UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Онлайн консультація юриста
  3. Зарплата / матеріальна відповідальність

Зарплата / матеріальна відповідальність #7262

Питання від Ирина (27 січень 2010):
Здравствуйте.Я работаю фармацевтом в ГКБ И СМП(гор.клин.больн.и скорой мед.пом).Мы являемся гос.аптекой при больнице.Готовим для больницы и для скорых стерильные растворы.Помогите пожалуйста разобраться в ситуации.:Согласно постановлению от 29.12.09.№1418 с 01 января 2010 года мед.работникам гос. учреждений начисляются надбавки за выслугу лет.Есть определенный перечень .Могу ли я узнать,являемся ли мы(фармацевты,провизора) гос.аптек теми мед.работниками,которым тоже должны начисляться надбавки за выслугу лет?Можно ли это доказать документально?И еще,если у наших санитарок повысился минимальный оклад до 833 гр.,а у фармацевтов остался прежний оклад,БЕЗ ПОВЫШЕНИЙ-838 гр. НЕУЖЕЛИ НАШ ОКЛАД АВТОМАТИЧЕСКИ НЕ ПОВЫШАЕТСЯ?Зачем тогда учиться,или нас просто хотят закрыть....?Заранее ВАМ благодарна.

Ответ юриста () :

Фармацевтов обошли стороной. Відповідно до пункту 3 зазначеної постанови право на отримання надбавки за вислугу років мають медичні працівники державних та комунальних закладів охорони здоров'я, до яких належать керівники закладів охорони здоров'я та їх заступники з числа лікарів, заступники головного лікаря з медсестринства, керівники структурних підрозділів з числа лікарів, лікарі усіх спеціальностей, професіонали з вищою немедичною освітою, що допущені до медичної діяльності, головні медичні сестри, фахівці з базовою та неповною вищою медичною освітою усіх спеціальностей. Перелік спеціальностей професіоналів з вищою немедичною освітою, які працюють в системі охорони здоров'я затверджено наказом МОЗ України від 12.08.2009 № 588 "Про атестацію професіоналів з вищою немедичною освітою, які працюють в системі охорони здоров'я". Що стосується фахівців з базовою та неповною вищою освітою, то згідно з Національним класифікатором професій (ДК 003:2005) та Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників (випуск 78 "Охорона здоров'я") до них належать: - молодші спеціалісти, які здобули неповну вищу медичну освіту, що забезпечують училища, технікуми, віднесені до вищих закладів освіти першого рівня акредитації; - бакалаври, які здобули базову вищу освіту, що забезпечують коледжі та інші вищі заклади освіти другого рівня акредитації (стаття 43 Закону України "Про освіту" та статті 6, 7, 8 Закону України "Про вищу освіту"). Фахівці з базовою та неповною вищою медичною освітою (молодші спеціалісти та бакалаври) мають право працювати на посадах фельдшерів та медичних сестер усіх спеціальностей, акушерок, лаборантів, фельдшерів-лаборантів, рентгенлаборантів, інструкторів усіх спеціальностей, статистиків медичних, зубних техніків, техників-ортезистів-гіпсовилівальників тощо. Номенклатуру спеціальностей молодших спеціалістів затверджено наказом МОЗ України від 23.11.2007 № 742 "Про атестацію молодших спеціалістів з медичною освітою". Зазначену надбавку не передбачено для медичних реєстраторів, дезінфекторів та молодших медичних сестер у зв'язку з тим, що згідно з Національним класифікатором професій (ДК 003:2005) медичні реєстратори належать до технічних службовців, а дезінфектори та молодші медичні сестри - до робітників. Робота на цих посадах не враховується до стажу, що дає право на цю надбавку. Крім того, зазначеною постановою не передбачені фармацевтичні працівники.

Зарплата / матеріальна відповідальність, інші питання

    Олена ( 9 серпень 2024)

    Добрий день! Чи рахується робота у вихідні ( по графіку) чи святкові (в Україні) дні понаднормовою( якої по ст.65 КЗпП) має бути не більше 120 годин на рік? Чи понаднормова робота і вихід у вихідний це дві різні системи обліку? Бо зіштовхнулася з ситуацією,коли кадровий відділ не дозволяє вивести працівника у вихідний день ,аргументуючи перевищенням в 120 понаднормових годин за рік. Дякую

     Переглянути відповідь

    Вікторія ( 2 липень 2024)

    То я не зрозуміла. То без коефіцієнта, чи з? Можна виплачувати матеріальну допомогу тренерам ДЮСШ

     Переглянути відповідь

    Вікторія ( 2 липень 2024)

    В якому розмірі можна виплачувати матеріальну допомогу тренерам ДЮСШ? З коефіцієнтом, чи без?

