UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Онлайн консультація юриста
  3. Декрет / лікарняний

Декрет / лікарняний #111643

Питання від Софія (11 січень 2024):
Доброго дня. Я працюю на неофіційній роботі, сказала що вагітна хочу піти на офіційну роботу, мені пропонує зараз директор, що він може мене оформити як Фоп, але не як наймана працівниця, підскажіть будь ласка як краще діяти оформлюватись, чи шукати роботу де буду оформлена як наймана працівниця. Що краще. Який термін потрібно відпрацювати щоб получити декретну відпуску і виплати. І хотіла дізнатись чи потрібно платити пенсійне для оформлення.

Ответ юриста (25 січень 2024) :

Доброго дня! Багато власників бізнесу на українському ринку праці відмовляються від працевлаштування працівників за трудовим договором, натомість альтернативою обирають співпрацю з фізичними особами — підприємцями (далі — ФОП). У такий спосіб роботодавці намагаються оптимізувати свої витрати на податки, які мали б сплачувати за найманих працівників. Така практика дозволяє розраховуватись із працівником за виконану роботу в безготівковому вигляді замість виплат зарплат «у конверті», що також поширено в Україні та є незаконним. Для середньостатистичного працівника робота на підприємстві, в установі, організації (далі — підприємство) в статусі ФОП не завжди є зрозумілим форматом співпраці і часто навіть лякає. Натомість чимало роботодавців вже на співбесіді пропонують два варіанти співпраці: за трудовим договором або за цивільно-правовим — як ФОП. Чим відрізняється одна форма роботи від іншої з юридичної точки зору, звісно, мало хто пояснює, оскільки більшість роботодавців самі не знають, у чому полягає різниця між ними, але про економію у витратах зазвичай говорять всі. У чому різниця роботи за трудовим договором та як ФОП? Робота в статусі ФОП на певне підприємство — це виключно цивільно-правові відносини. Тобто юридично ми маємо два суб’єкти господарської діяльності, які вирішили співпрацювати, надаючи певні послуги або виконуючи роботи. За таких умов ФОП не є працівником та на нього не поширюється трудове законодавство. Отже, юридичними відмінностями між трудовим договором з працівником і цивільно-правовими договором з ФОП є те, що процес трудової діяльності працівника регулює трудове законодавство, а цивільно-правовий договір є відносинами між підприємцями та має на меті досягнення певного результату послуг або роботи. Фактично ФОП отримує клієнта, для якого виконує певні завдання, і сам організовує процес надання послуг або виконання робіт. https://www.kadrovik.ua/content/oformlennya-pratsivnykiv-pryvatnymy-pidpryyemtsyamy Отже, враховуючи викладене не раджу Вам відкривати ФОП, краще знайти роботу де працівників приймають на роботу офіційно. Щодо декретних - декретні виплати (відпустка у зв'язку з вагітністтю та пологами) надаються у розмірі 100% середньої зарплати (доходу) та не залежать від страхового стажу. Ці виплати фінансуються із коштів Пенсійного фонду України. Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами є правом, а не обов’язком для працівниці. Якщо жінка хоче продовжувати працювати, вона має право самостійно вирішити, коли вийти в декрет. Допомога виплачується за кожен фактичний день перебування жінки у відпустці, а не за тривалість лікарняного листа. Жінка, яка офіційно працює, отримує допомогу у розмірі 100% середньої заробітної плати за кошти ФСС (сума розрахована за весь період декретної відпустки). Якщо Ви офіційно не працюєте і не знайдете собі офіційну роботу до пологів в такому разі для того, щоб отримати виплати, потрібно звернутися до органу соціального захисту населення.

