UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Онлайн консультація юриста
  3. Прийом на роботу

Прийом на роботу #111545

Питання від Світлана (14 серпень 2023):
Доброго вечора. Працюю вчителем в школі. Отримала відмову від директора, в отриманні відпустки за власний рахунок в вересні. Чи це правомірно і чи можуть бути якісь мої дії дальше.

Ответ юриста (17 серпень 2023) :

Доброго дня! Державною службою України з питань праців було надано роз’яснення, в якому зазначено що, роботодавець може відмовити у наданні працівнику відпустки, але у випадках, коли така відпустка надається за угодою сторін. Статтею 12 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» передбачено, що у період дії воєнного стану роботодавець може відмовити працівнику у наданні будь-якого виду відпусток (крім відпустки у зв’язку вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку), якщо такий працівник залучений до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури. Всім іншим працівникам, як у мирний час так і під час дії воєнного стану, може бути відмовлено у наданні тільки тих відпусток, надання яких здійснюється за угодою між працівником і роботодавцем. Так, наприклад, протягом періоду дії воєнного стану роботодавець на прохання працівника може надавати йому відпустку без збереження заробітної плати без обмеження строку, встановленого частиною першою статті 26 Закону України «Про відпустки» (15 календарних днів). Відповідно, оскільки така відпустка без збереження заробітної плати надається за угодою між працівником і роботодавцем, роботодавець може відмовити працівнику у наданні такої відпустки. Оформлення відпусток без збереження заробітної плати, передбачених статтями 25, 26 Закону України «Про відпустки» є правом, а не обов’язком працівника. При цьому надання відпусток, передбачених статтею 25 Закону України «Про відпустки», здійснюється роботодавцем в обов’язковому порядку за ініціативою працівника, а надання відпусток, передбачених статтею 26 вищезгаданого закону, здійснюється за згодою сторін. У Мінекономіки зауважують, що в умовах воєнного часу роботодавець має право відмовляти у наданні відпусток працівникам, задіяних у роботах з підтримання критичної інфраструктури та життєзабезпечення, у випадках, коли це прямо не заборонено законом. Відмова у наданні працівнику відпустки має бути пов’язана з необхідністю виконувати певний обсяг робіт, який спрямований на забезпечення безпеки та обороноздатності держави. В інших випадках навпаки доцільно надавати працівникам за їх бажанням щорічні, соціальні відпустки та відпустки без збереження заробітної плати.

Прийом на роботу, інші питання

    Алина крачковская (31 липень 2024)

    Добрий день. Чи має право студент 3-го курсу педагогічного коледжу працювати логопедом (за фахом) у дитячому реабілітаційному центрі? Дякую

     Переглянути відповідь

    Игорь (26 липень 2024)

    В центре занятости требуют цивільно-правовий договір за 2012 год. У меня его нет. Организация в 2021 году объявила себя банкротом. На звонки не отвечает. Получить я договор не могу. В центре занятости говорят, что без него меня не зарегистрирую. Имеют ли они на это право. Что мне делать без этого договора? Получается я теперь никогда не смогу стать в центре занятости?

     Переглянути відповідь

    Валентина (13 липень 2024)

    Вітаю! Місяць назад влаштувалася прибиральницею в АТБ. Керуюча при прийомі на роботу віддала мені назад мою трудову (вже після перевірки з відділу кадрів) зі словами, що вона зберігається в мене. Вдома я подивилася - запису про АТБ там немає. Певно, що моя трудова могла не сподобатися керуючій або відділу кадрів, бо я багато працювала без оформлення, тому є по кілька років перерви в записах, плюс були періоди, коли часто міняла роботу. Я кілька місяців шукала роботу, тому мене влаштовує без запису в трудовій. Але хочу дізнатися, які в мене права, чи йде стаж, чи матиму лікарняні й відпустки? Де можна перевірити, за яким договором я працюю?

     Переглянути відповідь

    ВІКТОРІЯ ( 4 липень 2024)

    Чи можна займати в одній школі дві посади.Щиро дякую за відповідь, я написала заяву прошу прийняти мене на ставку педагог-організатора, та залишити за мною 0,5 ставки бібліотекаря гімназії. Але відповідь від керівництва була що не можу займати дві посади і тоді вони надають 0.5 ст.

     Переглянути відповідь

    Вікторія (27 червень 2024)

    Доброго дня, можна займати дві посади в школі, прийнята на 0,5 ст. бібліотекарем, освіта вища, стаж 20 років, і дати ставку педагог-організатора. Сказали що не дозволено займати дві посади, лише можна на 0,5 ст. Гарно дякую

     Переглянути відповідь

    Олександр (15 травень 2024)

    Доброго дня Працював в лісовому господарстві Мій вік 57років Загальний стаж 34 з них 13 років пільгового стажу ,сказали можу оформлятися на пенсію ,звільнився подав документи на призначення пенсії ,і прийшла відмова ,чому так ? Залишився без роботи і без пенсії

     Переглянути відповідь

    Світлана (11 травень 2024)

    Добрий день. Який КВЕД потрібно додати фоп, якщо я виготовляю та продаю керамічні вироби - посуд (тарілки, чашки, горщики) та проводжу майстер класи по іх виготовленню. Дякую

     Переглянути відповідь

    Світлана (24 квітень 2024)

    Доброго дня. Плануємо прийняти на роботу працівницю яка перебуває у відпустці по догляду за дитиною до 3 років. Чи можемо оформити на неповний робочий день, щоб вона не втратила допомоги, які додаткові документи потрібно, і як правильно прописати це в трудовому договорі.

     Переглянути відповідь

    Олексій (15 квітень 2024)

    Доброго дня, підкажіть будь-ласка, чи можна призначити за суміщенням керівника (директор, бюджетна сфера) на посаду наукового співробітника у цій же установі на 0,25 ставки або більше? На скільки розумію обмеження наразі немає, ні з антикорупційних заборон (наукова діяльність), ні з інших нормативних документів. І якщо можливо не зовсім зрозуміло, хто повинен підписати наказ на таке призначення (сам на себе або хтось за його відсутності, або за погодженням з вищим керівництвом) і як він буде підпорядковуватись своєму підлеглому на час виконання роботи. Хто повинен його проінструктувати. На скільки розумію має такі ж права як і всі працівники, але все ж є свої особливості.

     Переглянути відповідь

    Світлана (12 березень 2024)

    Добрий день! Підкажіть будь ласка, як правильно оформити на роботу працівника на 0,25 ставки лікарем-стоматологом-ортопедом та на 0,25 ставки лікарем-стоматолгом-хірургом? Чи можлива в цьому випадку робота за сумісництвом на двох посадах на одному підприємстві? Чи правильніше буде визначити одну посаду, як основне місце роботи?

     Переглянути відповідь

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

Часто шукають

↑ Вгору