Безневинні на перший погляд жарти над колегами можуть мати неприємні юридичні наслідки. Розглянемо, як не варто жартувати над колегами на прикладі персонажів культового ситкому «Офіс».
Більшість розіграшів Джима над Дуайтом були цілком невинні: наприклад, в першій серії ми бачимо, що степлер Дуайта Джим помістив у желе; ще в одній серії Джим стібеться над Дуайтом, копіюючи його зовнішність і манеру говорити (і вимовляє фразу, яка стала знаменитою: «Ведмеді їдять буряк! Ведмеді. Буряк. Зоряний крейсер «Галактика»).
Але деякі розіграші Джима безневинними аж ніяк не назвеш. З юридичної точки зору їх можна кваліфікувати як серйозні правопорушення. Jobs.ua зібрали для вас підбірку пранків від Джима Халперта, які не рекомендується застосовувати в офісі, якщо не хочете зайвих проблем.
Користуючись дружбою із власником торговельного автомату, Джим вмовляє свого друга, щоб той дозволив йому покласти всі речі Дуайта в автомат замість батончиків і снеків. Цей пранк можна кваліфікувати як крадіжку особистих речей Дуайта.
Подібний вчинок можна навіть розглядати з позицій Кримінального кодексу, тобто вчинення дій по утриманню майна, на яке особа не має прав власності. Але цей розіграш Джима можна розглядати і з позицій адміністративного законодавства. Так чи інакше, але Дуайт вправі звернутися в суд із цивільним позовом або навіть написати відповідну заяву в поліцію.
Одного дня Джим платив по п’ять доларів усім колегам, щоб ті називали Дуайта «Дуейном»; ще в одному епізоді він намагається переконати Дуайта, що той здійснив вбивство. І, мабуть, найнеприємніший розіграш – Джим перетягує стіл Дуайта… в туалет. Ну як тут не обуритися і не подати скаргу на такого колегу?
Але це серіал, і продовження цієї історії – та й усіх інших – ми не дізнаємося. А якби щось із вищепереліченого трапилося в житті, на колегу, який любить подібні розіграші, можна подати позов про моральне відшкодування у зв’язку з нанесенням персональної шкоди. І «жартівнику» доведеться відповідати перед законом, чому він любить займатися на робочому місці подібними речами.
Щоправда, позивачу потрібно буде довести в суді, що такі розіграші мали місце. Отримати компенсацію буде непросто, адже доведеться залучати свідків, надавати в суді аудіо- чи відеозаписи, які підтверджують факт розіграшу.
Затійник Джим вкотре продемонстрував, на що він здатний. На початку однієї з серій він підміняє стіл Дуайта картонним аналогом, на додачу загортаючи в подарунковий папір. Дуайт думає, що стіл справжній, тільки обгорнутий папером. Він пробує сісти на стілець і падає навзнак.
Якби Дуайт отримав травму – наприклад, зламав би руку, – він з чистою совістю міг би поскаржитися на Джима за спробу нанести шкоду його життю. А за отриману на виробництві травму витрати понесла б компанія (оплата лікарняних і тимчасова відсутність цінного працівника на робочому місці – а Дуайт, не забуваємо, їхній найкращий продавець). Як мінімум Джиму запросто можна винести догану, та ще й із публічним вибаченням перед колегою.
Які висновки можна зробити з подібних випадків? Перш ніж розіграти колегу на роботі, варто подумати над тим, чи ваші дії не несуть в собі серйозних правопорушень. Бо серіал – це серіал, а в житті доведеться відповідати за свої вчинки.
До речі, щоб побачити всі розіграші Джима над Дуайтом, серіал «Офіс» однозначно варто подивитися. А більш детально почитати про цей видатний ситком можна у статті «Офіс» – найкращий серіал всіх часів про офісних працівників».
Кризові ситуації через біль і його долання дають потенціал для росту. Розглянемо разом з Jobs.ua, як за допомогою хобі та нових ідей адаптуватися до викликів сьогодення.
Бути захопленим своєю роботою — безумовно, це добре. Прагнути успіху і повсякчас зростати в своїх досягненнях — теж добре. Але чи існує та грань, за якою трудоголізм починає приносити більше шкоди, аніж користі?
Вивчити англійську за допомогою штучного інтелекту за 90 днів — вигадка чи реальність? Відповімо на це питання на порталі працевлаштування Jobs.ua, а заодно розглянемо набір корисних підказок, щоб вивчати іноземну мову швидше, ніж у додатках.
В статті ділимося порадами, в яких сферах діяльності розвивати справу, щоб зацікавити своїм продуктом чи послугами людей, чиї статки вимірюються мільйонами доларів. Мільйонами як мінімум.
Ідеальних кандидатів не буває. Але є ті, що запам’ятовуються рекрутерам і яких вони згадають через багато років. Як стати таким кандидатом, що сподобається роботодавцю, дізнавався Jobs.ua.