Коли в світі по тій чи іншій причині настають кризові ситуації, страждають майже всі люди. Тільки одиниці залишаються у виграші, бо знаходять шляхи вигідно вкласти свої гроші. Jobs.ua вирішили розібратися у важливому питанні: куди інвестувати власні кошти, коли в світі вирує пандемія коронавірусу?
Традиційний спосіб зберігання грошей – це банківський депозит. Цей шлях можна вважати надійним, але водночас і не найвигіднішим способом вкладення коштів. Ось причини, чому депозит – не надто вдала ідея, якщо хочете вигідно інвестувати свої фінанси:
Тому в дійсності виходить, що навіть поклавши гроші на рахунок у банку, немає певності у тому, що ви будете отримувати стабільний дохід.
В такій ситуації напрошується інший вихід – інвестувати кошти в різні фінансові інструменти (акції світових компаній, які впевнено почуваються на ринку, дорогоцінні метали, ринок енергоносіїв тощо). Такі інвестиції можна вважати вкрай вигідними, бо отримання хорошого доходу не залежатиме від стрибків національної валюти, політичної ситуації в світі чи низьких ставок на депозитних рахунках.
Мудрі люди вважають, що кризову ситуацію не потрібно сприймати виключно як негативне явище. Кожна криза відкриває нові можливості, скористатися якими, щоправда, зможе не кожна людина. Якщо казати про інвестиції в складні часи, можна отримати суттєвий приріст вкладених коштів, зігравши на зростанні активів окремих компаній або цілих галузей.
Перспективними сферами для інвестицій в розпал пандемії COVID-19 стали компанії, які надають різноманітні послуги через інтернет. Приміром, глава Амазону Майкл Безос казково збагатився під час пандемії, бо багато людей, які опинилися у вимушеній ізоляції, замовляли товар через сайт його компанії. Тому найперше зверніть увагу на компанії, які займаються онлайн-комунікаціями та наданням послуг через інтернет. Зростання попиту на онлайн-покупки істотно позначилося на вартості акцій таких компаній.
Для прикладу, акції месенджера Snapchat в березні 2020 р. коштували 8,5 доларів, а в другій половині листопаду поточного року їхня ціна зросла у п’ять разів! Вклавши у березні 1 тис. доларів, зараз можна було б отримати 5 тис. доларів фактично на рівному місці. Непогано, чи не так?
Ще один привабливий напрямок для інвестицій – онлайн-розваги. Зараз вигідно вкладати гроші в:
Ще один непоганий інвестиційний напрямок – вкладати гроші у молоді перспективні стартапи. Якщо обраний вами стартап успішно «вистрілить», ви маєте шанс збагатитися в десятки, а то й сотні разів. Саме так трапилося з професором Стенфордського університету Девідом Черітоном, який у 1998-му році вирішив вкласти у ще невідомий тоді стартап Google. Детальніше про найбагатшого викладача у світі і його мега вдалу інвестицію можна почитати тут.
Змінюватися в кращий бік, безперечно, варто. Та чи треба прив’язуватися до конкретної дати — Нового року, понеділка, першого числа? Спробуємо розібратися в цій статті.
В наш час недостатньо просто йти в ногу з часом. Потрібні інновації, щоб досягати успіху в бізнесі чи кар’єрі. А щоб створювати інновації, потрібні люди з інноваційним мисленням. Простіше кажучи, лідери. Розбираємося, як «прокачати» силу людських зв’язків у 2025 році, бо це справжній каталізатор майбутніх здобутків.
Опанування технік саморегуляції, пошук власних ресурсів для відновлення енергії стають справжнім викликом сьогодення. Розвиток таких навичок є критично важливим скілом для підтримки ментального здоров’я. Ми підібрали для вас дієві поради, як підтримати працівників під час кризи.
Робота HR-спеціаліста містить чимало викликів. Трапляється так, що кандидат технічно підкований на всі сто, але із soft skills спостерігаються проблеми. Що треба знати досвідченому HR-фахівцю, щоб коректно відмовити кандидату?
Кандидати не люблять виконувати тестові завдання, факт. Цьому є цілком логічне пояснення: банально витрачений час. Якщо не візьмуть на роботу, цей час буде змарновано. Тож давайте розберемося, тестові завдання це все-таки перевірка здібностей чи безкоштовна праця на недобросовісного роботодавця?