UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Публікації про роботу
  3. Все про роботу
  4. Грошове питання
  5. Куди вкладати гроші під час кризи: перспективні напрямки для інвестицій

Куди вкладати гроші під час кризи: перспективні напрямки для інвестицій

25.11.2020 625
Куди вкладати гроші під час кризи: перспективні напрямки для інвестицій

Куди вкладати гроші під час кризи: перспективні напрямки для інвестицій

25.11.2020     625

Коли в світі по тій чи іншій причині настають кризові ситуації, страждають майже всі люди. Тільки одиниці залишаються у виграші, бо знаходять шляхи вигідно вкласти свої гроші. Jobs.ua вирішили розібратися у важливому питанні: куди інвестувати власні кошти, коли в світі вирує пандемія коронавірусу?

Депозити – варто чи ні?

Традиційний спосіб зберігання грошей – це банківський депозит. Цей шлях можна вважати надійним, але водночас і не найвигіднішим способом вкладення коштів. Ось причини, чому депозит – не надто вдала ідея, якщо хочете вигідно інвестувати свої фінанси:

  • Ставки по депозитам є доволі низькими, і в кризові часи можуть не покрити навіть інфляцію, не кажучи вже про примноження ваших грошей;
  • Зберігання коштів у національній валюті може призвести до знецінення покладеної на депозит суми, якщо різко зросте курс долара чи євро.

Тому в дійсності виходить, що навіть поклавши гроші на рахунок у банку, немає певності у тому, що ви будете отримувати стабільний дохід.

В такій ситуації напрошується інший вихід – інвестувати кошти в різні фінансові інструменти (акції світових компаній, які впевнено почуваються на ринку, дорогоцінні метали, ринок енергоносіїв тощо). Такі інвестиції можна вважати вкрай вигідними, бо отримання хорошого доходу не залежатиме від стрибків національної валюти, політичної ситуації в світі чи низьких ставок на депозитних рахунках.

Вигідні напрямки для інвестицій під час кризи

Мудрі люди вважають, що кризову ситуацію не потрібно сприймати виключно як негативне явище. Кожна криза відкриває нові можливості, скористатися якими, щоправда, зможе не кожна людина. Якщо казати про інвестиції в складні часи, можна отримати суттєвий приріст вкладених коштів, зігравши на зростанні активів окремих компаній або цілих галузей.

Перспективними сферами для інвестицій в розпал пандемії COVID-19 стали компанії, які надають різноманітні послуги через інтернет. Приміром, глава Амазону Майкл Безос казково збагатився під час пандемії, бо багато людей, які опинилися у вимушеній ізоляції, замовляли товар через сайт його компанії. Тому найперше зверніть увагу на компанії, які займаються онлайн-комунікаціями та наданням послуг через інтернет. Зростання попиту на онлайн-покупки істотно позначилося на вартості акцій таких компаній.

Для прикладу, акції месенджера Snapchat в березні 2020 р. коштували 8,5 доларів, а в другій половині листопаду поточного року їхня ціна зросла у п’ять разів! Вклавши у березні 1 тис. доларів, зараз можна було б отримати 5 тис. доларів фактично на рівному місці. Непогано, чи не так?

Ще один привабливий напрямок для інвестицій – онлайн-розваги. Зараз вигідно вкладати гроші в:

  • Компанії, які надають потокове відео, найпопулярнішою з яких є Netflix;
  • В акції Facebook та інших компаній, які надають послуги віртуального спілкування;
  • В компанії, які займаються розробкою мобільних додатків та ігор.

Молоді компанії – варто ризикувати чи не варто?

Ще один непоганий інвестиційний напрямок – вкладати гроші у молоді перспективні стартапи. Якщо обраний вами стартап успішно «вистрілить», ви маєте шанс збагатитися в десятки, а то й сотні разів. Саме так трапилося з професором Стенфордського університету Девідом Черітоном, який у 1998-му році вирішив вкласти у ще невідомий тоді стартап Google. Детальніше про найбагатшого викладача у світі і його мега вдалу інвестицію можна почитати тут.

Читайте також

  • Вчитися у всіх, не наслідувати нікого12 листопад, 2024

    Новачок на роботі. До нього завжди придивляються. Від того наскільки новий співробітник уважний, тактовний та обачний залежить, як його прийме колектив, як складатимуться взаємини з керівництвом. Треба докласти чимало зусиль, щоб перше враження було гідним, адже другого шансу може й не бути.

  • Як все пам’ятати, а не забувати?22 жовтень, 2024

    В сучасному ритмі життя, коли треба скрізь встигнути і багато чого зробити, наша пам'ять час від часу дає збій. Не завжди пам'ятаємо, де лежать документи, забуваємо про заплановану зустріч, вийшовши з дому, важко згадуємо, чи вимкнули з розетки праску тощо. А причина такого збою – перевтома, часті хвилювання, і, як не дивно, одноманітність.

  • Читання в юному віці – кар'єра у майбутньому 28 вересень, 2024

    Підвищення по службі чи в іншій діяльності, досягнення популярності, слави тощо – це все кар'єра. А з чого починається це сходження і коли? На це запитання дає відповідь соціолог із Оксфорда Марк Тейлор.

  • Як полегшити вихід на роботу після відпустки? 8 вересень, 2024

    Декілька порад від наших експертів про те, як, повернувшись до роботи, правильно застосувати «відновлений багаж сил».

  • Піднімайся і йди30 серпень, 2024

    Впавши, піднімаємося, обтрушуємо одяг, хочемо зробити крок, але біль у забитих колінах не дає ступити. Адже йти треба, хоча б до медпункту. Одні встають і, перемагаючи біль, йдуть далі, а в інших сил вистачає лише до кабінету лікаря або самому перев'язати собі рани, а деякі не можуть навіть піднятися від сильних забитих місць, розчарування та зневіри. Що робити і як допомогти собі?

↑ Вгору