UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Онлайн консультація юриста
  3. Декрет / лікарняний

Декрет / лікарняний #111643

Питання від Софія (11 січень 2024):
Доброго дня. Я працюю на неофіційній роботі, сказала що вагітна хочу піти на офіційну роботу, мені пропонує зараз директор, що він може мене оформити як Фоп, але не як наймана працівниця, підскажіть будь ласка як краще діяти оформлюватись, чи шукати роботу де буду оформлена як наймана працівниця. Що краще. Який термін потрібно відпрацювати щоб получити декретну відпуску і виплати. І хотіла дізнатись чи потрібно платити пенсійне для оформлення.

Ответ юриста (25 січень 2024) :

Доброго дня! Багато власників бізнесу на українському ринку праці відмовляються від працевлаштування працівників за трудовим договором, натомість альтернативою обирають співпрацю з фізичними особами — підприємцями (далі — ФОП). У такий спосіб роботодавці намагаються оптимізувати свої витрати на податки, які мали б сплачувати за найманих працівників. Така практика дозволяє розраховуватись із працівником за виконану роботу в безготівковому вигляді замість виплат зарплат «у конверті», що також поширено в Україні та є незаконним. Для середньостатистичного працівника робота на підприємстві, в установі, організації (далі — підприємство) в статусі ФОП не завжди є зрозумілим форматом співпраці і часто навіть лякає. Натомість чимало роботодавців вже на співбесіді пропонують два варіанти співпраці: за трудовим договором або за цивільно-правовим — як ФОП. Чим відрізняється одна форма роботи від іншої з юридичної точки зору, звісно, мало хто пояснює, оскільки більшість роботодавців самі не знають, у чому полягає різниця між ними, але про економію у витратах зазвичай говорять всі. У чому різниця роботи за трудовим договором та як ФОП? Робота в статусі ФОП на певне підприємство — це виключно цивільно-правові відносини. Тобто юридично ми маємо два суб’єкти господарської діяльності, які вирішили співпрацювати, надаючи певні послуги або виконуючи роботи. За таких умов ФОП не є працівником та на нього не поширюється трудове законодавство. Отже, юридичними відмінностями між трудовим договором з працівником і цивільно-правовими договором з ФОП є те, що процес трудової діяльності працівника регулює трудове законодавство, а цивільно-правовий договір є відносинами між підприємцями та має на меті досягнення певного результату послуг або роботи. Фактично ФОП отримує клієнта, для якого виконує певні завдання, і сам організовує процес надання послуг або виконання робіт. https://www.kadrovik.ua/content/oformlennya-pratsivnykiv-pryvatnymy-pidpryyemtsyamy Отже, враховуючи викладене не раджу Вам відкривати ФОП, краще знайти роботу де працівників приймають на роботу офіційно. Щодо декретних - декретні виплати (відпустка у зв'язку з вагітністтю та пологами) надаються у розмірі 100% середньої зарплати (доходу) та не залежать від страхового стажу. Ці виплати фінансуються із коштів Пенсійного фонду України. Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами є правом, а не обов’язком для працівниці. Якщо жінка хоче продовжувати працювати, вона має право самостійно вирішити, коли вийти в декрет. Допомога виплачується за кожен фактичний день перебування жінки у відпустці, а не за тривалість лікарняного листа. Жінка, яка офіційно працює, отримує допомогу у розмірі 100% середньої заробітної плати за кошти ФСС (сума розрахована за весь період декретної відпустки). Якщо Ви офіційно не працюєте і не знайдете собі офіційну роботу до пологів в такому разі для того, щоб отримати виплати, потрібно звернутися до органу соціального захисту населення.

Декрет / лікарняний, інші питання

    Анна (18 жовтень 2024)

    Вітаю! Планую вагітність. Працюю офіційно. Цікавить питання, яку сумму буде виплачувати моя работа та скільки по часу? Я маю на увазі, що на свою зп я можу вливати, тобто кожен місяц вона в мене різна. Та скільки максимально років я можу бути у дикретній відпустці?

