UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Онлайн консультація юриста
  3. Зарплата / матеріальна відповідальність

Зарплата / матеріальна відповідальність #15

Питання від Ирина (28 травень 2009):
Мне на работе за 4 месяца этого года не выплатили зарплату, я уволилась по собственному желанию. На предприятии выдали трудовую книжку и справку о начисленной заработной плате, но саму заработную плату не выдали. Думаю, обратиться в суд. Подскажите, в какой суд мне нужно обратиться и нужно ли платить госпошлину?

Ответ юриста (28 травень 2009) :

Согласно Закона Украины «Про оплату труда» заработная плата - это вознаграждение, выплачиваемое, как правило, в денежном выражении, которую по трудовому договору работодатель выплачивает сотруднику за выполненную им работу. Частью ч. 3 ст. 15 указанного Закона предусмотрено, что оплата труда сотрудников предприятия осуществляется в первоочередном порядке. Все другие платежи предприятие осуществляет после выполнения обязательств по оплате труда. В соответствии с ч. 1. ст. 16 Кодекса законов о труде при увольнении работника выплата всех надлежащих ему сумм осуществляется в день увольнения. Частью ч. 2 ст. 233 Кодекса законов о труде предусмотрено, что в случае нарушения законодательства про оплату труда сотрудник имеет право обратиться в суд с иском о взыскании надлежащей ему заработной платы без ограничения по сроку. Пунктом 2 ст. 109 Гражданско-процессуального кодекса Украины предусмотрено, что иски к юридическим лицам предъявляются в суд по их местонахождению. Ст. 110 Гражданско-процессуального кодекса Украины предусмотрено, что иски, которые возникают из трудовых правоотношений, могут предъявляться также по месту жительства истца. Таким образом, Вы имеет право подать иск о взыскании заработной платы, как по местонахождению предприятия, так и по месту своего проживания, в местный районный суд. Пунктом 1 статьи 4 Декрета Кабинета Министров Украины "О государственной пошлине" предусмотрено, что от уплаты государственной пошлины освобождаются истцы - рабочие и служащие – по искам о взыскании заработной платы и по другим требованиям, которые вытекают из трудовых правоотношений. В соответствии с п. 3 ст. 81 Гражданско-процессуального кодекса Украины не подлежат оплате при обращении в суд и возлагаются судом на стороны по рассмотрению дела расходы на информационно-техническое обеспечение судебного процесса по делам о взыскании заработной платы. Таким образом, при подаче иска о взыскании заработной платы в суд Вам не надо оплачивать госпошлину и расходы, связанные с информационно-техническим обеспечением судебного процесса.

Зарплата / матеріальна відповідальність, інші питання

    Світлана (23 січень 2025)

    Доброго дня, я працюю головним спеціалістом у відділі освіти, а також викладаю години фізики ( 7 год. з погодинною оплатою) в ЗЗСО. Чи маю я право на отримання премії до Дня учителя в закладі та доплати за роботу в несприятливих умовах праці( відповідно до постанови КМ України № 1286 від 08.11.24 із змінами внесеними КМ України №1515 від 27.12.2024) ?

     Переглянути відповідь

    Світлана ( 7 січень 2025)

    Добрий день. Я практичний психолог закладу освіти. Заступник директора з НВР довела мене до відома про необхідність проведення додаткових корекійно-розвиткових послуг для осіб з ООП, які охоплені інклюзивним навчанням, в межах мого основного робочого часу і без оплати. Чи є законні підстави для цього у адміністрації? Дякую))

     Переглянути відповідь

    Олена ( 9 серпень 2024)

    Добрий день! Чи рахується робота у вихідні ( по графіку) чи святкові (в Україні) дні понаднормовою( якої по ст.65 КЗпП) має бути не більше 120 годин на рік? Чи понаднормова робота і вихід у вихідний це дві різні системи обліку? Бо зіштовхнулася з ситуацією,коли кадровий відділ не дозволяє вивести працівника у вихідний день ,аргументуючи перевищенням в 120 понаднормових годин за рік. Дякую

     Переглянути відповідь

    Вікторія ( 2 липень 2024)

    То я не зрозуміла. То без коефіцієнта, чи з? Можна виплачувати матеріальну допомогу тренерам ДЮСШ

     Переглянути відповідь

    Вікторія ( 2 липень 2024)

    В якому розмірі можна виплачувати матеріальну допомогу тренерам ДЮСШ? З коефіцієнтом, чи без?

     Переглянути відповідь

    Вікторія (28 червень 2024)

    У школі працює зовнішній сумісник вчитель і має навантаження 9 годин. Чи в період канікул правомірно не виплачувати йому з/п-ту?

     Переглянути відповідь

    Оксана ( 1 червень 2024)

    Добрий день! Працюю в штаті ліцею, вчителем-дефектологoм, з навантаженням 18 годин( корекційно-розвиткові заняття з дітьми з ООП, які навчаються в інклюзивних класах). Чи має мені бути доплата 20% за роботу з дітьми з ООП. за постановою КАБІНЕТА МІНІСТРІВ УКРАЇНИ від 28 грудня 2021 р. № 1391 "Деякі питання встановлення підвищень посадових окладів (ставок заробітної плати) та доплат за окремі види педагогічної діяльності у державних і комунальних закладах та установах освіти". З повагою, Оксана КОВАЛЕНКО

     Переглянути відповідь

    Тетяна (25 травень 2024)

    Добрий день. Допоможіть з таким питанням. Соціальний педагог працює в загальноосвітньому навчальному закладі на 0,75 ст. Протягом двох місяців здійснювала заміну тимчасово відсутнього працівника - практичного психолога (декретна відпустка). Чи має право соціальний педагог на встановлення доплати в розмірі до 50% за виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника?.

     Переглянути відповідь

    Наталія (15 травень 2024)

    Пройшла у 2024 році атестацію, як педагог- організатор(.10.04). Маю стаж 50 років, повну вищу освіту, нагрудний знак Відмінник освіти України, вищу кваліфікаційну категорію, педзвання старший учитель, а за педагога-організатора проатестована як спеціаліст 2 категорії Чи правильно це?

     Переглянути відповідь

    Крістіна ( 9 лютий 2024)

    Доброго дня, чому в січні зрізали зарплату асистену вчителя, в той час як вчителям її підвищили? дякую

     Переглянути відповідь

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

Часто шукають

↑ Вгору