     Переглянути відповідь

    Вікторія (28 червень 2024)

    У школі працює зовнішній сумісник вчитель і має навантаження 9 годин. Чи в період канікул правомірно не виплачувати йому з/п-ту?

     Переглянути відповідь

    Оксана ( 1 червень 2024)

    Добрий день! Працюю в штаті ліцею, вчителем-дефектологoм, з навантаженням 18 годин( корекційно-розвиткові заняття з дітьми з ООП, які навчаються в інклюзивних класах). Чи має мені бути доплата 20% за роботу з дітьми з ООП. за постановою КАБІНЕТА МІНІСТРІВ УКРАЇНИ від 28 грудня 2021 р. № 1391 "Деякі питання встановлення підвищень посадових окладів (ставок заробітної плати) та доплат за окремі види педагогічної діяльності у державних і комунальних закладах та установах освіти". З повагою, Оксана КОВАЛЕНКО

     Переглянути відповідь

    Тетяна (25 травень 2024)

    Добрий день. Допоможіть з таким питанням. Соціальний педагог працює в загальноосвітньому навчальному закладі на 0,75 ст. Протягом двох місяців здійснювала заміну тимчасово відсутнього працівника - практичного психолога (декретна відпустка). Чи має право соціальний педагог на встановлення доплати в розмірі до 50% за виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника?.

     Переглянути відповідь

    Наталія (15 травень 2024)

    Пройшла у 2024 році атестацію, як педагог- організатор(.10.04). Маю стаж 50 років, повну вищу освіту, нагрудний знак Відмінник освіти України, вищу кваліфікаційну категорію, педзвання старший учитель, а за педагога-організатора проатестована як спеціаліст 2 категорії Чи правильно це?

     Переглянути відповідь

    Крістіна ( 9 лютий 2024)

    Доброго дня, чому в січні зрізали зарплату асистену вчителя, в той час як вчителям її підвищили? дякую

     Переглянути відповідь

    Світлана (24 січень 2024)

    Добрий день. В колективному договорі підприємства прописано, що " Форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні ставки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат установлюються в колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством. Системами оплати праці є тарифна та інші системи, що формуються на оцінках складності виконуваних робіт і кваліфікації працівників. Тарифна система оплати праці включає: тарифні сітки, тарифі ставки, схеми посадових окладів і професійні стандарти (кваліфікаційні характеристики). Конкретні розміри посадових окладів фахівців, керівників встановлюються в кожному випадку індивідуально у відповідності з посадою, кваліфікацією, складністю та умовами виконуваної роботи." В ст. 6 Закон України "Про оплату праці" зазначено "Тарифна сітка (схема посадових окладів) формується на основі тарифної ставки робітника першого розряду та міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень розмірів тарифних ставок (посадових окладів). В колективному договорі згадка про міжкваліфікаційні (міжпосадові) співвідношення розмірів тарифних ставок (посадових окладів) відсутня. Посадові оклади спеціалістів, фахівців на рівні окладу прибиральниці. Чи є це порушенням? Чи є відповідальність? Як встановлюються на підприємстві міжкваліфікаційні (міжпосадові) співвідношення розмірів тарифних ставок (посадових окладів)?

     Переглянути відповідь

    Тетяна ( 5 січень 2024)

    Доброго дня! можна консультацію з такого питання,я маю 0,5 ставки заступника директора з виховної роботи і 18 годин історії в ліцеї, чи можу я читати з січня 11 годин історї у філії ліцею по факту,мені аргументують у відділі освіти ,що я як заступник можу в рік прочитати по факту тільки 240 годин, у мене з 1 вересня по 29 грудня 2023 року вже є 198 годин, враховується навчальний рік чи фінансовий? дякую за відповідь

     Переглянути відповідь

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

Часто шукають

↑ Вгору