     Переглянути відповідь

    Дмитро (10 жовтень 2024)

    Дружина пішла у декретну відпустку. Перед цим працювала кілька років як ІТ фахівець, на зарплаті, НЕ фоп. Розмір зарплати був зафіксований у договорі. Тепер їй нарахували виплату декретних так, ніби у неї була мінімальна зарплатня, що значно відрізняється від зарплати, яка була по факту. Так може бути і чи це законно?

     Переглянути відповідь

    Олеся ( 8 вересень 2024)

    Добрий день. У мене виникла така ситуація: я вирішила іти в декрет з 35 тижня вагітності,зараз закон це дозволяє,за певних обставин я не потрапила до свого лікаря на 30 вагітності тижні щоб написати заяву на отримання листа непрацездатності,прийшла на 33 тижні. Лікар не приймає від мене заяву. Чи справді це є підставою відмовити мені і можливо вирішити цю проблему?

     Переглянути відповідь

    Анна (27 серпень 2024)

    Добрий день. Перебуваю у відпустці по догляду за дитиною 2 роки, зараз знову йду в декрет. Подзвонила в кадри повідомила, що відкрила лікарняний лист, в кадрах сказали, що виплат не отримаю так як мала вийти на роботу хоча б на 1 день. Чи дійсно це так і я не отримаю ніяку з виплат? Працюю в службі судової охорони, кадри кажуть що ж різниця між звичайними працівниками і «в погонах». Не можу знайти законодавство, щоб ознайомитись

     Переглянути відповідь

    Анна ( 8 серпень 2024)

    Добрый день. Подскажите пожалуйста, если я с 2020 по 2023 в декрете, а потом продлила декрет ещё на год по уходу ребёнка по сентябрь 24 и опять выхожу в декрет в августе на 30й неделе , положено ли мне оплата за 122д больничного от фирмы. Работаю официально.

     Переглянути відповідь

    Мария Цыганкова (24 липень 2024)

    Здравствуйте, я сейчас в декрете, работала в детском саду няней в группе, хочу выйти из декрета, меня хотят поставить на должность «няня коридорная» зарплата там ниже, это правомерно?

     Переглянути відповідь

    Лілія ( 5 липень 2024)

    Вітаю, в 2019 р.пішла в декретну відпустку по догляду за дитиною, в 2021 р. Була звільнена за згодою сторін ( трудову із відповідним записом роботодавець надіслав) , надалі ніде не працювала офіційно.Наразі знову вагітна , при оформлені лікарняного підтягло , що я застрахована ( працевлаштована) роботодавець не подав дані в ПФУ про зміни і я досі рахувалась як в декреті . Що робити? Хто повинен виплатити доводові соціальний фонд як непрацюючій чи роботодавець який не вніс зміни?

     Переглянути відповідь

    Зина (20 травень 2024)

    Добрый вечер, скажите пожалуйста когда лучше отгулять отпуск и детские дни? Прям перед декретом или после отпуска ещё выйти поработать? Меня интересует чтоб не потерять деньги, говорят если после отпуска в декрет мало заплатят

     Переглянути відповідь

    Галина ( 9 травень 2024)

    Доброго дня! Я працюю вчителем і мала б піти на щорічну відпустку в червні 2024 року. 30 тиждень вагітності також припадає на червень 2024 року. Чи можу я піти у щорічну відпустку повністю, перервавши її лікарняним, розраховуючи на її продовження після закінчення лікарняного?

     Переглянути відповідь

    Анастасія ( 8 квітень 2024)

    Доброго дня! Я являюсь ФОП і паралельно оформлена за сумісництвом на інший ФОП. Чи можу претендувати на виплату декретних по своєму ФОП і за сумісництвом? Якщо так, що для цього потрібно? Завчасно вдячна за відповідь!

     Переглянути відповідь

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

Часто шукають

↑ Вгору