. Наперед дякую за відповідь.

     Переглянути відповідь

    Ольга ( 7 червень 2024)

    Доброго дня. В дитячому садочку займаю посаду директора і маю педагогічне навантаження в основний робочий час.чи маю відпрацьовувати години вихователя під час щорічної відпустки за основним робочим місцем?

     Переглянути відповідь

    Марина (27 травень 2024)

    Добрий день) Я працюю в освіті. У серпні 2023 року була в безплатній відпустці близько двох тижнів. Тепер мені належить літня відпустка 56 календарних днів. Мені повідомляють на роботі, оскільки я була у безплатній відпустці, то нарахують менше відпускних днів, відповідно і оплата. Чи це правомірно? В якому документі про це написано? Я інвалід 3 групи. Дякую!

     Переглянути відповідь

    Знанецька Наталя (29 квітень 2024)

    Таке питання,чи маю право на відпустку від підприємства після проходження строкової служби на протязі трьох років (2021-2024) на скільки днів,чи це оплатна чи ні?

     Переглянути відповідь

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

Часто шукають

↑ Вгору