UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
 1. Робота в Україні
 2. Публікації про роботу
 3. Все про роботу
 4. Це важливо знати кожному
 5. Лікарняний – скільки можна офіційно хворіти за рік.

Лікарняний – скільки можна офіційно хворіти за рік.

3.09.2018 11818Автор: Олександр Мавлідінов
Лікарняний – скільки можна офіційно хворіти за рік.

Лікарняний – скільки можна офіційно хворіти за рік.

3.09.2018     11818Автор: 

З наступанням холодів ми починаємо частішехворіти, а часто трапляються випадки що за сезон хворіємо декілька разів. Однак, для людини, яка працює хворіти в теплій постілі вдома часто це розкіш з різних причин. Одна з таких – робота. Для таких випадків в законодавстві України передбачена тимчасова непрацездатність працівника. Але ж як часто і скільки ми можемо хворіти?

Тимчасова непрацездатність (так званий лікарняний)-ценепрацездатністьособи внаслідок захворювання,травми або з інших причин, що не залежить відфактувтратипрацездатності(пологи,карантин,догляд за хворим тощо),яка має тимчасовий зворотний характерпідвпливом лікуваннятареабілітаційнихзаходів,триваєдовідновлення працездатності або встановлення групи інвалідності, а в разі інших причин - до закінчення причин відсторонення від роботи.Тимчасова непрацездатністьзастрахованихосібзасвідчуєтьсялистком непрацездатності.

Відповідно до п.5 ч. 1 ст. 40 Кодексу законів про працю України розірвати трудовий договір (звільнити) з власної ініціативи власник або уповноважений ним орган може у випадку нез'явлення працівника на роботу протягом більш як чотирьох місяців підряд внаслідок тимчасової непрацездатності, не рахуючи відпустки по вагітності і родах, якщо законодавством не встановлений триваліший строк збереження місця роботи (посади) при певному захворюванні. За працівниками, які втратили працездатність коли у зв'язку з трудовим каліцтвом або професійним захворюванням, місце роботи (посада) зберігається до відновлення працездатності або встановлення інвалідності

Тобто, роботодавець може звільнити працівника увипадку, якщо останній хворіє безперервно понад чотири місяці, крім випадку коли втрата працездатності відбулась у зв'язку з трудовим каліцтвом або професійним захворюванням чи для певного захворювання встановлений більший термін збереження робочого місця. Звертаємо увагу, що це лише право роботодавця і не є підставою для обов’язковогозвільнення працівника.

Крім того, роботодавець не можезвільнити працівника з власної ініціативи в період його тимчасової непрацездатності, тобто коли працівник перебуває на лікарняному (крім випадку описаного вище), а також у період перебування працівника у відпустці. Однак це правило не поширюється на випадок повної ліквідації підприємства, установи, організації.

Дні тимчасової непрацездатності працівника (перебування на лікарняному), засвідченої у встановленому порядку, а також відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами до щорічних відпусток не включаються, тобто невикористана відпустка залишається у тій ж кількості, що й до лікарняного.

Отже, можемо зробити висновок, що максимальний термін коли ми хворіємо – чотири місять підряд, однак якщо ж працівник стає до роботи та пропрацює хоч один день, він перериває цей термін.

Слід пам’ятати, що тимчасова непрацездатність має бути належним чином оформлена- листком непрацездатності установленого зразка.

Юрист, Адвокатська компанія"Кравець і Партнери"


Читайте також: Як бути з розрахунком лікарняних при коронавірусі у 2021 році.

Читайте також

 • Як стати дата-аналітиком і чим він займається22 грудень, 2023

  Пропонуємо вам познайомитися з перспективною сучасною професією, яка допомагає компаніям приймати рішення на основі даних, а не інтуїтивно.

 • Новорічні знижки на сайт Jobs.ua22 грудень, 2023

  Jobs.ua хоче привітати вас з наступаючим Новим 2024 роком і порадувати новорічними святковими знижками!

 • Як спорт сприяє кар'єрі21 грудень, 2023

  Спостереження доводять, що спортивні люди витривалі та цілеспрямовані, саме тому вони віддадуть перевагу при прийомі на роботу співробітникам, які мають в інтересах спорт. А психологи стверджують, що заняття спортом не лише сприяють фізичному здоров’ю, а й поліпшенню душевного та психологічного стану. Пропонуємо і вам ознайомитись із цими очевидними фактами в цій статті на Jobs.ua і віддати перевагу фізичним вправам.

 • Як правильно написати лист-пояснення19 грудень, 2023

  Скласти лист-пояснення про власну відсутність на робочому місці чи порушення певних робочих режимів не так уже і складно. Обов’язково скористайтесь зазначеними в цій статті порадами.


↑ Вгору