UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Все про роботу
  4. Грошове питання
  5. Куди вкладати гроші під час кризи: перспективні напрямки для інвестицій

Куди вкладати гроші під час кризи: перспективні напрямки для інвестицій

25.11.2020 635
Куди вкладати гроші під час кризи: перспективні напрямки для інвестицій

Куди вкладати гроші під час кризи: перспективні напрямки для інвестицій

25.11.2020     635

Коли в світі по тій чи іншій причині настають кризові ситуації, страждають майже всі люди. Тільки одиниці залишаються у виграші, бо знаходять шляхи вигідно вкласти свої гроші. Jobs.ua вирішили розібратися у важливому питанні: куди інвестувати власні кошти, коли в світі вирує пандемія коронавірусу?

Депозити – варто чи ні?

Традиційний спосіб зберігання грошей – це банківський депозит. Цей шлях можна вважати надійним, але водночас і не найвигіднішим способом вкладення коштів. Ось причини, чому депозит – не надто вдала ідея, якщо хочете вигідно інвестувати свої фінанси:

  • Ставки по депозитам є доволі низькими, і в кризові часи можуть не покрити навіть інфляцію, не кажучи вже про примноження ваших грошей;
  • Зберігання коштів у національній валюті може призвести до знецінення покладеної на депозит суми, якщо різко зросте курс долара чи євро.

Тому в дійсності виходить, що навіть поклавши гроші на рахунок у банку, немає певності у тому, що ви будете отримувати стабільний дохід.

В такій ситуації напрошується інший вихід – інвестувати кошти в різні фінансові інструменти (акції світових компаній, які впевнено почуваються на ринку, дорогоцінні метали, ринок енергоносіїв тощо). Такі інвестиції можна вважати вкрай вигідними, бо отримання хорошого доходу не залежатиме від стрибків національної валюти, політичної ситуації в світі чи низьких ставок на депозитних рахунках.

Вигідні напрямки для інвестицій під час кризи

Мудрі люди вважають, що кризову ситуацію не потрібно сприймати виключно як негативне явище. Кожна криза відкриває нові можливості, скористатися якими, щоправда, зможе не кожна людина. Якщо казати про інвестиції в складні часи, можна отримати суттєвий приріст вкладених коштів, зігравши на зростанні активів окремих компаній або цілих галузей.

Перспективними сферами для інвестицій в розпал пандемії COVID-19 стали компанії, які надають різноманітні послуги через інтернет. Приміром, глава Амазону Майкл Безос казково збагатився під час пандемії, бо багато людей, які опинилися у вимушеній ізоляції, замовляли товар через сайт його компанії. Тому найперше зверніть увагу на компанії, які займаються онлайн-комунікаціями та наданням послуг через інтернет. Зростання попиту на онлайн-покупки істотно позначилося на вартості акцій таких компаній.

Для прикладу, акції месенджера Snapchat в березні 2020 р. коштували 8,5 доларів, а в другій половині листопаду поточного року їхня ціна зросла у п’ять разів! Вклавши у березні 1 тис. доларів, зараз можна було б отримати 5 тис. доларів фактично на рівному місці. Непогано, чи не так?

Ще один привабливий напрямок для інвестицій – онлайн-розваги. Зараз вигідно вкладати гроші в:

  • Компанії, які надають потокове відео, найпопулярнішою з яких є Netflix;
  • В акції Facebook та інших компаній, які надають послуги віртуального спілкування;
  • В компанії, які займаються розробкою мобільних додатків та ігор.

Молоді компанії – варто ризикувати чи не варто?

Ще один непоганий інвестиційний напрямок – вкладати гроші у молоді перспективні стартапи. Якщо обраний вами стартап успішно «вистрілить», ви маєте шанс збагатитися в десятки, а то й сотні разів. Саме так трапилося з професором Стенфордського університету Девідом Черітоном, який у 1998-му році вирішив вкласти у ще невідомий тоді стартап Google. Детальніше про найбагатшого викладача у світі і його мега вдалу інвестицію можна почитати тут.

Читайте також

  • Тривожні сигнали: 5 рис, які мають насторожити рекрутера17 грудень, 2024

    Так склалося, що в процесі найму більше прийнято звертати увагу на вміння і сильні сторони кандидата. Професійні досягнення і досвід — це чудово, але рекрутер не може знати апріорі, якою людиною є кандидат перед ним. Нижче спробуємо з’ясувати, які риси кандидата мають насторожити рекрутера.

  • Токсичні колеги: 7 життєвих уроків, які працюють на вас11 грудень, 2024

    Токсичні люди становлять більшу проблему, ніж здається на перший погляд. Вони можуть перетворити улюблену роботу на справжнісіньке пекло. Звичайно, якщо працюють поруч з нами. В цій статті пропонуємо поміркувати над життєвими уроками, які можна отримати від спілкування з токсичними колегами.

  • Робота над помилками (у спілкуванні) 8 грудень, 2024

    Окрім того, як і що ми говоримо, важливу роль у спілкуванні відіграють міміка, рухи руками, постановка тіла. Але, на жаль, ми часто забуваємо про це, та й особливого значення не надаємо. А даремно. Від того, як ми поводимося на співбесіді, переговорах, ділових зустрічах, може залежати наша кар'єра.

  • Покоління зумерів: розвінчуємо міфи про їхній підхід до роботи і життя 4 грудень, 2024

    Від попередніх поколінь зумери відрізняються передусім посиленим прагненням до життєвого балансу, гнучкості й свободи у виборі роботи. Та чи варто сприймати на ринку праці їхню амбітність як недолік? Давайте поміркуємо над цим питанням, а ще спробуємо розвінчати міфи про їхній підхід до роботи і життя.

  • Безперебійна робота під час блекаутів: як адаптуватися компаніям та працівникам28 листопад, 2024

    Часті блекаути й аварійні відключення електроенергії висувають нові стандарти до енергонезалежності. Причому як власного житла, так і бізнесу. Дізнайтеся, як компаніям і співробітникам потурбуватися про безперебійну роботу під час блекаутів.


↑ Вгору