Для багатьох людей тривалі відключення світла виявилися справжнім кошмаром. І не так через холод, як через разючу можливість побути… наодинці із собою, зі своєю родиною, з дітьми. Раніше ж як було – тицьнули дитині телефон чи ввімкнули мультики на телевізорі, і дитина тиха й спокійна, і батьки своїми справами займаються. А зараз, коли світла немає більше, ніж воно є, така стратегія вже не спрацює. Але ж дітей, як і самих себе, потрібно чимось зайняти. То чим зайнятися самому і зайняти свою родину, і особливо дітей, коли робота зроблена, а світла немає? Спробуємо з’ясувати разом із Jobs.ua.
Так, відсутність електрики і тепла в наших оселях сильно напрягає. І не так, можливо, сам факт відсутності світла, як тривожні думки про війну, майбутнє, роботу, темряву і холод. Але замість того, щоб постійно «грузитися» тривожними думками і ще більше зневірюватися у власних силах, чи не краще зайнятися чимось цікавим і корисним? А заодно й добре провести час із собою і своєю родиною, та без негативу. Тож до вашої уваги – чудові заняття на випадок, коли робота зроблена, а світла немає.
Цікава художка і нонфікшн – для себе, а для дітей – казки. Якщо ви не читали в дитинстві чудові казки від відомих європейських казкарів – Астрід Ліндгрен, Отфріда Пройслера, Ено Рауда – повірте, їхні казки та історії для дітей і підлітків вас приємно здивують. «Водяничок» і «Привиденя» Отфріда Пройслера, або пригоди маленьких, схожих на гномів, веселих і кумедних чоловічків з книг Ено Рауда – такі історії сподобаються не тільки дітям. Не забуваємо, що прочитана казка сприйматиметься ще краще, ще яскравіше, якщо прочитати її артистично, як-то кажуть, з почуттям. Нехай ваша родина запам’ятає вас навіть в найскладніші, найважчі часи такою людиною, що ніколи не втрачала оптимізму, а сірі зимові вечори могла без проблем перетворити на веселі посиденьки.
Влаштовуйте інтелектуальні турніри з шахів і шашок для всієї родини. Влаштовуйте довгі забіги в «Монополію» та інші настільні ігри. Так і година за годиною швидко промайнуть, і діти разом з вами будуть захоплені грою. Крім шахів чи шашок, можна пограти в доміно і нарди, настільний хокей чи такі популярні у Штатах дженгу та скрабл. Отак і кілька тижнів промайне, а за ними – ще декілька. А там уже й до кінця зими рукою подати.
Поставте собі, приміром, завдання: за два тижні, що лишилися до Нового року, заставити класними фігурками з орігамі все підвіконня. І бажано не простенькими фігурками журавликів, а дійсно складними фігурами, на які доведеться трохи затратити часу. А щоб вечірні посиденьки за складанням фігурок були ще цікавішими, влаштуйте міні конкурс: переможець, який складе найцікавішу фігурку, отримає особливий приз. А за ці декілька тижнів ви матимете можливість придумати якісь цікаві та нестандартні призи для переможців. До речі, більше про цікаві хобі з екзотичної Японії можна прочитати тут.
Ось такими чудовими справами можна зайняти себе і свою родину, коли робота зроблена, а світла немає. Нехай ці тривалі вимкнення світла запам’ятаються вам максимально позитивними моментами, а не роздратованістю, панічною тривогою і злістю. Не забуваємо також про донати на ЗСУ, ще один чудовий спосіб конвертувати свою злість та ненависть до русні.
Короткий світловий день, холод і осіння мряка впливають на настрій, а втома, апатія і навіть легка депресія — компаньйони гнітючих осінніх днів. Втім, скористайтеся нашими порадами, щоб мінімізувати стрес від перебування в такій непривітній «компанії».
Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.
В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.
Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.
Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».