UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
 1. Робота в Україні
 2. Онлайн консультація юриста
 3. Відпустка

Відпустка #111538

Питання від Наталія ( 7 серпень 2023):
Доброго дня,я розлучена з лютого 2019 року,виховую дитину 11 років ,батько участі у вихованні не бере та аліменти не сплачує(не подавала на аліменти),чи можу я взяти відпустку відповідно до ст.19 ЗУ про відпустку як одинока мати ,та чи можу я забрати невикористані відпустки з 2019 року по 2023 рік на дитину

Ответ юриста (17 серпень 2023) :

Доброго дня! Відпустку відповідно до ст. 19 ЗУ «Про відпустки» Ви не зможете, оскільки Ви не підпадаєте підкатегорії осіб, які зазначені в цій статті, а також Ви не маєте статусу одинокої матері. У Положенні «Про порядок призначення і виплати допомоги вагітним жінкам, багатодітним і одиноким матерям» зазначалось, що самотня мати – це жінка, що не перебуває у шлюбі і має дітей, у свідоцтві про народження яких запис про батька дитини відсутній або зроблений у встановленому порядку за вказівкою матері. З даного положення випливає, що до категорії одиноких матерів не відносили розлучених жінок, тобто тих, що розірвали шлюб з батьком дитини. Постановою Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів», одинокою матір’ю була визнана «жінка, яка не перебуває у шлюбі і у свідоцтві про народження дитини якої відсутній запис про батька дитини або запис про батька зроблено в установленому порядку за вказівкою матері, або вдова, інша жінка, яка виховує і утримує дитину сама». Щоб отримати соціальну допомогу, одинокі матері повинні по місцю реєстрації звертатись до органів праці та соціального захисту населення. Такими органами є: • центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері сім’ї та дітей (Міністерство соціальної політики України) • центральний орган виконавчої влади, який реалізує державну політику з питань державного контролю за додержанням вимог законодавства під час надання соціальної підтримки та з питань захисту прав дітей. (Державна соціальна служба України) • відповідні структурні підрозділи обласних, Київської та Севастопольської міських, районних державних адміністрацій, виконавчих органів міських і районних у містах рад. Допомога може бути призначена за місцем фактичного проживання за умови подання довідки про неодержання зазначеної допомоги в органі праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації. https://jurfem.com.ua/ Також зазначу, якщо жінка має лише одну дитину віком до 15 років, то право на додаткову відпустку у неї з'являється того ж року, коли народжується друга дитина за умови, що вона в цей рік працювала. Право це тримає до того року вклистопада 1996 р. № 504/96-ВР Відповідно до ст. 74 КЗпП та ст. 2 Закону № 504 кожний громадянин України, який працює на підприємстві, в установі, організації будь-якої форми власності, виду діяльності та галузевої належності або у фізичної особи, має право на щорічну відпустку. Іноземні громадяни та особи без громадянства, які працюють в Україні, також мають таке право нарівні з громадянами України.лючно, коли дитина досягає граничного віку (15 або 18 років).

Відпустка, інші питання

  Марина (27 травень 2024)

  Добрий день) Я працюю в освіті. У серпні 2023 року була в безплатній відпустці близько двох тижнів. Тепер мені належить літня відпустка 56 календарних днів. Мені повідомляють на роботі, оскільки я була у безплатній відпустці, то нарахують менше відпускних днів, відповідно і оплата. Чи це правомірно? В якому документі про це написано? Я інвалід 3 групи. Дякую!

   Переглянути відповідь

  Знанецька Наталя (29 квітень 2024)

  Таке питання,чи маю право на відпустку від підприємства після проходження строкової служби на протязі трьох років (2021-2024) на скільки днів,чи це оплатна чи ні?

   Переглянути відповідь

  Знанецька Наталя (29 квітень 2024)

  Доброго дня.В мене таке питання.Син працював на підприємстві в 2021 був призваний на строкову службу, В 2024 демобілізувався чи має він право на відпустку за місцем роботи,на скільки днів? це буде опачуватись чи ні?Дякую.

   Переглянути відповідь

  Рита (19 квітень 2024)

  Доброго дня! Я працюю педагогічним працівником. З 2021 по 2024 р., перебувала у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Також маю ще одну дитину 8 років. Скажіть, будь ласка, чи нараховувались мені соціальні відпустки по догляду за двома дітьми за час декретної відпустки (3 роки -30 календарних днів) і чи маю я їх право забрати після виходу на роботу?

   Переглянути відповідь

  оксана ( 7 грудень 2023)

  Доброго дня! Цікавить питання відпустки за власний рахунок на 90 днів. Хочу виїхати за кордон та подавитися на директиву. Чи можу я взяти на роботі таку відпустку? Яка процедура, та докуенти я аю надати в бухгалтерію в такому випадку? Дякую!

   Переглянути відповідь

  Олена (22 листопад 2023)

  Працюю медсестрою в лікарні. Графік сутки через троє. Якщо останне чергування 13 грудня,з якого числа маю право вийти у відпустку.

   Переглянути відповідь

  Марія (22 листопад 2023)

  Навчальна сесія вчителя ,що працює за сумісництвом не оплачується,будь ласка, підкажіть підставу.

   Переглянути відповідь

  Дмитрий ( 7 листопад 2023)

  Сколько дней отпуска имеет инкассатор в Украине ? Спасибо .

   Переглянути відповідь

  Світлана (20 вересень 2023)

  Доброго дня. Директор, єдиний працівник ТОВ, знаходився три місяці в відпустці без збереження заробітної плати на період воєнного стану. Вийшов з відпустки на роботу 01.09.2023 року. Чи можна в табелях обліку робочого часу за цих три місяці, які директор був у відпустці, вказати дату складання табелів 01.09.2023 ?

   Переглянути відповідь

  Вікторія (28 серпень 2023)

  Добрий день. Я працюю в школі вчителем. Під час літньої відпустки була на лікарняному 7 днів. Чи можу отримати грошову компенсацію замість відпустки, яку пропонують мені взяти на осінніх канікулах?

   Переглянути відповідь

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

Часто шукають

↑ Вгору