Декрет / лікарняний, інші питання

    Лілія ( 5 липень 2024)

    Вітаю, в 2019 р.пішла в декретну відпустку по догляду за дитиною, в 2021 р. Була звільнена за згодою сторін ( трудову із відповідним записом роботодавець надіслав) , надалі ніде не працювала офіційно.Наразі знову вагітна , при оформлені лікарняного підтягло , що я застрахована ( працевлаштована) роботодавець не подав дані в ПФУ про зміни і я досі рахувалась як в декреті . Що робити? Хто повинен виплатити доводові соціальний фонд як непрацюючій чи роботодавець який не вніс зміни?

     Переглянути відповідь

    Зина (20 травень 2024)

    Добрый вечер, скажите пожалуйста когда лучше отгулять отпуск и детские дни? Прям перед декретом или после отпуска ещё выйти поработать? Меня интересует чтоб не потерять деньги, говорят если после отпуска в декрет мало заплатят

     Переглянути відповідь

    Галина ( 9 травень 2024)

    Доброго дня! Я працюю вчителем і мала б піти на щорічну відпустку в червні 2024 року. 30 тиждень вагітності також припадає на червень 2024 року. Чи можу я піти у щорічну відпустку повністю, перервавши її лікарняним, розраховуючи на її продовження після закінчення лікарняного?

     Переглянути відповідь

    Анастасія ( 8 квітень 2024)

    Доброго дня! Я являюсь ФОП і паралельно оформлена за сумісництвом на інший ФОП. Чи можу претендувати на виплату декретних по своєму ФОП і за сумісництвом? Якщо так, що для цього потрібно? Завчасно вдячна за відповідь!

     Переглянути відповідь

    Оля (25 березень 2024)

    Доброго дня ,рік назад оформлялась в декрет як ФОП і за рік сплачувала податки і знову завагітніла чі маю я за цією дитиною право на декретні як ФОП ?

     Переглянути відповідь

    Валентина (24 березень 2024)

    Работаю в данной компании с 2 октября 2023 года. В декретный отпуск должна уходить в середине сентября этого года. Оклад 6500 в месяц. На какую сумму декретных я могу расчитывать ? И влияет ли что я отработаю меньше года ?

     Переглянути відповідь

    Ганна ( 5 березень 2024)

    Я зараз вагітна і працюю поки що без оформлення. Чи потрібно мені якнайшвидше оформитись на роботі чи можна це зробити за 3 місяці до декрету? Чи впливає це на суму виплат?

     Переглянути відповідь

    Каріна (15 лютий 2024)

    ДОБРИЙ ДЕНЬ! Декрет планується у травні місяці,планують оформити з 1 квітня на мінімальну заробітну плату. Чи буде у такому випадку допомога при вагітності та у якому розмірі? Чи краще оформитись в березні?

     Переглянути відповідь

    Поліна ( 1 лютий 2024)

    Добрий день. Підкажіть будь ласка чи порушує бухгалтер терміни оплати лікарняного по вагітності та пологах,і що робити, якщо все ж таки порушив?! Ситуація така 29.12.2023 моїм лікарем був відкритий лікарняний по вагітності і пологах, за інформацією з пенсійного фонду 17.01.2024р ними були переведені кошти на оплату лікарняного і за їх же поясненням кошти я мала отримати у найближчу виплату зарплату або авансу. 31.01.2024р. усі працівники отримали заробітну плату, але мені кошти за лікарняний так і надійшли. Що робити у такій ситауції і куди звертатися?! Дякую

     Переглянути відповідь

    Софія (29 січень 2024)

    Добрий день! Я була переведена на вищу посаду, яка була декретна (в заяві на переведення так і писало, до часу як не вийде основний працівник), так доля склалася, що я теж з цієї посади пішла в декрет і зараз знаходжуся у відпустці по догляду за дитиною до 3 років(дитині 9 місяців)..знаходячись в декреті я знову вагітна, і буду ставати на облік…підкажіть чи можу я розраховувати на виплати по ЛН до пологів і післяпологових (126 днів) якщо вийшла основний працівник (місяць як вийшла). Дякую

     Переглянути відповідь

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

Часто шукають

↑ Вгору