UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
 1. Робота в Україні
 2. Публікації про роботу
 3. Все про роботу
 4. Життя в колективі
 5. Не жартуйте так над колегами, якщо не хочете юридичних проблем

Не жартуйте так над колегами, якщо не хочете юридичних проблем

2.02.2021 393
Не жартуйте так над колегами, якщо не хочете юридичних проблем

Не жартуйте так над колегами, якщо не хочете юридичних проблем

2.02.2021     393

Безневинні на перший погляд жарти над колегами можуть мати неприємні юридичні наслідки. Розглянемо, як не варто жартувати над колегами на прикладі персонажів культового ситкому «Офіс».

Більшість розіграшів Джима над Дуайтом були цілком невинні: наприклад, в першій серії ми бачимо, що степлер Дуайта Джим помістив у желе; ще в одній серії Джим стібеться над Дуайтом, копіюючи його зовнішність і манеру говорити (і вимовляє фразу, яка стала знаменитою: «Ведмеді їдять буряк! Ведмеді. Буряк. Зоряний крейсер «Галактика»).

Але деякі розіграші Джима безневинними аж ніяк не назвеш. З юридичної точки зору їх можна кваліфікувати як серйозні правопорушення. Jobs.ua зібрали для вас підбірку пранків від Джима Халперта, які не рекомендується застосовувати в офісі, якщо не хочете зайвих проблем.

Джим помістив усі речі зі столу Дуайта в торговельний автомат

Користуючись дружбою із власником торговельного автомату, Джим вмовляє свого друга, щоб той дозволив йому покласти всі речі Дуайта в автомат замість батончиків і снеків. Цей пранк можна кваліфікувати як крадіжку особистих речей Дуайта.

Подібний вчинок можна навіть розглядати з позицій Кримінального кодексу, тобто вчинення дій по утриманню майна, на яке особа не має прав власності. Але цей розіграш Джима можна розглядати і з позицій адміністративного законодавства. Так чи інакше, але Дуайт вправі звернутися в суд із цивільним позовом або навіть написати відповідну заяву в поліцію.

Дуайт міг неодноразово звинуватити Джима в переслідуванні

Одного дня Джим платив по п’ять доларів усім колегам, щоб ті називали Дуайта «Дуейном»; ще в одному епізоді він намагається переконати Дуайта, що той здійснив вбивство. І, мабуть, найнеприємніший розіграш – Джим перетягує стіл Дуайта… в туалет. Ну як тут не обуритися і не подати скаргу на такого колегу?

Але це серіал, і продовження цієї історії – та й усіх інших – ми не дізнаємося. А якби щось із вищепереліченого трапилося в житті, на колегу, який любить подібні розіграші, можна подати позов про моральне відшкодування у зв’язку з нанесенням персональної шкоди. І «жартівнику» доведеться відповідати перед законом, чому він любить займатися на робочому місці подібними речами.

Щоправда, позивачу потрібно буде довести в суді, що такі розіграші мали місце. Отримати компенсацію буде непросто, адже доведеться залучати свідків, надавати в суді аудіо- чи відеозаписи, які підтверджують факт розіграшу.

Джим замінив справжній стіл Дуайта на «картонний»

Затійник Джим вкотре продемонстрував, на що він здатний. На початку однієї з серій він підміняє стіл Дуайта картонним аналогом, на додачу загортаючи в подарунковий папір. Дуайт думає, що стіл справжній, тільки обгорнутий папером. Він пробує сісти на стілець і падає навзнак.

Якби Дуайт отримав травму – наприклад, зламав би руку, – він з чистою совістю міг би поскаржитися на Джима за спробу нанести шкоду його життю. А за отриману на виробництві травму витрати понесла б компанія (оплата лікарняних і тимчасова відсутність цінного працівника на робочому місці – а Дуайт, не забуваємо, їхній найкращий продавець). Як мінімум Джиму запросто можна винести догану, та ще й із публічним вибаченням перед колегою.

Які висновки можна зробити з подібних випадків? Перш ніж розіграти колегу на роботі, варто подумати над тим, чи ваші дії не несуть в собі серйозних правопорушень. Бо серіал – це серіал, а в житті доведеться відповідати за свої вчинки.

До речі, щоб побачити всі розіграші Джима над Дуайтом, серіал «Офіс» однозначно варто подивитися. А більш детально почитати про цей видатний ситком можна у статті «Офіс» – найкращий серіал всіх часів про офісних працівників».

Читайте також

 • Як стати дата-аналітиком і чим він займається22 грудень, 2023

  Пропонуємо вам познайомитися з перспективною сучасною професією, яка допомагає компаніям приймати рішення на основі даних, а не інтуїтивно.

 • Новорічні знижки на сайт Jobs.ua22 грудень, 2023

  Jobs.ua хоче привітати вас з наступаючим Новим 2024 роком і порадувати новорічними святковими знижками!

 • Як спорт сприяє кар'єрі21 грудень, 2023

  Спостереження доводять, що спортивні люди витривалі та цілеспрямовані, саме тому вони віддадуть перевагу при прийомі на роботу співробітникам, які мають в інтересах спорт. А психологи стверджують, що заняття спортом не лише сприяють фізичному здоров’ю, а й поліпшенню душевного та психологічного стану. Пропонуємо і вам ознайомитись із цими очевидними фактами в цій статті на Jobs.ua і віддати перевагу фізичним вправам.

 • Як правильно написати лист-пояснення19 грудень, 2023

  Скласти лист-пояснення про власну відсутність на робочому місці чи порушення певних робочих режимів не так уже і складно. Обов’язково скористайтесь зазначеними в цій статті порадами.


↑ Вгору